Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: pogodynka »

Wyobraźcie sobie NFZ potrafi człowieka zaskoczyć .....
3 lata temu miałam poważny wypadek samochodowy ( złamania w obrębie stawu łokciowego i miednicy ) , wówczas pierwszy raz zostałam skierowana do sanatorium . Najpierw przez NFZ na leczenie poszpitalne . Otrzymałam numerek ... czekałam , sprawdzałam ..... W tym czasie obudził się ZUS który uznał ze kobietę w wieku produkcyjnym trzeba jak najszybciej postawić na nogi i wysłał mnie do sanatorium Wital w Gołdapii. O zgrozo - NFZ dał mi to samo sanatorium i to w terminie czesciowo pokrywającym się . Wiadomo .... ZUS płaci więc odmowy nie przyjmuje ... mimo licznych odwołań NFZ odmowy tez nie przyjał . Uznali ze pobyt w szpitalu uzdrowiskowym w ramach terapii ZUS nie jest zadnym usprawiedliwieniem i po prostu wywalili mnie z kolejki (!!!).
Ponieważ dolegliwosci dają o sobie czasem znac - miesiąc temu lekarz rodzinny wystawił mi skierowanie na kolejny turnus .
Byłam przygotowana na 1-1.5 roczne oczekiwanie . Jakież więc było moje zdziwienie gdy zamiast listu z nadanym numerem przyszedł list ze skierowaniem .
Połowa sierpnia , Połczyn , Sanatorium Gryf .... Niestety z uwagi na moje zobowiązania zawodowe i prywatne ( wykupione wczasy z dziecmi których nie mozna przelozyc , sezon w pracy , poczatek roku szkolengo dzieci ) termin jak dla mnie nie do przyjęcia . Znów pielgrzymki do oddziału NFZ , z niezbyt wielką nadzieją ze tym razem uda mi sie cos zwojowac . A Jednak . Olśniło mnie . W połowie przydzielonego turnusu kończy mi sie umowa o prace ... a nieubezpieczonej osoby przeciez nie wyslą ... heheh. Tym razem udalo się przesunąć termin o jeden turnus. Tak więc jadę !
Chyba pierwszy raz w zyciu będę miała urlop dłuższy niż tydzień ....
I pełna jestem podziwu dla ekspresowego działania olsztyńskiego oddziału NFZ ... zdarzył Wam się kiedys taki cud ?
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: Suzen »

Pogodynka
Zdarzają się cuda. ;)
Życzę udanej rehabilitacji i błogiego urlopowania. :)
forumowicz

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: forumowicz »

Jak widać :lol: :lol: Pogodynko , cuda i w NFZ się zdarzają :!: Życzmy sobie zawsze takiego obrotu spraw a Tobie gratuluję i życzę udanej rehabilitacji :D :kwiat:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: mariolaa »

To super, że tak wszystko się poukładało. Znaczy, że w NFZ również są dobre ludziki pracują, wrzesień piękny miesiąc. Ja do Połczyna z ZUS chciałam wyjechać, lecz mnie to szczęście nie spotkało, powiedziano, za daleko. Miłego wypoczynku i wspaniałej kuracji.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: nusia »

Witam!
W grudniu 2014 wniosek wrócił do weryfikacji i przydzielono mi Duszniki-Zdrój. Termin i konkretne sanatorium pozostają tajemnicą. Podobno pojadę jesienią 2015. No to dalej czekam! :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: Mirabella »

nusia pisze:Witam!
W grudniu 2014 wniosek wrócił do weryfikacji i przydzielono mi Duszniki-Zdrój. Termin i konkretne sanatorium pozostają tajemnicą. Podobno pojadę jesienią 2015. No to dalej czekam! :D
Pozdrawiam.
Dlaczego jesienią?..to długo po weryfikacji :roll:
U nas 2 miesiące po weryfikacji dostaje się przydział
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: nusia »

Witam!
W śląskim NFZ na sanatorium czeka się, cytuję:
"Przewidywany czas oczekiwania na realizację skierowania na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych wynosi obecnie około 28 miesięcy. Skierowania po wymaganej przepisami prawa weryfikacji wracają do tej samej kolejki i są potwierdzane z uwzględnieniem czasu oczekiwania."
Tak więc łącznie z 12 miesięcznym okresem karencji po ostatnim pobycie, okres oczekiwania wynosi 40 miesięcy.
Samo życie! :D
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

w oczekiwaniu na skierowanie do sanatorium...

Post autor: jacky6 »

nusia pisze: Tak więc łącznie z 12 miesięcznym okresem karencji po ostatnim pobycie, okres oczekiwania wynosi 40 miesięcy.
muszę jeszcze postraszyć kolejkowiczów z krótszym stażem...
do kolejki dołączają nowe grupy starszych emerytów, tych, którym "przesunięto" czas odejścia na emeryturę, wniosków nie uruchamiali obawiając się o utratę pracy tuż przed emeryturą...
to jest spora bomba społeczna z opóźnionym zapłonem..
potwierdza to numeracja ostatnio przydzielanych numerów startowych...
z roku na rok - szczególnie w ostatnich kilku - wysokość numerów startowych zwiększa się o ponad 15 - 20 tysięcy per rok...
a to się wszystko przełoży na realizację...
prawdopodobnie w najbliższych miesiącach cyfra magiczna zwiększy się z 28 na 30 ...
z tendencją do dalszego wzrostu...
...
nie narzekajmy - po cichu czekajmy ...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: nusia »

Jacky6 nie strasz,bo komuś może zwyżkować ciśnienie :lol: Samo życie, a oczekiwanie hartuje charakter i owocuje nowymi znajomościami z forumowiczami. :serce:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: ewasz »

Ciekawe kiedy ja dostanę numerek i jak wysoki :roll: skierowanie wysłałam tydzień temu :lol:
W poniedziałek już dostałam wiadomość, że doszło ;)
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ