Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Wezwanie na komisje 2 luty :( boję się czy nie dadzą ambolatoryjnego
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1705
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Witam: aniag-na pewno przyznają; a ktoś wie jaki okres oczekiwania np. w lubelskim oddziale.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Oj napewno to Kopernik Grzegorzu nie żyje :lol: a to W końcu ZUS
Teska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 12 kwie 2016 17:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Teska »

Czy mogę zapytać z którego oddziału jesteś? Ja również czekam na komisję - w Tomaszowie Maz.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Ja Łódź
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: DORO »

Witam serdecznie, w tym temacie piszę po raz pierwszy, bo po raz pierwszy startuję z prewencji. 2 lutego mam spotkanie u doktora orzecznika w ZUS i właściwie nie wiem jak to działa. Czy zawsze osoba kierowana na prewencję zostaje zakwalifikowana przez orzecznika, czy zdarzają się przypadki odmowy? Czy zawsze wyznaczone miejsce/sanatorium jest oddalone max do 200 km od miejsca zamieszkania? A może ktoś posiada wiedzę gdzie mazowiecki ZUS wysyła... Trochę się obawiam i tej komisji i tego ewentualnego wyjazdu... :?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Doro jesteś akurat w temacie . na dręczące cię pytania właśnie tu znajdziesz odpowiedz .radzę uzbroić się w cierpliwość i poczytać a w międzyczasie ktoś coś Ci doradzi . Poczytaj posty tu ludzie o tych sprawach piszą ,nie przeczę temat Sanatorium z ZUS ma trochę postów :) :)
Awatar użytkownika
SUPERSKORPION
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 10 sty 2017 19:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: SUPERSKORPION »

Witam,jeśli chodzi o komisję kwalifikującą do wyjazdu,to jest to różnie.Jeśli posiadasz Doro dokumentację medyczną stwierdzającą schorzenie,które podlega rehabilitacji i lekarz wnioskujący zasadność rehabilitacji,to nie zdarzają się odmowy.Jeżdżę już od jakiegoś czasu po sanatoriach i jeśli chodzi o odległość,to nie prawdą jest,że wyślą Cię do 200km.Wysyłają tam gdzie jest miejsce,ewentualnie mogą zaproponować kilka miejsc do wyboru.Życzę powodzenia i być może do zobaczenia?Ja wyjeżdżam 20-go lutego do Muszyny z Zabrza.Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Odmowę mozesz dostać zawsze. NA to nie ma reguły, indywidualna decyzja otzecznika.A na temat odległości to raczej pytaj kogoś z Mazowieckiego - zasada jest to 200km ale co Zus to obyczaj.
Awatar użytkownika
SUPERSKORPION
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 10 sty 2017 19:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: SUPERSKORPION »

Witam.Jeśli będą Ci proponować ambulatoryjne,to się nie zgadzaj,bo to strata czasu i pieniędzy.Pacjent po zabiegach musi wypoczywać,relaksować się,a nie iść do domu i do garów,do sprzątania,bo to nic nie daje,wręcz przeciwnie,jeszcze bardziejo dczuwa schorzenia.Wymyślili to chyba po to,aby nabijać kieszenie właścicielom takich ośrodków.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ