Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ela46 »

Witam jak długo sie czeka,, na wyjazd na Rehabilitację,, z ZUS ,,,w ramach Rehabilitacji???? Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Pomorski ZUS teraz na marzec 2017 jeśli dziś przyznają
robbo44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 25 paź 2016 20:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: robbo44 »

Złożyłem wniosek do ZUS pod koniec września, wezwali mnie na komisje 24 października i dostałem skierowanie na turnus od 19 kwietnia przyszłego roku.
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ela46 »

robbo44 pisze:Złożyłem wniosek do ZUS pod koniec września, wezwali mnie na komisje 24 października i dostałem skierowanie na turnus od 19 kwietnia przyszłego roku.
Witaj ja byłam, na komisji i dostałam,,świadczenie rehabilitacyjne ,, i wiem,,że wyjazd do sanatorium,, ale nie wiem,, jak długo się czeka,, i gdzie wysyłają;) Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

wysyłają w odległości 200 km, Bydgoszcz ma blisko ośrodki i raczej trzyma się tej odległości, nie musi wysyłać po świecie. A dlaczego nie wiesz ile się czeka? przecież już wiesz od kiedy masz sanatorium?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

jeżeli byłaś na komisji i dostałaś świadczenie to termin będzie 100% przed jego końcem( upływem świadczenia rehabilitacyjnego na jaki przyznano ) a skierowanie przyjdzie pocztą . i tu gdzie jedziesz nie masz wpływu na to. Co innego jak wniosek składa się samemu o turnus
Casandro dowie się jak przyjdzie pocztą . Bo przyznając świadczenie od razu dostała koleżanka skierowanie na turnus tak pewnie powiedział orzecznik
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ela46 »

sztani pisze:jeżeli byłaś na komisji i dostałaś świadczenie to termin będzie 100% przed jego końcem( upływem świadczenia rehabilitacyjnego na jaki przyznano ) a skierowanie przyjdzie pocztą . i tu gdzie jedziesz nie masz wpływu na to. Co innego jak wniosek składa się samemu o turnus
Casandro dowie się jak przyjdzie pocztą . Bo przyznając świadczenie od razu dostała koleżanka skierowanie na turnus tak pewnie powiedział orzecznik
Dziękuję za odpowiedz, :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

no tak, tylko nie napisała kiedy była. Jak dzisiaj to nie wie ale jak wcześniej to już powinna, nie?
a jak dostała [świadczenie] na rok to co? :D


wiem, wiem, nie dają na tak długi okres za jednym zamachem ;)
Masz rację, raczej dostanie sanatorium pod koniec świadczenia. I raczej widać, że rokuje odzyskanie zdolności do pracy po tym świadczeniu. :D z czego oczywiście cieszyć się należy.
Jak dali sanatorium to już przy badaniu o tym wiedzieli ;) .
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016 21:35 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawka [świadczenie] zamiast [sanatorium]
Awatar użytkownika
Anula599
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 17 paź 2016 13:29
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Anula599 »

sztani pisze:jeżeli byłaś na komisji i dostałaś świadczenie to termin będzie 100% przed jego końcem( upływem świadczenia rehabilitacyjnego na jaki przyznano ) a skierowanie przyjdzie pocztą . i tu gdzie jedziesz nie masz wpływu na to. Co innego jak wniosek składa się samemu o turnus
Casandro dowie się jak przyjdzie pocztą . Bo przyznając świadczenie od razu dostała koleżanka skierowanie na turnus tak pewnie powiedział orzecznik
Ja miałam komisję 28.09. i dostałam świadczenie rehabilitacyjne na 6 miesięcy. Przyznano mi wówczas sanatorium. Dnia 17.10. dostałam poczta skierowanie do ośrodka w Wysowej w terminie 28.11.wiec za miesiąc. Jak widać po około 3 tygodniach od komisji doszło do mnie skierowanie w ramach prewencji rentowej. A świadczenie mam do 03.04.2017r.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Aniu gratuluję przydziału . :) Zasada choć nie zawsze to turnusy pod koniec świadczenia .Mają uzdrawiającą moc potem na komisji :) ;) W dużej mierze lekarz orzecznik opiera się na tym co napisze lekarz w wypisie po turnusie. jeśli poprawa a tak jest napisane u 90% osób korzystających :)
ODPOWIEDZ