Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Ato rozumiem :D WIELKI SZACUN :kwiat: :kwiat:
Katarzyna_123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 24 wrz 2016 14:20
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Katarzyna_123 »

Witajcie,
21 wrzesnia zlozylam wniosek o wyjazd rehabilitacyjny do ZUS. Nigdy wczesniej nie przyszlo mi to do glowy, ale jak teraz zerwalam sobie miesien lydki - i o rehabilitacji na nfz nie ma mowy, bo nie ma terminow i za zadne skarby nie załatwie sobie rehab na kregoslup (czerwiec 2017 ha ha) - to mnie szlag trafil. Zerwany miesien uniemozliwia mi funkcjonowanie, bo wplywa negatywnie na kregoslup, wiec boli mnie nie tylko ta nieszczesna noga. Mam stan po zaawansowanej chorobier scheuermanna, z takimi zmianami, ktore wplywaja na pogorszenie oddychania (a mam tez astmę). Zeby szlag mi nie trafil kregoslupa, powinnam szybko zacząć rehab zerwany mięsień.
Ale czy ZUS przyzna mi turnus rehabilitacyjny na zerwany miesien? We wniosku lekarz wpisal to jako chorobę podstawową w chwili obecnej, a jako choroby towarzyszące to chorobe scheuermanna i astmę.
Czekam na wezwanie na komisje ZUS. Czy moge mieć nadzieję na przyznanie rehab i to w miare szybko? Jak sytuacja wygląda w mazowieckim?
Tak bardzo mi zalezy na rehab, ze wyjade gdziekolwiek i to nawet jutro :D
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

Katarzyna sama Choroba Scheuermanna jest podstawą do skierowania.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Katarzyna czy pracujesz czy jesteś na rencie ,czy odprowadzasz składki na ZUS ?
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Witam :kwiat:
Tydzień temu wróciłam z rehabilitacji ZUS ( narząd ruchu -przepukliny w kręgosłupie odc.C ).Pytanie moje w tym temacie : czy jest prawdopodobne ,abym dostała w przyszłym roku rehabilitację na to samo schorzenie czy trzeba składać wniosek na inne?. Na pewno macie jakieś doświadczenia odnośnie tego tematu więc proszę o radę :serce: :kwiat: Pozdrawiam weekendowo
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Zawsze można składać . tylko jak podejdzie lekarz orzecznik to już wielka niewiadoma . jeżeli stan zdrowia Twojego kręgosłupa ulegnie pogorszeniu i lekarz czy to specjalista czy POZ wypisze Ci wniosek to się staraj. Nie ma przeciw wskazań aby ubiegać się o turnus. Jeżeli takowy pomaga i wracasz normalnie do pracy to tylko cieszyć się .Sam byłem na turnusach rehabilitacyjnych w ramach prewencji w odstępach 8 miesięcznych. teoretycznie na to samo schorzenie można starać się w odstępach półrocznych ale to tylko teoria . Wszystko w rękach orzecznika . :) Powodzenia i nie rezygnuj bo zdrowie najważniejsze .
Możesz składać na to samo schorzenie bez obaw
Katarzyna_123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 24 wrz 2016 14:20
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Katarzyna_123 »

Felice, cieszy mnie to:) dzis wlasnie ze skierowaniem kolejny raz probowalam szukac w Wawie na NFZ rehab na kregoslup, ale gdzie tam.
Sztani, tak, pracuję, na pol etatu.
Więc pozostaje mi czekać z nadzieją:)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Pytałem dlatego ,że często osoby na rencie starają się o turnus prewencyjny . Ja tez złożyłem i też czekam na komisję .Trzymam kciuki oby dobrze Ci poszło Kasiu . :)
Katarzyna_123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 24 wrz 2016 14:20
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Katarzyna_123 »

Ja również trzymam kciuki za Ciebie :kwiat:
Oby się nam wszystkim potrzebującym udało :kwiat:
Dam znać (i Ty daj), jaki termin komisji i jak poszło!

Generalnie na razie co do rehab wyjazdowej mam wymagania tylko takie, zeby robaki po mnie nie łaziły, żeby nie pogorszyli mojego stanu zdrowia i żebym nie musiała zasuwac na zabiegi pod góre! Bo nie wleze chwilowo
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Katarzyna_123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 24 wrz 2016 14:20
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Katarzyna_123 »

Mam juz wezwanie na komisje, na 5 pazdziernika, 8 rano. Trzymajcie kciuki!
ODPOWIEDZ