Rehabilitacja narządu ruchu

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Fionka »

Tak dokladnie to wyglada .Przez 2 lata szukalam pracy.Pracuje bo mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci na stale 11 -I i O-4 Musialam pracowac, bo rencine mialam wyliczona z prowadzenia dzialalnosci.Kpiny, jeszcze raz kpiny z ludzi
mysiulka7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 12 sie 2015 08:30
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mysiulka7 »

Witam serdecznie po długiej nieobecności.
Byłam wreszcie na rezonansie, niestety wynik pokazał że tylko się pogorszyło. Na początek lekarz prowadzący zapisał coś troszkę medykamentów na cały okrągły miesiąc.
Ale jednocześnie sugerował cos o rehabilitacji przez cztery tygodnie, może więc będzie to jakaś rehabka uzdrowiskowa. Jak coś więcej będę wiedzieć to na pewno napiszę.
pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewiko »

Mysiulko, z naszego (rodzinnego) doświadczenia wiem że porządna rehabilitacja czyni cuda. Ważne aby był doświadczony rehabilitant i poświęcił Ci tyle czasu ile powinien. Niestety, zabiegi z NFZ-u często są skracane czasowo i wówczas nie odnoszą pożądanego efektu. Pod koniec roku mój mąż miał ogromne problemy z poruszaniem się. Niestety na taki stan zdrowia pracujemy całe życie. Zapisałam go do dobrego lekarza który po dokładnych badaniach pokierował dalszym leczeniem. Rehabilitacja i jeszcze raz rehabilitacja . Dziś mąż funkcjonuje normalnie.... jak długo ?, zobaczymy. W dużej mierze zależy to od nas samych. Natomiast jeśli dojdziemy do punktu gdzie już nic nie pomaga, trzeba podjąć bardziej radykalne kroki.... Serdecznie pozdrawiam i dużo zdrowia życzę. :serce:
mysiulka7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 12 sie 2015 08:30
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mysiulka7 »

Do ewiko.
Witaj. dzięki serdeczne za odpowiedź i Twoje słowa. No niestety mam przez 1 miesiąc lekarstwa(tabletki).Muszę powiedzieć że troszkę ale tylko troszkę mi pomogły tzn: ból jest jakby stłumiony, no ale niestety cały czas go odczuwam. Po wizycie u lekarza mam nowy termin zgłoszenia się do niego tj: w listopadzie. Niemniej jednak coś sugerował o 4 tygodniowej rehabilitacji. Oczywiści sama zaproponowałam coś takiego ze wskazaniem na ćwiczenia w basenie, gdyż wiem ze swojego doświadczenia że właśnie pływanie i ćwiczenia sprawiają mi bardzo dużą ulge, czuje się wtedy wprost idealnie. No zobaczymy co z tego wyjdzie ale ja będę się upierać na rehabilitacje uzdrowiskową lub też coś podobnego. Pozdrawiam :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewiko »

Tak Mysiulko, proś o rehabilitację. Wszelkie leki, niestety rujnują żołądek. Jesli mogę Ci podpowiedzieć, to skierowanie na rehabilitację stacjonarną jak i na wyjazd sanatoryjny może wystawić Ci lekarz rodzinny. Na to drugie niestety trzeba dłuuuuugo czekać.Trzymam kciuki, nie poddawaj się ..... :serce:
mysiulka7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 12 sie 2015 08:30
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mysiulka7 »

Witaj. dzięki za odpowiedź. Będę starała się o rehabilitację uzdrowiskowa lub sanatoryjna w ramach prewencji z ZUS-u. Myślę że to powinno przejść, tym bardziej że moja praca tego wymaga ( siedząca i praktycznie brakuje mi ciągłego ruchu) a pozatym po pracy też sobie nie mogę pozwolić na dużo bo i pogoda jest niesprzyjająca ( pada) no i oczywiście pora (jesienna) nie pozwala na przebywanie na świeżym powietrzy aby ćwiczyć czy też cokolwiek robić. pozdrawiam :serce:
forumowicz

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: forumowicz »

Nawet najlepsi rehabilitanci nie zastąpią samodzielnych, domowych ćwiczeń. Wystarczy kilka minut dziennie. Nawet ogólnie dla zdrowia.
Ważne - są choroby, na które nawet najlepsza rehabilitacja jest nieskuteczna. Tak już jest.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewiko »

Właśnie o tym napisałam. Tak było w moim przypadku. Żadna rehabilitacja już nie dawała oczekiwanych rezultatów, musiałam poddać się operacji. Z perspektywy lat , uważam że była to jak najbardziej słuszna decyzja.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23848
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: grazynamackowiak »

Witam jestem w trakcie rehabilitacji narządu ruchu sprawy operacyjne ,kontynuacja ćwiczeń wyuczonych w klinice .
Po 2 miesiącach rehabilitacja 28 dni szpital uzdrowiskowy Połczyn Zdrój Gryf.
Zabiegi zalecane przez lekarza balneologa ;ćwiczenia indywidualne ,ćwiczenia w basenie ,okłady borowinowe częsciowe .
Masarz podwodny ,kąpiel perełkowa ,kąpiel solankowa ,masarz manualny .razem 96 zabiegów .
Bardzo dobra baza zabiegowa na miejscu .Efekty zadowalające ciąg dalszy rehabilitacji ,
Obecie jeszcze masarze manualne obecie oklejanie plastry kinesotaping .
W nowym roku nastepna kontrola miesiąc luty, zalecana dalsza rehabilitacja .
Skierowanie z kliniki specjalistycznej zweryfikują pozytywnie ,pozdrawiam piszcie dalej :) 8-) :kwiat:
forumowicz

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: forumowicz »

wiesniaczkaela pisze:... rencine mialam wyliczona z prowadzenia dzialalnosci.
Było płacić solidniejsze składki z tej działalności ;)
ODPOWIEDZ