Krusowicze mam pytanie.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: GIENIA »

iwonina73 pisze:Witajcie Krusowicze, mam pytanko . :D Czy mając niezdolność do pracy w gospodarstwie do październik 2017, mogę skorzystać z rehabilitacji w CRR. Dodam tylko ze w wypisie z komisji lekarskiej , lekarz orzecznik napisał , ze nie wymaga rehabilitacji:). Pomóżcie jak to jest , czy składając w niosek o rehabilitację leczniczą zostanie odrzucony ? :(
Jesteś na rencie okresowej , więc przysługuje Ci prawo korzystania z sanatorium .
Problemem jednak jest ten wpis lekarza :roll: moga Ci rozpatrzeć wniosek negatywnie . Wtedy odczekaj 2-3 miesiące i złóż ponownie ...
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: iwonina73 »

Juz wszystko sie wyjasnilo. :D Renta wypadkowa i rehabilitacja przyznana :mrgreen:
Justa19771
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2017 16:53

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: Justa19771 »

Pytanko co dalej robić kończy mi się zasiłek rech dostałam też od orzecznika skierowanie na wyjazd do sanatorium do pracy widzę że się nie nadaje co dalej robić zasiłku już mi więcej nie dadzą każą jechać do sanatorium podpowodzcie bo jestem zielona
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: GIENIA »

Czemu mają nie dać Ci zasiłku ? do kiedy masz przyznane to świadczenie ?
Justa19771
Posty: 2
Na forum od: 23 sty 2017 16:53

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: Justa19771 »

Do końca stycznia ale już brałam wcześniej zasiłek z przerwa bo wydawało mi się że jestem już zdolna do pracy a jednak nie poszłam na zwolnienie znów i dali mi tylko 3 mies teraz i już zapowiedział orzrcznik że więcej mi nie może dać i dał mi jeszcze sanatorium
forumowicz

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: forumowicz »

jak dał Ci sanatorium to znaczy że planuje wysłać Cię do pracy. Próbuj składać wniosek o dalsze świadczenie rehabilitacyjne ale jak dostaniesz odmowę to musisz wrócić do pracy. Jak nie wrócisz to utracisz prawo do ewentualnego nowego zasiłku chorobowego, na który za parę miesięcy możesz iść.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: GIENIA »

Skoro pytasz na tym wątku , zrozumiałam , że jesteś ubezpieczona w KRUSie . Jeśli tak , to ....
Składaj i tu już kolejny wniosek , przecież nie orzeka tylko jedna osoba . Dołącz jakieś zaświadczenie o współistniejącym schorzeniu i może Ci przedłużą ....
Jeśli chodzi o sanatorium , orzecznik KRUS prawie zawsze je zaleca ;)

Jeśli jesteś ubezpieczona w ZUSie , to zrób dokładnie tak samo , tylko , że jak pisze Casandra , do chwili orzeczenia powinnaś wrócić do pracy zawodowej .

Napisałam Ci kilka podpowiedzi na pw ...
forumowicz

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: forumowicz »

Mi chodziło o to aby wróciła do pracy po wydaniu orzeczenia w sprawie odmowy przyznania świadczenia. Takie orzeczenie jest równoznaczne z odzyskaniem zdolności do pracy i trzeba wrócić do pracy a o ew. kolejny zasiłek chorobowy najbezpieczniej za ponad dwa miesiące wnioskować. Jak wroci do pracy przed wydaniem orzeczenia a przedłużenie świadczenia dostanie to okres pracy będzie z tym świadczeniem kolidował i świadczenie powinno być pomniejszone o okres pracy. Czyli np świadczenie przyznają na kolejne trzy miesiące a wroci do pracy na miesiąc to świadczenie dostanie za dwa.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Krusowicze mam pytanie.

Post autor: GIENIA »

Masz rację Casandro :oops:
ODPOWIEDZ