Prace konserwacyjne

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Prace konserwacyjne

Post autor: administrator »

W związku z przeprowadzanymi pracami konserwacyjnymi na stronie głównej Serwisu NS, mogą występować również przejściowe problemy z dostępnością forum.
Za niedogodności serdecznie przepraszam.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: zebra »

Witam. Myślałam , że już będzie strona niedostępna , bo nie działała mimo podawania nazwy użytkownika i hasła. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: administrator »

Szanowni Forumowicze
Cały weekend zajęły prace nad zmianami unowocześniającymi forum. W planach miała być jedna noc jednak okazało się to zdecydowanie za mało. Z całego serca przepraszam za przedłużanie się tych prac :(
Zmiany miały na celu dostosowanie strony do coraz liczniejszych urządzeń mobilnych. Teraz forum powinno być łatwiejsze w obsłudze na tabletach i telefonach komórkowych.
Proszę też o zapoznanie się z nieco zmienionym wyglądem forum - wszystkie elementy, które były na stronie dotychczas, nadal na niej są jednakże mogą być w nieco innych lokalizacjach.
Raz jeszcze przepraszam za dwudniową niedostępność forum i zapraszam do pisania.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Chmurka07 »

Adminku dwa dni bez Forum, katastrofa....prawie jak bez tlenu. ;)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: administrator »

Rozumiem. Ja też prawie tlenu nie miałem gdyż miałem. Mam za sobą dwa dni, a w zasadzie doby, siedzenia przed ekranem, co przy weekendzie i takiej pogodzie jak za oknem, naprawdę nie było łatwe.
Niestety w najbliższym czasie mogą pojawić się jeszcze jakieś anomalie w funkcjonowaniu forum, gdyż wewnętrzny "silnik" został całkowicie przebudowany, mogą więc pojawić się tzw. niespodzianki. Liczę na wyrozumiałość i chyba udam się na krótki spoczynek.
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Alicja1691 »

Trochę się zmieniliśmy ;) :o
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Sloneczko »

Łoooo matko :o nie mogę się odnaleźć :? :?
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Alicja1691 »

No i nie ma "plusików" :o
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: administrator »

Zmiany były konieczne gdyż statystyki odwiedzin strony wskazywały na 20% udział urządzeń mobilnych z małym ekranem, dla których poprzednia wersja forum była jednak dość kłopotliwa w niektórych sytuacjach. Po modyfikacji, mobilni uzyskali dużo większa funkcjonalność, a na tradycyjnych komputerowych ekranach nadal wszystko można z łatwością przeczytać, napisać, wysłać w zasadzie jedynie z niewielkimi różnicami w lokalizacji danej funkcji.
Zauważyłem parę pytań w Waszych postach, otóż:
1. Lista użytkowników jest na dole strony po prawej pod tabelą forów.
2. Prywatne wiadomości są po prawej stronie u góry obok Waszego nicku.
3. Doszła funkcjonalność "Powiadomienia" informująca o tym, że ktoś Cię zacytował w swoim poście. Ktoś o to kiedyś pytał. Od razu można do niego przejść i zobaczyć o co chodzi. Znajdziecie ją przed Wiadomościami, po prawej stronie u góry. Uwaga! To nie jest liczba wiadomości!
4. Zgadza się, kontakt po "indiańsku" poprzez dymki. Tak to wymyślono by na małych ekranach mobilnych nie zjadać za dużo miejsca. Po kliknięciu w dymek wyświetla się PW i Email jeśli są włączone oczywiście.
5. Plusiki na dzień dzisiejszy znikły raczej bezpowrotnie, choć wprowadzając je miałem dobre intencje, to w środowisku forumowiczów NS chyba zdecydowanie się nie sprawdziły.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Dzia_dek »

Forum po zmianach do "ogarnięcia". Zobaczymy jak "pochodzi" kilka dni.
Drobne "mankamenty" (moim zdaniem) może jeszcze do przedyskutowania z Adminem.
ODPOWIEDZ