kregosłup /przesunięte dyski /nastawianie

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

kregosłup /przesunięte dyski /nastawianie

Post autor: serendipity »

Nie znalazłam takiego tematu, jeśli był proszę o przekierowanie.
Może na forum są ludzie, którzy mają problem z przesuwającymi dyskami, bólem z tym związanym. Czy istnieje inne leczenie niż operacja?
Odpowiednie masaże i nastawianie działają, ale nie na długo.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: kregosłup /przesunięte dyski /nastawianie

Post autor: ewiko »

Obawiam się , że skoro masaże o nastawianie nie pomagają na czas dłuższy to operacja jest nieunikniona. Jak zapewniał mnie mój cudowny ortopeda
'im wcześniej, tym lepiej". I tu , po 5 latach od operacji , całkowicie się zgadzam....
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: kregosłup /przesunięte dyski /nastawianie

Post autor: Zbigniew- I »

serendipity :kwiat: , musisz wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe, które trzymają go w odpowiedniej pozycji, poprzez ćwiczenia. Popytaj o nie swojego rehabilitanta.Sama codziennie w domu możesz powisieć na pasie od jogi głową w dół co pięknie pozycjonuje kręgosłup.To jest też ćwiczenie, a potrafi dużo pomóc i ustawić kręgi na swoim miejscu,bez udziału osób trzecich.
agnesska27
Posty: 2
Na forum od: 12 lip 2016 16:12

Re: kregosłup /przesunięte dyski /nastawianie

Post autor: agnesska27 »

Mój tato miał podobne bóle. Robił badania, ale nie wykazały niczego szczególnego, więc potraktowaliśmy to jako zmiany zwyrodnieniowe. Załatwiłam mu zabiegi rehabilitacyjne w physio and therapy i czekamy na efekty :) Na razie jest dopiero po 3 seriach, ale mówił, że już odczuwa mniejszy ból, więc jestem dobrej myśli. Gdybyś też chciał spróować z tym powalczyć to odezwij się tam [link] Na NFZ niestety niczego nie mogłam załatwić :/
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016 21:14 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ