Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: agat »

Jetem obecnie w trakcie leczenia po upadku i złamaniu kości łonowej oraz potłuczeniu miednicy. Czas okropny na leczenie dla kobiety, bo to i święta i tak długi okres rekonwalescencji(6 tygodni leżenia).
Ale nie mam zamiaru rozczulać się nad sobą, mam pytanie czy istnieje możliwość w ramach rehabilitacji wyjazdu do sanatorium - prewencja ZUS? Czy takie sanatorium jest ograniczone moim województwem tzn. tylko na terenie mojego województwa? Jeśli nie mam szans na sanatorium to jakie ewentualnie zabiegi zabiegi rehabilitacyjne?

pozdrawiam
forumowicz

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: forumowicz »

Witaj :) Na pewno po takim urazie będzie potrzebna rehabilitacja.Jaka to z pewnością zadecyduje lekarz prowadzący .Można zasugerować chęć wyjazdu na rehabilitacje.Z reguły Zus wysyła najbliżej miejsca zamieszkania,ale jak to z regułami bywa ;) ,wyjeżdżamy tak naprawdę po całej Polsce :lol: :lol: Szansa zawsze jest na wyjazd :) wszystko w rękach lekarzy i naszych sugestii.Bądź dobrej myśli :) Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: agat »

Dzięki za info i parę słów :) bo już myślałam, że takie złamania jak moje to dotyczą osób bardzo rzadko i ludzi w wieku bardzo zaawansowanym lub w skutek bardzo poważnych wypadków. W necie jest bardzo mało info na temat takich złamań. :(
forumowicz

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: forumowicz »

Witaj Agat :) czy możesz napisać jakiego rodzaju masz to złamanie miednicy?
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: agat »

Kruszynko 8-)
...oto nogi rozjechały mi się na śliskiej nawierzchni i upadłam a przewracając się ratowałam klapnięciem na tylną część ciała. Upadek był tak niefortunny, że złamałam kość łonową (bez przemieszczeń i odprysków jak to zakomunikowała pani doktor). Kość po złamaniu wbiła się jedna w drugą poza tym mam przesunięcie jeszcze jednej z kości miednicy.
Mimo, że jestem osoba dość młodą jakiś czas temu robiłam sobie badanie na gęstość kości wynik nie był zadawalający więc po roku badanie powtórzyłam i też bez zmian. Zastanawiam się czy to złamanie nie jest złamaniem takiego typu jak narażeni są ludzie w wieku "geriatrycznym" oczywiście bez obrazy nikogo.
Tak przy niewielkim upadku można narazić się na długie leżenie. :(
forumowicz

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: forumowicz »

Agat czyżby :( osteoporoza :?: Cóż mała gęstość kości nie dotyczy tylko osób w ;) pewnym wieku.Mam podobny problem i określa się go osteoporozą wtórną która może nas dopaść w każdym wieku .Jest wiele leków na poprawę tej sytuacji.Obecnie jestem po kuracji lekiem Ostenil 70,wygodne bo bierze się 1 tab.na tydzień przez 4 tyg. do tego D3 i calcium i tak raz na pół roku.Żadna zmiana diet i inne takie tam nie mają większego wpływu na moje kosteczki z powodu złego wchłaniania,sprawa genetyczna i choroby reumatycznej. Od dziecka pojono mnie tranem,wit.d wapnem ,a i tak sypią się kosteczki ;) Życzę pomyślnego obrotu spraw ,pozdrawiam :D :kwiat:
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: agat »

Smuga 8-) wielkie dzięki za życzenia ja też dla Ciebie życzę zdrówka :) :kwiat:
forumowicz

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: forumowicz »

Witaj Agat zapytałam nie przez ciekawość ,lecz jest dużo artykułów na temat róznych urazów miednicy hm trzeba podstawic to co zawiera opinia lekarza pod opis z tych artykułow medycznych.Podam ci link na pw ,muszę tylko ponownie to odnależć.Tymczasem pozdrawiam bardzo serdecznie :)
Uważaj nie upadaj :) :kwiat:
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: agat »

Kruszynko 8-)
N obecną chwilą trzeba się najpierw podnieść :lol: choćby z łóżka aby znów upaść :lol: :lol: oby nie tak niefortunnie :)
patryycja
Posty: 1
Na forum od: 14 mar 2015 12:30
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rehabilitacja po stłuczeniu i złamaniach okolic miednicy

Post autor: patryycja »

Wczoraj miałam wypadek samochodowy, sprawcą był inny kierowca, który wpadł w poślizg i porządnie mnie stuknął. Wina odgórnie wiadomo czyja, nie było nawet problemu w ustaleniu. Doznałem złamania miednicy:[link] mam złamanie gałęzi kości łonowej po stronie lewej, złamanie masy bocznej kości krzyżowej po stronie prawej i złamania lewej nogi,

Obecnie jestem na rehabilitacji, mam jeszcze sporo czasu do powrotu do zdrowia ale zasatnaiwam się nad ubezpieczeniem...


należy mi się chyba spore odszkodowanie? nie licząc tylko jeszcze uszczerbków na zdrowia ale utraty części mojego dobytku, jakim był samochód. Nie wiem czy się będzie mi opłacać nawet naprawiać, bo cały bok z częścią silnika uszkodzony. Samochód jest marki Fiat Stillo 1,8, młody rocznik.

Mam rozumieć, że i z tego i tego tytułu dostanę odszkodowanie, zgadza się? Z lekarzami nie miałem okazji pogadać, orientujecie się mniej więcej jak to wygląda i ile się mogę spodziewać?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015 22:01 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ