Rezygnacja z leczenia sanatoryjnego

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: małżeńskie leczenie sanatoryjne...

Post autor: forumowicz »

[quote="darek"][quote="jacky6"]

Osobiście znam przypadek kiedy Dyrektor Obiektu sanatoryjnego wydał zarządzenie;
Małżeństwa rozdzielać dawać do pokoi czteroosobowych
Dwójki dawać singlom sanatoryjnym.

bardzo dobry pomysł. W końcu małżeństwo jest już małżeństwem i nic im się nie stanie jak pomieszkają trochę osobno. A jaki romantyczny, powrót będzie.

A dwójki dla singli. Będzie nadzieja na nowe małżeństwa.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016 23:15 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
forumowicz

Re: Rezygnacja z leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

fajna fucha. Chętnie bym się zatrudniła. Taki starszy śledczy sikawkowy ZUSowiec/KRUSowiec/NFZtowiec! :D

eee, wrzuciłam w wyszukiwarkę i nic takiego nie ,piszą! to jakieś stare wiadomości chyba, już skasowane :(
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016 23:19 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: "leczenie" sanatoryjne...

Post autor: jacky6 »

darek pisze: Jak wiesz jeżdżę co roku i JESZCZE NIGDY nie słyszałem ,aby wraz z Kuracjuszem był ktoś Komercyjnie
Zawsze są to SKIEROWANIA czy To SANATORYJNE czy poszpitalne ( Małżeństwa )
Prawdopodobnie bywasz na poszpitalnych a tam komercja jest nieznanym zjawiskiem.
...
Dwa lata temu w lądeckim Jubilacie były dwa ośmioosobowe stoliki komercyjne.
Ja byłem jednym z dwóch "doklejonych" do komercji.
Poza tym były jeszcze dwa komercyjne małżeństwa.
...
Może Princi luknie teraz do kącika w Jubilacie - ile teraz tam jest komercyjnych i jaka jest struktura małżeńska / partnerska ...


:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Rezygnacja z leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

jacky6 przypominałam sobie! rzeczywiście kiedyś się mówiło o tym, że ZUS-y i KRus-y i inne takie będą przeszukiwać portale społecznościowe!

Tylko oni szukają na fejsie i NK bo ludzie tam zdjęcia wklejają z wakacji, na które pojechali w trakcie zwolnień lekarskich a nie na tym forum jak sugerujesz.
nie sądzę żeby szukali nadużywających zwolnień w sanatoriach wszak sanatorium to wakacje lecznicze.
Tak czy inaczej powodzenia życzę wszystkim poszukującym! :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

"leczenie" sanatoryjne...

Post autor: jacky6 »

Casandra pisze:jacky6 przypominałam sobie! rzeczywiście kiedyś się mówiło o tym, że ZUS-y i KRus-y i inne takie będą przeszukiwać portale społecznościowe!
Tylko oni szukają na fejsie i NK bo ludzie tam zdjęcia wklejają z wakacji, na które pojechali w trakcie zwolnień lekarskich a nie na tym forum jak sugerujesz.
nie sądzę żeby szukali nadużywających zwolnień w sanatoriach wszak sanatorium to wakacje lecznicze.
Czy naprawdę ktokolwiek sądzi, że forum N-S jest wyłączone spod kurateli ZUS itede ?
Naiwnych nie sieją a pracownicy ZUS, NFZ itede są internetowo "uświadomieni"...
Tak samo jak my...
Forumowicze ...
Do niedawna jeszcze się "ich" bałem - teraz już jestem poza zasięgiem "ich" macek...
Emerytura nieodwołalna ...
Amen ...
:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Rezygnacja z leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

na pewno nie jest wyłączone.
Zwłaszcza że pracownicy ZUS. KRUS i tych innych tez jeżdżą do sanatoriów i chcą poczytać jak wyglądają warunki w sanatorium z pozycji kuracjusza, jakie jest otoczenie, rozrywki. Oni tez potrzebują czasami takich praktycznych informacji, wierz mi, w ustawie ich nie wyczytają!
Co ty taki podejrzliwy jesteś? w mundurówce pracowałeś?
a może dlatego że się - jak sam piszesz - bałeś tych ZUS-ów i innych. Już się nie boisz a podejrzliwość została :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

leczenie sanatoryjne...

Post autor: jacky6 »

Casandra pisze:
....pracownicy ZUS. KRUS i tych innych tez jeżdżą do sanatoriów i chcą poczytać jak wyglądają warunki w sanatorium z pozycji kuracjusza, jakie jest otoczenie, rozrywki. Oni tez potrzebują czasami takich praktycznych informacji, wierz mi, w ustawie ich nie wyczytają!
Co ty taki podejrzliwy jesteś? w mundurówce pracowałeś?
a może dlatego że się - jak sam piszesz - bałeś tych ZUS-ów i innych. Już się nie boisz a podejrzliwość została :D
Pracowałem prawie zawsze w firmach o profilu "Nie - państwowym"...
Owi "obserwatorzy" czytają nie tylko dla własnej wygody.
A są małym promilem w gronie korzystających z porad pozyskiwanych z N-S.
Nigdy się ZUS, KRUS itede nie bałem ale od nich swego czasu w doopę dostałem.
Ale niewiele zabolało - w końcu swoje dostałem a na ich niekorzyść zjawisko nastąpiło.
Sami tego chcieli - a to już tak długa historia, że Twojego tutaj stażu nie starcza.

:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Rezygnacja z leczenia sanatoryjnego

Post autor: forumowicz »

no jak pracowałeś "w firmach o profilu "Nie - państwowym" to raczej US powinien Ci w doopę dać albo nawet UKS a nie ZUS-y a już na pewno nie KRUS-y i NFZ-ty
Rozumiem, że to były własne firmy bo jako pracownikowi zatrudnionemu w firmie niepaństwowej taki ZUS może Ci...... wężykiem!
No chyba, że miałeś problem z kontrolami zwolnień hi,hi :lol: :lol:
zresztą US i UKS też.

I niemiałabyś uprzedzeń.
ODPOWIEDZ