Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Teska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 12 kwie 2016 17:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Teska »

Dostałam odp z ZUS - oczywiście odmowna. Moja znajoma również - "brak zasadności skierowania na rehabilitację"... - czyli jednak słowa orzecznika "decyzja przyjdzie pocztą" oznaczają odmowę...
cyganeczka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 gru 2016 12:15

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: cyganeczka »

Niekoniecznie - ja dostałam odmowę na miejscu.
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bonia50+ »

witam :) i już wszystko jasne,w piątek telefon ,a dziś komisja i tak jak pisze AgaC sprawnie i miło ,każdy z oczekujących na przydział miał cztery/pięć lokalizacje do wyboru.Ja miałam :GOŁDAP ,ALEKSANDRÓW, WIENIEC I GDAŃSK-SOBIESZEWO terminy od 01.06.2017 .
pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Teska pisze:Dostałam odp z ZUS - oczywiście odmowna. Moja znajoma również - "brak zasadności skierowania na rehabilitację"... - czyli jednak słowa orzecznika "decyzja przyjdzie pocztą" oznaczają odmowę...
Teska dzisiaj dowiedziałam się że nasz rodzimy dobroczyńca w tym roku bardzo oszczędnie działa .Prawie u każdego nie widzi wskazań do leczenia :shock:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

W poniedziałek koleżanka ma komisję, życzymy jej przydziału.
Ewela01
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 26 lut 2017 19:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ewela01 »

Witam wszystkich :) chciałabym opisać Wam moją sytuacje i licze na podpowiedzi :) otoz dostalam przydzial do sanatorium z ZUSU do Swieradowa Zdroj. Na skierowaniu mialam napisane przewlekele choroby ukladu oddechowego (czesto sie przeziebiam anginy zapalenie oskrzeli) a rehabilitacje dostalam na narzad glosu... :roll: I tu moje pytanie..czy to ma sens? Niby czytalam ze na narzad glosu tez sa np. inhalacje..ale czy beda leczyc moj uklad oddechowy? Czy jak przyjezdza sie do sanatorium i zabiera sie dokumentacje od rodzinnej to lekarz bierze to pod uwage? Prosze o odp. Jestem z Zielonej Gory. Wyjezdzam 1 czerwca.

Pozdrawiam :)
Ewela01
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 26 lut 2017 19:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ewela01 »

Strasznie mnie to martwi bo chciałabym bardzo skorzystać z zabiegów żeby podleczyć te swoje drogi oddechowe ale wydaje mi się, że część zabiegów raczej będzie podobna z tymi od narządu głosu..
mg11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 242
Na forum od: 30 mar 2012 16:55
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mg11 »

Będziesz miała dokumentację medyczną, którą pokażesz lekarzowi i na pewno dostaniesz odpowiednie zabiegi. Zawsze można coś zasugerować.
Ewela01
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 26 lut 2017 19:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ewela01 »

O dzięki za odpowiedź :!: :!: :!: Tak właśnie zamierzałam zrobić. Dokumentacje mam obszerną nt. moich angin oskrzeli i licznych przeziębień. Poprosze jeszcze moją rodzinną żeby napisała wskazania dla lekarza :) jeszcze raz dzięki !
mg11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 242
Na forum od: 30 mar 2012 16:55
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mg11 »

Mnie przed samym wyjazdem do sanatorium przytrafiła się kontuzja barku i mimo, że miałem mieć co innego rehabilitowane, poprosiłem i dostałem też na bark :)
ODPOWIEDZ