Rehabilitacja narządu ruchu

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mariolaa »

fan2013 w uzupełnieniu jeszcze - zauważyłam, że będziesz w Promieniu w Ciechocinku więc polecam zajrzeć do Wojskowego - po drugiej stronie parku sosnowego. Oni mają dobrych terapeutów w tym zakresie. Promienia nie znam (tylko budynek na zewnątrz).
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewiko »

Polecam CENTRUM REHABILITACJI SORNO w Mościskach koło Grodziska Mazowieckiego 30 km. od Warszawy. Stawiają na nogi i mają same dobre opinie.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Zbigniew- I »

Na rehabilitację narządów ruchu, szczególnie kręgosłupa, polecam magistra rehabilitacji pana Włodzimierza Henrykowskiego z Łodzi, który jest jednocześnie kręgarzem. Jestem jego pacjentem od ośmiu lat i zawdzięczam mu to, iż nie jestem inwalidą ( ZZSK), sprawdźcie opinie o nim w necie.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: nusia »

W sierpniu 2014 jadę do Szpitala Reumatologicznego w Ustroniu na diagnostykę z jednoczesną rehabilitacją. Czy ktoś był i może podzielić się wiedzą o pobycie? Interesuje mnie, czy istnieje możliwość wyjścia na spacer? Co należy zabrać,aby nie przedobrzyć? :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Boleslaww
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 cze 2014 14:47
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Boleslaww »

Witam, chciałbym się dopytać Was o jakieś dobre centrum rehabilitacyjne w Warszawie. Chodzi mi o sprawdzone miejsca z sukcesami w leczeniu. Moja żona ma kłopoty z kolanami na stare lata i lekarz podpowiedział żeby poszukać jakiegoś centrum rehabilitacji. Sąsiedzi wspomnieli mi o centrum Rehmedis i nie wiem co o nim myśleć. Może ktoś z Was tam był i może mi powiedzieć coś na ten temat ? Dziękuję :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewasz »

nusia pisze:W sierpniu 2014 jadę do Szpitala Reumatologicznego w Ustroniu na diagnostykę z jednoczesną rehabilitacją. Czy ktoś był i może podzielić się wiedzą o pobycie? Interesuje mnie, czy istnieje możliwość wyjścia na spacer? Co należy zabrać,aby nie przedobrzyć? :lol:
Pozdrawiam
Nusia, moja córa tam była w styczniu na diagnostyce. Z tego co wiem to można wychodzić na spacery.
Koniecznie zabierz dres, kostium kąpielowy, klapki i czepek na basen oraz strój do ćwiczeń bo będziesz tam miała zabiegi tak jak w sanatorium.
Na skierowaniu powinien być nr telefonu więc może zadzwonisz i dopytasz o szczegóły to wtedy byłyby wiadomości z pierwszej ręki :)
Jeśli będziesz miała jeszcze pytania to pisz a ja dopytam córkę i Ci napiszę :)
Najlepiej na PW, bo w ten temat rzadko zaglądam ;)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: margot »

Boleslaww pisze:Witam, chciałbym się dopytać Was o jakieś dobre centrum rehabilitacyjne w Warszawie. Chodzi mi o sprawdzone miejsca z sukcesami w leczeniu. Moja żona ma kłopoty z kolanami na stare lata i lekarz podpowiedział żeby poszukać jakiegoś centrum rehabilitacji. Sąsiedzi wspomnieli mi o centrum Rehmedis i nie wiem co o nim myśleć. Może ktoś z Was tam był i może mi powiedzieć coś na ten temat ? Dziękuję :)
Bolesław myślę , że najbardziej zorientowaną osobą w temacie Ciebie interesującym będzie Alice .
Musisz uzbroić się w cierpliwość , a będzie ona nagrodzona ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Felice »

Boleslaww pisze:Witam, chciałbym się dopytać Was o jakieś dobre centrum rehabilitacyjne w Warszawie. Chodzi mi o sprawdzone miejsca z sukcesami w leczeniu. Moja żona ma kłopoty z kolanami na stare lata i lekarz podpowiedział żeby poszukać jakiegoś centrum rehabilitacji. Sąsiedzi wspomnieli mi o centrum Rehmedis i nie wiem co o nim myśleć. Może ktoś z Was tam był i może mi powiedzieć coś na ten temat ? Dziękuję :)
Bolesław Rehmedis ma dobrą opinię,ale jest nieprawdopodobnie drogi.
Jeżeli koszty nie odgrywają roli to wyślij żonę do Buska do sanatorium wojskowego.Poza fantastycznie wyszkoloną kadrą we wszystkich najlepszych metodach fizjoterapeutycznych masz jeszcze zbawienną siarkę,której w Warszawie nie znajdziesz.
Jeżeli chodzi o Warszawę,to chyba też zależy w jakim rejonie mieszkacie.Dobrą opinię ma Ortomed w Starych Babicach.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Mirabella »

A ja polecam prywatny szpital Neptun w Jantarze.
....mają podpisaną umowę z NFZ
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: pogodynka »

Grzegorz pisze:Proponuję wpisywać tu dobre poradnie rehabilitacyjne. Ja jak pisałem wcześniej, byłem w Gołdapi, a tam głównie byli połamańcy jak ja ;) W Warszawie za to dość szybko udało mi się zapisać na rehabilitację w przychodni w Falenicy. Obejmowała krioterapię i ćwiczenia różne. Szybko miło i bez problemów. Polecam
Grzegorz , ja równiez mam za sobą turnus w Gołdapii. To było pierwsze w życiu w sanatorium więc cięzko mi wyrażąć opinie ...
W tym roku dostałam skierowanie do Połczyna . Może po drugim turnusie będę potrafiła powiedziec coś więcej ... Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ