Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
figus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 27 lut 2016 12:47
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: figus »

zuza pisze:W mazowieckim dziś był nałeczów i kołobrzeg . Mąż wybrał kołobrzeg san. Mega.
Byłem w Mega w roku 2012. Sanatorium 1- pietrowe nieduże należące do kompleksu Arka, położone bliżej centrum niż Arka w sąsiedztwie innych sanatoriów i ośrodków. Zabiegi mokre i basen wykonywane są w Arce. Specjalny autokar zawozi i odwozi dosłownie pod drzwi. Jedzenie bardzo dobre szczególnie świeże surówki. Ja byłem zadowolony.
zuza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 28 gru 2010 14:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zuza »

Dzięki Figus . Możesz napisać czy są kontrole pielęgniarek o 22 i czy w pokojach są sztućce oraz jak wygląda przydział do pokoi czy to prawda że większośc to pokoje 3 i 4 osobowe . Z góry dziękuje za odpowiedz.
figus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 27 lut 2016 12:47
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: figus »

zuza pisze:Dzięki Figus . Możesz napisać czy są kontrole pielęgniarek o 22 i czy w pokojach są sztućce oraz jak wygląda przydział do pokoi czy to prawda że większośc to pokoje 3 i 4 osobowe . Z góry dziękuje za odpowiedz.
Witaj zuza. Kontroli żadnych nie było. Na dole przy wejściu jest recepcja, drzwi otwierają się automatycznie na fotokomórkę. Przychodziliśmy późno i nikt się nie czepiał bo panie na dole są tylko recepcjonistkami a nie pielęgniarkami. Pokoje rzeczywiście przeważnie 3 i 4 osobowe 2 osobowe zostawiane dla małżeństw. Ja miałem pokój 4-osobowy. Pokoje ładne dość duże na wyposażeniu był telewizor i czajnik bez odpłatności oraz sztućce. Jedyny problem to łazienka bo przy 4-osobach w pokoju robi się kocioł szczególnie rano. Ja z łódzkiego dojechałem do Kołobrzegu w godzinach południowych gdy większość była już zakwaterowana. Przydział otrzymałem na dole w recepcji od razu po zameldowaniu przybycia więc nie wiem czy tak było w innych przypadkach, czy też przydział dokonywały pielęgniarki bądź ktoś inny z obsługi. z sanatorium do plaży bardzo blisko bo jest to w zasadzie przy promenadzie, do miasta też ulicą do kładki nad torami kolejowymi i już jesteśmy w centrum w przeciwieństwie do Arki, która położona jest przy plaży ale na obrzeżach miasta. Pozdrawiam.
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: DORO »

Sorry, tekst w nieodpowiednie miejsce wstawiłam :)
zuza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 28 gru 2010 14:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zuza »

Dzięki za odpowiedz . Męża trochę martwią te pokoje 4 osobowe a przyjechać dzień wcześniej nie można ( dzwoniłam ) no cóż co będzie to będzie. Kołobrzeg znamy mąż był w arce 2 lata temu. Jeszcze raz dziękuje.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgonia »

zuza pisze:Dzięki za odpowiedz . Męża trochę martwią te pokoje 4 osobowe a przyjechać dzień wcześniej nie można ( dzwoniłam ) no cóż co będzie to będzie. Kołobrzeg znamy mąż był w arce 2 lata temu. Jeszcze raz dziękuje.
Powiem tak,ja bym nie pojechała :lol: :lol: cztery osoby to tak jak szpital,dobrowolnie to nie :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
kremewa
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 12 lip 2013 20:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: kremewa »

Ja również byłam przerażona, gdy zakwaterowano mnie w 4-osoobowym pokoju.
A później okazało się, ze to był jeden z najsympatyczniejszych pobytów.
Dziewczyny były b.fajne.Wszystko zależny od tego, na kogo się trafi.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgonia »

Zwroty ruszyły dzisiaj było Busko.Wysowa,Wapienne
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bietka »

Byłam w Medze pokoje 4 osobowe trochę przypomniały mi czasy kolonii, miałam szczęście być w 3 osobowym bardzo ładnym pokoju i mieć fajne towarzystwo. Wolę 3 niż 2 osobowe . łatwiej trafić na dobre towarzystwo. Dwójki były tylko dla małżeństw. Jedzenie pyszne, zabiegi słabe, mało mokrych zabiegów, tylko basen. reszta mokrych dla wybrańców ( w Arce).
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: malgonia »

A ja nie chce ani 4 ani nawet dwusosobowych :evil: :evil: zdecydowanie wole byc sama.To jest dopiero wypoczynek.wszystko jest ok jezeli trafimy na kogos kto szanuje innych, ma te same wartości co my, a co będzie jak trafimy na brudaske,fanatyczkę wszystkiego/ religi,telewizora etc..../ to wtedy koszmar.
ODPOWIEDZ