Walizka kurierem?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Narewka »

A ja się ostatnio zawiodłam na dpd, nie przyjechali.Musialam walizkę pocztą wysłać. Przesylarka zwrocila mi kasę, i poradzono, abym na drugi raz korzystala np. z gls, bo dpd jednak czasem nawala.Tu też jest blisko poczta, , zastanawiam się nad powtorką.
Awatar użytkownika
stefi68
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 652
Na forum od: 28 cze 2014 19:08
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Walizka kurierem?

Post autor: stefi68 »

Dziękuję Pięknie za Informację zerknę do tej przesyłarki .pl i zobaczę co tam zaproponują mi bo jak do tej pory walizka podróżowała razem ze mną a teraz z przyczyn zdrowotnych wygodniej było by bez niej tym bardziej że jadę z przesiadkami z lubelskiego aż do Połczyna . Pozdrawiam wszystkich grupowiczów i jeszcze raz dziękuję SławaAnna :)
i reszcie :serce: :kwiat:
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

[quote="Narewka"]A ja się ostatnio zawiodłam na dpd, nie przyjechali.Musialam walizkę pocztą wysłać.


a ile płaciłaś za wysłanie pocztą? bo ja miesiąc temu wysłałam paczkę PP , odległość ok 500km, żaden priorytet bo mi nie zależało na czasie. Przesyłka była ubezpieczona, ważyła ok5kg i zapłaciłam prawie 40zł. I tak sobie pomyślałam, że jak bym miała wysłać torbę do sanatoriom, która ok 20kg waży.... ale może torby podróżne to jakoś inaczej liczą. Korzystałaś z jakiegoś specjalnego taryfikatora?
Wiesz, jestem zainteresowana tematem bo jestem przed operacją i później pewnie będę chciała jechać do szpitala sanatoryjnego czy jak to się tam nazywa. No i z bagażem po operacji będzie problem. A w sumie chyba do P Polskiej mam największe zaufanie. Chyba.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Walizka kurierem?

Post autor: SlawaAnna »

Wejdź na stronę poczty polskiej, cennik i zobaczysz jakie są ceny. Widzę, że można wysłać paczkę do 20 kg i kosztuje to ok 25 zł, jednak jest to paczka bez ubezpieczenia (a ubezpieczenie zwiększy bardzo cenę!), no i w przypadku o którym piszesz, a który znam z doświadczenia (po operacji, kiedy absolutnie nie wolno dźwigać) jest problem: Paczkę trzeba donieść na pocztę, tak jadąc tam, jak i z powrotem. Jeśli nie możesz dźwigać to jak ją tam dostarczysz i jak odbierzesz? Kurier odbiera ją z domu i doręcza do recepcji, a potem odbiera z recepcji i doręcza do domu. Ja wracając zabezpieczyłam walizkę folią tak, że zostawiłam kółka i rączkę, dzięki temu dociągnęłam ją z pokoju do recepcji, tam została a ja pojechałam do domu, na drugi dzień walizka była rano. I w cenie jest ubezpieczenie o ile pamiętam do 5 tys.

Aby zabezpieczyć się przed sytuacją, że kurier nie przyjedzie po walizkę przed wyjazdem do sanatorium radzę wybrać dzień odbioru walizki dzień czy dwa wcześniej, no i wziąć ze sobą te rzeczy, które są absolutnie potrzebne w pierwszym dniu pobytu. Z kolei wysyłając walizkę z sanatorium możemy ją zostawić na recepcji i nawet jeśli kurier się spóźni, to nic się nie stanie, walizka i tak dojedzie do nas.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Narewka »

Za walizkę około 15 kg zaplacilam na poczcie 28 zl.
A kuriera Dpd na środę zamowilam w niedzielę wieczorem, , oczywiście przez przesylarkę.Ostatnio , rok temu,też czekalam dwa dni na kuriera, bo nie mogli podobno wydrukować kwitu.Tym razem też jakaś awaria byla.
Na pewno będę wysyłać kurierem, ale już inną firmą, nie Dpd.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: malgorzatas »

Ja za walizkę 18kg płacę 28zł. ..wysyłam pocztą bo nigdy się nie zawiodłam...walizkę dostarcza kurier do domu po telefonie czy może dostarczyć paczkę.Poczta też ubezpiecza walizkę i to kosztuje 1zł....ja tak płaciłam ostatnio....pozdrawiam Gośka
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

ale tą walizkę zaniosłaś na pocztę czy zadzwoniłaś gdzieś i kurier przyjechał, żeby ją zabrać? wiesz, bo mnie by najbardziej interesowała usługa "od drzwi do drzwi" zwłaszcza, że jak już będę wysyłać walizkę z sanatorium do domu to z odległością do placówki pocztowej może być różnie. Czasami w tym małych miejscowościach są tylko skrzynki na list, żeby cos wysłać trzeba gdzieś jechać.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: malgorzatas »

Casandro :kwiat: tak się składa ze pocztę mam blisko ...wysyłając zawożę ale wysyłając do domu to mi przynoszą pod drzwi. ...to jedyny minus dla kogoś kto ma problemy z dźwiganiem to problem :( ja zawsze podjeżdżam samochodem....Ale są tutaj reklamowane inne firmy kurierskie co odbierają osobiście z pod drzwi. ..pozdrawiam Goska...mamy wybór duży i możemy wybrać najlepszą opcję dla siebie....
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

no tak, tylko jak usłyszałam że kurier może nie przyjechać to trochę się wystraszyłam. No bo w sytuacji gdy spakowana czekam na kuriera i powoli zbliża się godzina zero czyli czas wyjazdu a kurier nie przyjeżdża to trochę nie halo.
Walizki przecież nie wysyła się z wyprzedzeniem, prawda? Sądzę że termin wysłania pokrywa się z terminem wyjazdu. Nie no, trochę się zestresowałam. Tak jak mówisz, na spokojnie będę musiała znaleźć coś dla siebie. :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: malgorzatas »

Casandro :kwiat: spokojnie coś znajdziesz...życzę powodzenia....a ja zostanę nadal przy tej formie wysyłki...bo jest solidna i nigdy mnie nie zawiodła...a wysyłam walizki trzy razy w roku...spróbuj na DHL...bo wiem że też jest w miarę solidna...jak umówisz się z kurierem to podjedzie po walizkę...jak nadasz na 24 godziny to musi dojść... :kwiat:
ODPOWIEDZ