Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Violet mnie wniosek przyjęli dopiero za drugim razem .Pierwszy po 3 miesiącach odwalili pisząc że brak obecnie wskazań do ponownego leczenia.Odczekałam następne 3 miesiące , czyli razem pół roku i zwrotkę dostałam już z numerkiem 49 tysięcy i jakiś dodatek.Będzie to mój drugi wyjazd z miłościwie nam panującego Funduszu Zdrowia i nie mam zamiaru ryzykować że wyślą mnie wieśniaczkę z lasu :lol: do lasu a morze to jak się postaram i pokonam szmat kilometrów zobaczę ale może ;) :roll:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Atinko według panujących przepisów musi upłynąć 18 miesięcy od ostatniego pobytu (wiadomość zasięgnięta w NFZ) aby rozpocząć następną kuracje, a więc licząc 6+12= 18 to tak :) chyba że po reformie szkolnictwa inna matematyka zacznie obowiązywać ;)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

:lol: :) :lol: Elu to dobrze ...liczę :lol:
U nas tez po 6 miesiącach można składać kolejne skierowanie...ale jakoś nie chce jechać w listopadzie według "mojej"matematyki :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Ja na liczydłach wczesną jesień wyliczyłam ale ni jak nie wyliczę :lol: czy mnie do jakiegoś Pcimia dolnego nie ześlą więc wolę zwroty.Już szefowi powiedzialam że w pierwszym kwartale dam od siebie odpoczynek :lol:
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: kryzny »

violet58 pisze:
beatricz pisze:Fakt, brzmi zachęcająco jeśli nie musi się odczekać roku na ponowne skierowanie.
To akurat nie ma większego znaczenia - wyjazd do sanatorium nie wcześniej niż po upływie 18 miesięcy. Odczekasz rok to już 2/3 tego okresu masz z głowy. Jak fundusz czy balneolog klepnie wniosek, po pół roku dzwonisz i.... jedziesz ;) :D
w śląskim NFZ tak to nie działa
Nie trzeba składać wniosku po roku ( byliśmy z męzem w Krynicy zdroju od 3 do 24 stycznia w kwietniu złożne wnioski i od maja jesteśmy w kolejce)
jednakże o zwroty można starać się po weryfikacji wniosku Nie ma znaczenia ile minęło od ostatniego pobytu Weryfikacja teoretycznie po 18 miesiącach ale nasze wnioski wróciły do kolejki po 21 miesiącach i natychmiast starałam się o wyjazd ze zwrotów Nam sie udalo Krynica zimą przepiękna
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

wiesniaczkaela pisze:<...........> Od 2 stycznia zawisnę na telefonie i mam nadzieję trafić na Kołobrzeg :D
Ja też ;) :lol: :lol:
Zofia Rudnicka
Posty: 2
Na forum od: 27 lis 2016 18:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Zofia Rudnicka »

:) :serce: Wlaśnie dostałam ze zwrotów sanatorium w Połczynie Zdroju od 08.12 2016 ,chętnie zabiorę jedna osobę ,mam wolne miejsce nr.tel.504 247 655
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

Witam czy ktoś wie czy często zdarzają się zwroty w łódzkim, mam na myśli zima styczeń , luty
Awatar użytkownika
andr58
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 230
Na forum od: 21 sie 2013 11:53
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andr58 »

wiesniaczkaela pisze:Witam czy ktoś wie czy często zdarzają się zwroty w łódzkim, mam na myśli zima styczeń , luty
Jeżeli chodzi o zwroty ELU w tym terminie co pytasz to szybciej coś ciekawego otrzymasz niż w lecie a z jakiego schorzenia masz skierowanie.Dużo zwrotów jest z narządu ruchu w górskie ośrodki.Rzadko nawet w normalnym terminie z narządu ruchu łódzki NFZ wysyła nad morze
Awatar użytkownika
Iza03
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 10 paź 2014 12:37
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Iza03 »

Elu, interesowałam się zwrotami szpitalnymi ( reumatologia) na styczeń-luty w 2015.
Proponowano mi Świnoujście, Inowrocław i Kudowę, nie skorzystałam z żadnego, ale wiem że są.
Zaskoczona byłam tylko, że nie chciano mi powiedzieć do jakiego ośrodka, jak biorę zwrot to się dowiem :?
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ