zwolnienie lekarskie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: sztani »

Maju jeśli nie jest to ciągłość zwolnienia (świadczenia ) a z innych Twoich postów wnioskuję ,że nie to masz płatne 80%. Wiem to z własnego doświadczenia miałem podobną sytuację . Obecnie jadę na turnus z ZUS (cały czas skutek wypadku w pracy, Kręgosłup) ) i mam płatne 80% .Nie ma tak dobrze w naszym ZUS :) dodam ,ze obecnie pracuję a skutki na cale życie ( wypadku)
Awatar użytkownika
Maja1912
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 28 sty 2015 11:32
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 11

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: Maja1912 »

Dziękuję za odpowiedź.
Pytałam, bo jak ktoś ma l-4 i ma ono związek z wypadkiem, który był nawet parę lat wcześniej to pracownik ma płacone 100%.
Wiem, bo pracownicy potwierdzają takie l-4 w BHP i na tej podstawie tak zakład/ZUS wypłaca.
Nie wiem jak to będzie wyglądać przy elektronicznych zwolnieniach ale do tej pory tak to funkcjonowało.
Szkoda, że ta zasada nie obowiązuje w przypadku sanatorium ;)
forumowicz

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: forumowicz »

Maja 1912 - a zwolnienie u pracodawcy przedłożyłaś razem z informacją, że leczenie związane jest wypadkiem tzn. niezdolność do pracy związana jest skutkowo - przyczynowo z wypadkiem?. Bo jeżeli nie to skąd pracodawca ma wiedzieć?, z samego druku zwolnienia to nie wynika.
Masz rację, przerwa w chorowaniu nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: lawenda »

Witam.
A ja mam trochę inny problem. Za 3 dni mam rozpocząć pobyt w sanatorium, a mam zwolnienie lekarskie do końca tygodnia. Czy w związku z tym mogę przyjechać później, czy mam się wstawić w ośrodku w dniu rozpoczęcia turnusu. Może ktoś miał taki przypadek i coś napisze na ten temat.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: Felice »

lawenda moim zdaniem najlepiej zadzwonić do sanatorium i tam Ci udzielą właściwej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: sztani »

Czy jest to wyjazd w ramach prewencji czy z NFZ ? :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: lawenda »

Wyjazd z NFZ.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: sztani »

Miałem taką sytuację po przybyciu zgłosiłem lekarzowi na pierwszej wizycie . Brałem wówczas antybiotyk jeszcze tydzień . zwolnił mnie z zabiegów które mogły by pogorszyć mój stan . Potem te zabiegi odebrałem . Inną sprawą są zabiegi w jednym budynku gdzie nie trzeba wędrować a co innego jak trzeba z pomieszczeń wychodzić na zewnątrz (inne zabiegi) Byłem w Gryfie a tam wszystko pod jednym dachem . jest to sprawa losowa i masz prawo zachorować przed wyjazdem czy na miejscu.. Wracaj do zdrowia :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: zwolnienie lekarskie

Post autor: lawenda »

Dziękuję kochani za szybki odzew. :kwiat: Już zadzwoniłam. Pani mi powiedziała, że jeżeli nie będę w stanie dojechać to mam zadzwonić w dniu rozpoczęcia turnusu i to zgłosić. A w ośrodku mam się zameldować najpóźniej czwartego dnia turnusu. Później lista kuracjuszy jest wysyłana do NFZ-u i jeżeli nie zgłoszę się do niedzieli to będę musiała sama pokryć cały koszt pobytu. Mam jednak nadzieję, że wykuruję się do tego czasu.

Pozdrawiam Lawenda. :kwiat:
ODPOWIEDZ