Zwolnienie czy urlop?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: Dzia_dek »

Po pierwsze to nie widzę potrzeby cytowania całego mojego postu; piszesz bezpośrednio pod nim.
Po drugie czy ja jestem Duch Święty żebym wiedział do kogo jest adresowane pytanie?
Jeśli pytanie nie jest skierowane osobowo do kogoś to jest skierowane do wszystkich.
Po trzecie kolejny już raz odwracasz "kota do góry ogonem" W poście na który odpowiadałem napisałaś:
Casandra pisze:(...)ps. jakie to ma znaczenie na tym forum?
więc na to pytanie Ci odpowiedziałem, a Ty z kolei w następnym:
Casandra pisze:(...)Pytam, bo mnie zaciekawiło jakie ma znaczenie w jakiej sytuacji wypłaca ZUS zasiłek chorobowy,(...)
to w końcu się zdecyduj czy chodzi o znaczenie tego pytania dla Forum czy dla Ciebie?
W wielu przypadkach próbując komuś odpowiedzieć na "wrzucone tu pytanie" nawet jeśli
robisz to dobrze to jesteś nieuprzejma, a czasem wręcz opryskliwa. A to ktoś napisał coś
nieładnie, a to niegrzecznie, a to ktoś coś insynuuje, a sama robisz dokładnie tak samo.
Jeśli nawet źle wstawiłaś emotkę to na miejscu byłoby słowo; przepraszam, a u Ciebie jest:
pewnie pomyliłam, no bo co innego możesz w takiej sytuacji napisać? Przyznać się - nigdy.
Ja akurat uważam, że nie "naskakuję" na Ciebie (po prostu w wielu kwestiach mam inne zdanie jak Ty)
Ale jeśli tak to odbierasz to może zastanów się nad kolejnym swoim wpisem zanim spróbujesz
kogoś "postawić kolejny raz do pionu" odpowiadając mu na jego pytanie.
forumowicz

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: forumowicz »

cyt."po drugie czy ja jestem Duch Święty żebym wiedział do kogo jest adresowane pytanie?" nie byłeś stroną dyskusji więc oczywistą rzeczą że nie byleś też adresatem pytania.

poza tym nie zamierzam się ustosunkowywać do tak agresywnego postu i dyskutować z Toba na jakikolwiek temat .
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: bozenkagr »

witam
Jednak jest możliwy pobyt w sanatorium na zwolnieniu. Zwolnienie wystawia lekarz w sanatorium. Nie prosiłam, nie załatwiałam, całkiem legalnie dostałam to zwolnienie i wysłałam do zakładu pracy. Urlop, który miałam, został przerwany na ten czas.
Proszę, nie piszcie, że to niemożliwe.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: sztani »

Bożenka czy możesz rozwinąć temat czy byłaś z NFZ czy w tym czasie zachorowałaś?
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: Niania »

Ja mogę tylko tyle dodać z własnego doświadczenia. Jak byłam w sanatorium na poszpitalnym to dostałam L4. A ci co na uzdrowiskowy pobyt nie...A teraz to mi obojętne bo jestem na rencie ...Chyba że za dwa lata stwierdzą że jestem zdrowa...Ale to wtedy będę się martwić co dalej...Mąż zaś był teraz na zwolnieniu i wypłacił mu ZUS bo jest po 50 roku. Ale musiał minąć pełny rok kalendarzowy. A że ma 55 więc nie miało to dla niego żadnego znaczenia...Ale tak jak ktoś tam pisał to zależy od ilości zatrudnionych pracowników i ilości dni chorobowego ....pozdrawiam i miłego dnia ... ;)
forumowicz

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: forumowicz »

do czego musiał minąć pełny rok kalendarzowy?
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: Niania »

Casandra pisze:do czego musiał minąć pełny rok kalendarzowy?
Na wiek. 50 lat. porostu jak masz 51 to niema problemu. tak powiedziała pani księgowa jak ją zapytałam.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: bozenkagr »

witam
sztani, byłam w sanatorium z NFZ i w sumie wcale nie byłam chora.
Lekarka zapytała, czy chcę zwolnienie, więc z ochotą wzięłam na część pobytu.
Byłam wcześniej kilka razy z NFZ w sanatorium i nie korzystałam ze zwolnienia.
pozdrawiam
ps zawsze warto zapytać lekarza, czy jest możliwe wystawienie zwolnienia. Jak będzie chciał, to wystawi.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: Maria777 »

Ja byłam z NFZ w sanatorium uzdrowiskowym i lekarz kategorycznie odmówił wystawienia L-4, pobyt taki tylko w ramach urlopu wypoczynkowego.
forumowicz

Re: Zwolnienie czy urlop?

Post autor: forumowicz »

mam pytanie do osób pracujących: jeżeli korzystacie z rehabilitacji w miejscu zamieszkania w przychodni na podstawie skierowania od lekarza rehabilitanta albo od lekarza pierwszego kontaktu to bierzecie zwolnienie lekarskie czy nie?
ODPOWIEDZ