Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Esia62 witaj na samo nadcisnienie?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Samo nadciśnienie to chyba marne szanse . Schorzenia kardiologiczne zaawansowane to tak (po zawale , operacje kardiologiczne ) .Może być nadciśnienie jako choroba towarzysząca. Teraz większość osób ma nadciśnienie .ale może się mylę i dostaniesz . :)
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Mam do Was pytanie.
Jadę na koniec lipca do Ciechocinka z ZUS. Na skierowaniu mam napisane że mam między innymi zabrać ze sobą pełną dokumentację. Moja pani doktor(specjalista-pulmonolog), napisała mi na gotowym druczku na co choruję , leki jakie zażywam i to wszystko. Twierdzi że im to starczy. Ale ja nie jestem przekonana ze to wystarczy. Chcę zadzwonić do sanatorium i dowiedzieć się czy rzeczywiście tak jest. A co Wy o tym sądzicie? Ma ktoś wiedzę na ten temat?
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: madzia »

Pelna dokumentacje to w sanatorium juz maja,wiec to co masz to ci w zupelnosci wystarczy. Mozesz wziasc ksero twoich wynikow.
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Dzięki Ci Madziu za podpowiedż :kwiat: tak zrobię :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

weź ze sobą wszystkie ważne wyniki ,rezonanse , nie licz na to ,że ZUS wszystkie Twoje papierki podepnie do skierowania które dostaje sanatorium .ode mnie ich żądano .Od przybytku głowa nie boli. A poza tym od wystawienia skierowania i komisji zawsze mija trochę czasu i może coś nowego masz o czym lekarz na miejscu nie wie .
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Hana51 »

Dzięki Sztani :D
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: roxy »

W większości wypadków lekarza sanatoryjnego nie obchodzi co Cię boli, wypisuje zabiegi stosowne do głównego schorzenia na które przyjechało się do sanatorium. Badania , które są potrzebne to zasadniczo tylko te, które są związane z głównym schorzeniem np. rezonans, usg, ew, prześwietlenie.
Za kazdym razem biorę ze sobą górę wyników badań, które nikogo nie obchodzą a główne badania sa podpięte pod skierowaniem.
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aqula »

W Kołobrzegu wizyty u lekarza rozpisane były co 3 minuty.. trwało to w niektórych przypadkach max 5 min ... w większości przypadków lekarza nie interesowały wyniki czy inne rezonanse ...Ludzie przyjeżdżali z książkami historii choroby, a lekarz nawet na to nie spojrzał ...zdziwienie ludzi było niesamowite :oops: :oops: U mnie spojrzał na RTG tylko i wyłącznie i spytał jakie chcę zabiegi ... kolejne wizyty u lekarza to już był śmiech ...
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

I tak jest w większości sanatoriów,niestety. Zdarza się że kuracjuszami ortopedycznymi zajmuje sie kardiolog lub pulmonolog z pełnym szacunkiem.
ODPOWIEDZ