Komisja w ZUS-ie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: Robeo »

Zsumowałem :D Ja aż tak długo nie zamierzam pracować, na pewno nie do emerytury. Mnie też jeszcze długo zostało, ale mniej niż Tobie :lol:
Ok, pora zmienić temat, bo schodzimy z wątku... Ja mam nadzieję już nie trafić więcej na komisję ZUS - też mam na stałe ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: Felice »

Robeo zgodnie z informacją otrzymaną z ZUS,osoba mająca rentę socjalną,pracująca może wyjechać na turnus rehabilitacyjny w ramach prewencji .Wyjazd taki jest możliwy z tytułu odprowadzania składek,jak u każdej pracującej osoby.Procedury takie same - wniosek,wezwanie na komisję i decyzja.
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: aqula »

Alice, dziękuję za informację :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: Robeo »

Alice, znów niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Osoba całkowicie niezdolna do pracy z rentą socjalną i z rentą z tytułu niezdolności do pracy może skorzystać z prewencji ZUS, ALE osoba z całkowitą niezdolnością do pracy na rencie socjalnej i rencie z tytułu niezdolności do pracy posiadająca ją na stałe - nie ma prawa do skorzystania z prewencji.
Ale i tak :kwiat: :kwiat: :kwiat: :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: Felice »

Robeo jeżeli jesteś ekspertem ZUSu to się ujawnij...bo okazuje się że dziś uzyskałam niewłaściwe informacje,a problem przedstawiłam dokładnie z punktu widzenia Aguli.Ja się na tym nie znam,ale rozmowa była z pracownikiem,który tym się zajmuje i wiedział,że renta jest na stałe.
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: Robeo »

Proponuję zostawić temat i poczekać na badanie orzecznika... Wtedy już na 100% wszystko będzie jasne.
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: aqula »

Robeo, dla mnie póki co temat jest jasny. I nie ma co go drążyć.

Alice, jeszcze raz dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: darek »

..pomimo ,że aqula zamknęła temat .
Zadam tylko jedno pytanie czy ktokolwiek słyszał o takim pojęciu jak rehabilitacja poprzez pracę ?

Jestem w podobnej sytuacji jak aqula i zastanawiam się DLACZEGO

-Tak DLACZEGO pomimo tego ,że płacę pełny ZUS jest pozbawiony możliwości Szybszej rehabilitacji ?

W chwili obecnej mogę korzystać tylko z NFZ -tzw leczenie po szpitalne z tzw Sanatorium nie korzystam o 2008.

Mogę korzystać Tylko z budżetu NFZ a nie również ZUS wszak opłacam obu świadczeniobiorców składek , zastanawiam się a mam taką możliwość czy w formie protest nie stać się na pewien czas Rolnikiem.

Bo mam orzeczoną na Stale Stopień Znaczny ??

Ja nawet głupi umowy zlecenie mam o zus-owane

Dlaczego jak inni Nie mogę korzystać z ZUS wszak nawet w tym roku troszkę mojej przyszłej emerytury zostało przelane z Towarzystwa Emerytalnego do ZUS
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20161
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: Felice »

Darek,masz rentę socjalną? Agula właśnie taką ma.
Awatar użytkownika
anovi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 113
Na forum od: 19 wrz 2014 13:36
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Komisja w ZUS-ie

Post autor: anovi »

Jestem po komisji z ZUSie,starałam się o świadczenie rehabilitacyjne.Pani doktor orzecznik była bardzo nieprzyjemna.Stwierdziła,że moja operacja barku to nic wielkiego,wyniki rezonansu do niczego a wyznaczony termin kolejnej opercji to bzdura,ogólnie wszystkie moje dokumenty to wielka ściema od niekompetentnych lekarzy :o Nie wiem za kogo oni się uważają,że podważają opinię innych lekarzy?Na koniec stwierdziła,że potrzebuję solidnej rehabilitacji :geek: Otrzymałam świadczenie na 6 m-cy i sanatorium do Lądka w kwietniu! :D
ODPOWIEDZ