Jak edytować lub usuwać własne posty

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Jak edytować lub usuwać własne posty

Post autor: administrator »

Jeśli po wysłaniu postu stwierdzicie, że zawiera on błąd lub jednak nie chcecie by był opublikowany, można dokonać korekty lub usunąć post jeśli nie zostały przekroczone limity czasowe od momentu wysłania takiego postu na forum.
Na edycję postu jest limit czasowy 10 minut od momentu wysłania.
Na usunięcie postu jest limit czasowy 3 minuty od momentu wysłania.

Po osiągnięciu czasów limitów, możliwości edycji i usuwania postów znikają. Znikają tym samym przyciski "Edytuj" i "X" oznaczający "Usuń".
Można wtedy ewentualnie do mnie napisać ze wskazaniem postu i tego co mam z nim zrobić - usunąć, poprawić. Jednak nie muszę się przychylić do takiej prośby.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Zmiana treści wpisu

Post autor: andrzej1955 »

Witam,zastanawiam się nad tą możliwością zagwarantowaną w Regulaminie o 10 minutach czasu na jak w temacie....zmiana treści,a powodem tego jest dalsza część i następne wpisy które odnoszą się do tego którego już nie.....MA :!: :!: :!: bo jest zupełnie inny :!: i wszelkie argumenty podnoszone we wpisach do niego są nie na temat,a wszyscy o nim piszący są delikatnie mówiąc nabici w butelkę :!: jedynym sposobem na to aby tego uniknąć jest to o co prosił Admin żeby tego nie robić-tzn.trzeba go CYTOWAĆ :!: :!: :!: to tylko taka moja mała dygresja na temat wpisów autorów....WSZYSTKO-WIEDZĄCYCH i podpierających się wujkiem....Goooglem,Pozdrawiam ;) :)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak edytować lub usuwać własne posty

Post autor: administrator »

Witam
Dlatego uważam, że w zasadzie nie powinno być takiej możliwości jak zmienianie wpisów, poza przypadkami skorygowania błędu językowego. Właśnie z tego powodu - korekty błędów, udostępniona jest edycja przez 10 minut po wysłaniu posta.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak edytować lub usuwać własne posty

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,jeżeli uważasz że nie powinno tego być to dlaczego jest :?: mamy do czynienia z dorosłymi osobami i odpowiadamy za to co piszemy-nawet jak są to bzdury,epitety czy inne nieciekawe rzeczy,autor wpisu powinien brać odpowiedzialność za to co pisze-w przeciwnym przypadku usuwanie czy moderowanie postów będzie nagminne i pisanie czegokolwiek i wymiana opinii nie będzie prowadziła do niczego-dlaczego :?: bo w ciągu 10 minut zmieniam zdanie i piszę zupełnie co innego-brak cywilnej odwagi wykorzystany przez luki w regulaminie :!: dla mnie jest to nie do przyjęcia i dwa razy zastanowię się nad napisaniem....czegokolwiek :!: :!: :!: Pozdrawiam Andrzej-ten sam od wielu lat i z tym samym nickiem :!:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak edytować lub usuwać własne posty

Post autor: administrator »

Szanowny Andrzeju, możliwość edycji z zamierzenia jest po to by móc skorygować w krótkim czasie zauważony błąd. Czas jest kilkuminutowy po to właśnie by nie nadużywać tej funkcji w celu zmiany wcześniejszej wypowiedzi. Oczywiście jeśli ktoś zmienia wypowiedź tak, że nabiera ona innego sensu, to nie czyni dobrze, ale jak to się mówi, nie można schować wszystkich noży tylko dlatego, że czasem można się nim skaleczyć lub zrobić coś gorszego. Każde narzędzie przeznaczone do dobrego zastosowania, da się wykorzystać również do złych celów. Przypominam też sobie, że na początku nie było takiej możliwości i byłem o nią proszony by Forumowicze mogli samodzielnie poprawiać jakieś literówki czy błędy ortograficzne.
Podsumowując funkcja jest użyteczna i nie miałem dotąd zgłoszeń o jej nadużywaniu. Jeśli tak się dzieje, proszę mi to zgłaszać. Gdy statystyki powiedzą, że funkcja jest nadużywana do innych celów niż przewidzianych pomyślę nad ograniczeniem czasu na edycję/usunięcie postu.
Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ