Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

:D
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

Drogie Panie.
Za 2 tygodnie mam wyznaczony termin operacji ginekologicznej. Z Waszych postów wnioskuję, że istnieje tzw.leczenie poszpitalne.Jak w praktyce wygląda wypisywanie wniosków?Może ktoś ze śląskiego NFZ ma doświadczenie w kwestii leczenia poszpitalnego?Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Nie każdy pobyt w szpitalu kwalifikuje do wyjazdu na dalsze leczenie w sanatorium.Trzeba najpierw sprawdzić,czy twoje schorzenie kwalifikuje się na wydanie skierowania.Jeżeli tak to poproś w szpitalu o wypisanie wniosku,lub POZ i dołącz wypis.
Szpital
a) N99 – stany po operacjach w obrębie narządu rodnego w okresie do 12 miesięcy od
przebytej operacji z wyłączeniem stanów po operacjach z powodu nowotworu złośliwego,
b) N83 – stany po operacjach jajnika w zespołach androgennych w okresie do 12 miesięcy
od przebytej operacji;
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

Felice,dziękuję. Już wiem, że to nie będzie proste.Taka forma leczenia jest obca niektórym lekarzom PO Z.W ich mniemaniu leczenie poszpitalne przysługuje tylko po operacjach ortopedycznych i leczeniu neurologicznym,a skierowania wystawiają specjaliści w tych dziedzinach.Ponadto zasłaniają się brakiem odpowiedniego formularza na takowe leczenie. :cry: Będę drążyła temat, wiedzy nigdy dosyć.Lekarz uczy się całe życie,więc również taka wiedza będzie procentowała.Pozdrawiam. :kwiat:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

Jeśli problemem jest brak formularza, to mogę podpowiedzieć to co ja zrobiłam: formularz skierowania wydrukowałam sobie z internetu i podsunęłam lekarzowi, kiedy zobaczyłam, że nie bardzo wie jaki druk wybrać. Zadziałało, lekarz był mi nawet za to wdzięczny!

Ja powiem tylko jeszcze tylko, że nawet na oddziale neurochirurgicznym lekarze nie bardzo wiedzieli jak wypisać skierowanie, musiałam nawet wracać bo było wypisane nieprawidłowo. Lekarz zakreślał rubrykę, którą ja mu pokazałam...
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

Dzięki za podpowiedź.Interesuje mnie również, jak traktowane jest skierowanie oczekujące już w kolejce (reumatologia).Przepada na korzyść poszpitalnego (ginekologiczne),czy niezależnie nadal figuruje w kolejce?Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: MaryKate »

Jeżeli czekasz już w kolejce na sanatorium i skladasz następny wniosek to lekarz ocenia czy zasadny jest , ja tak miałam czekałam na sanatorium ale w między czasie mialam operacje i złożyłam na szpital uzdrowiskowy i mnie przekwalifikowali , nie można być w dwóch kolejkach naraz , oczekiwałam na przydział 4 miesiace i pobyt za darmo jest nie płaci sie klimatycznego , jeżeli pracujesz to L4 przysługuje :)
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

Dziękuję,mam jasność. Obawiam się, że oba skierowania trafią do kosza :( Przyplątał się blok komorowy II st. typu Mobitz, a to wg ustawodawcy jest przeciwwskazaniem do leczenia uzdrowiskowego.Przykre, ale trzeba żyć w pogodzie ducha.
Konrad_27
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 16 mar 2017 02:06
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Poszpitalne

Post autor: Konrad_27 »

SlawaAnna pisze:Czy ktoś kto się zna może odpowiedzieć na pytanie:
Po operacji w lipcu byłam na leczeniu w szpitalu uzdrowiskowym we wrześniu, po czym - zgodnie z radą tutaj na forum - złożyłam nowe skierowanie, tym razem na rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym. No i właśnie dostałam skierowanie, ale to skierowanie jest znów na LECZENIE a nie REHABILITACJĘ! Czy tak może być, czy mam jakies prawo prosić o zmianę? Ogromnie mi zalezy na rehabilitacji, bardzo na to liczyłam... No i w ogóle, czy po operacji mogę dostać pod rząd dwa takie pobyty? O co tu chodzi, co robić? Próbuję dzwonić do NFZ, ale na razie bez skutku...
za miesiąc wybieram się na leczenie poszpitalne, możesz wskazać jakie są różnicę pomiędzy "leczeniem", a "rehabilitacją" na wniosku z NFZ?
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

Leczenie: 3 tygodnie, 3 zabiegi dziennie
Rehabilitacja: 4 tygodnie, 4 zabiegi dziennie.
A więc praktycznie, różnica głównie w długości turnusu i bardzo duża w sumie w ilości zabiegów, bo rodzaj może być taki sam.
ODPOWIEDZ