Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: nika7 »

Rachel pisze:W środę po świętach mam "zaproszenie" do wydziału orzecznictwa lekarskiego i prewencji. Czy tym razem lekarze będą w "odzieży ochronnej"? Ale nie to jest dla mnie ważne. Ważne jak zakończy się ta komisja :)
Trzymam kciuki :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewasz »

Rachel :kwiat: trzymam kciuki, powodzenia :kwiat:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mariolaa »

Witam. Chciałabym zapytać do których obiektów sanatoryjnych w Kołobrzegu w tym roku kieruje ZUS. Na forum czytam o medicurze czy do innych też? Pozdrawiam świątecznie!
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

witam serdecznie ,mam do was takie pytanie czy lekarz ktory mnie leczy w moim przypadku neurolog i ortopeda ,moze odmowic mi wypelnienia wniosku o przydzial rehabilitacji w sanatorium,i ktorego lekarza lepiej o to prosic ,przyznam sie ze mam stracha o to prosic ,gdyz nie sa oni zbyt sympatyczni :(
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mariolaa »

aniag nie powinni Ci odmówić o ile nie ma przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego. Także śmiało poproś - jak nie jeden to drugi wypisze. Powodzenia!
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

mysle ze przeciwskazan niema z tego co sie zorientowalam nalezy mi sie ,dziekuje :)
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

u ortopedy mam wizyte 5 maja a u neurologa 26 maja bede probowac a co mi tam :D
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mariolaa »

Szczegółowe wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego w poszczególnych rodzajach zakładów lecznictwa uzdrowiskowego wymieniono w załączniku nr 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego (Dz. U. z dnia 5 stycznia 2012 r.).
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Rachel »

Mój wniosek o sanatorium z ZUS wypełniła doktor rodzinna, która o wszystkich moich dolegliwościach wie. Jednego dnia byłam u rodzinnego po czym za 2 godziny u neurologa, która spojrzawszy w komputer zauważyła, że prawie chwilę temu byłam u rodzinnego która to z kolei wypisała mi wniosek o sanatorium z ZUS. Odpowiedziałam, że tak a ją zapytałam jakie najlepsze byłyby dla mnie zabiegi. Zapisała mi na skierowaniu na zabiegi i poprosiła abym pokazała to skierowanie w sanatorium. Nie obawiaj się niczego. W końcu skoro jesteś ubezpieczona a masz jakąś dolegliwość to masz prawo upominać się o coś co się Tobie słusznie należy. W przychodni mogłabyś czekać na zabiegi nawet rok a na sanatorium poczekasz najdłużej do 3-ch miesięcy i w dodatku za nic nie płacisz a jeszcze ZUS Tobie zapłaci, jeśli wyrazisz na to zgodę (zapytają czy chcesz L4 na wyjazd czy jedziesz w ramach urlopu) :)
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bozenkagr »

aniag, tak jak pisze Rachel, od rodzinnego też może być skierowanie. Mnie wypełnia zawsze rodzinny. Mój ortopeda też jest niemiły i zawsze mu się śpieszy, więc nawet mu nie mówiłam. Neurolog miła, ale miałam daleki termin wizyty a rodzinnego mam super, wypisuje mi wszelkie skierowania na zabiegi, do sanatorium bez problemu. Nie ma to większego znaczenia jaki lekarz. Na komisji w ZUS przedstawiasz komplet dokumentów i to jest ważne. Ja mam zawsze już ksero całej dokumentacji dla lekarza. Może więc nie czekaj na tak odległy termin majowy tylko idź do rodzinnego. powodzenia
ODPOWIEDZ