Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: violet58 »

ela-ela pisze:... jeżeli dostanę potwierdzenie z nfz-tu zadzwonię o zwrot i zaraz poinformuję jak się sprawa przedstawia....
I to najrozsądniejsze rozwiązanie, kończące tą, nie wnoszącą nic nowego, polemikę. Pozdrawiam, życząc udanego "polowania"
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ela-ela »

Właśnie otrzymałam numer, ale status biżący- skierowanie oczekujące na ocenę lekarza balneologa więc muszę czekać na tę ocenę nie chcę wychodzić przed szereg. :kwiat:
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: maria123 »

super ela :!:
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Niania »

Znalazłam to na NFZ ;) postanowiłam się tym podzielić ;)
Ja już dziś pisemko napisałam i jutro wyślę pocztą zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Może trafi mi się jakiś zwrot ;)
A co tam trza spróbować ;)
Odpowiedzi w dziale FAQ z NFZ.
PYTANIE:
Dzień dobry.Bo dodzwonić się nie mogę. A pani na informacji powiedziała by dzwonić na oddział sanatorium.Jestem z poza Wrocławia i tylko chciałam bym się dowiedzieć kiedy mogę starać się o przydział na wyjazd do sanatorium ze zwrotu . Mineło mi już 20 miesięcy od ostaniego pobytu. Czy jest taka możliwość. Proszę napisać jak to jest z tymi zwrotami. Serdecznie dziękuje za jaką kolwiek odpowiedz.
ODPOWIEDŹ:
Witam.
Skorzystanie z wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe wcześniej niż warunkuje to kolejka oczekujących możliwe jest tylko z puli tzw. zwrotów, czyli wydanie skierowania nie wcześniej niż 2 tyg. przed terminem wyjazdu. Możliwość taka zależna jest od ilości wpływających zwrotów w danym dniu i złożoną pisemną (podpisaną) wolą świadczeniobiorcy. Jako, że wyjazd może się zdarzyć dzień-dwa przed rozpoczęciem turnusu, wymagane jest podanie na paśmie numeru telefonu. Na ilość dostępnych miejsc z puli zwrotów NFZ nie ma wpływu.
Z poważaniem.
fidellina
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 11 sie 2016 12:25
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: fidellina »

Witam ja również nie mogę się dodzwonić do NFZ i chyba też napiszę chociaż nie wiem czy to coś da ale spróbuję zobaczymy czy odpiszą
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Alicja1691 »

Niania pisze:Znalazłam to na NFZ ;) postanowiłam się tym podzielić ;)
Skorzystanie z wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe wcześniej niż warunkuje to kolejka oczekujących możliwe jest tylko z puli tzw. zwrotów, czyli wydanie skierowania nie wcześniej niż 2 tyg. przed terminem wyjazdu. Możliwość taka zależna jest od ilości wpływających zwrotów w danym dniu i złożoną pisemną (podpisaną) wolą świadczeniobiorcy. Jako, że wyjazd może się zdarzyć dzień-dwa przed rozpoczęciem turnusu, wymagane jest podanie na piśmie numeru telefonu. Na ilość dostępnych miejsc z puli zwrotów NFZ nie ma wpływu.
Z poważaniem.
Niania , tak jest w naszym - Dolnośląskim NFZ - i w kilku innych też chyba , ale w niektórych trzeba samemu dzwonić i polować na zwroty . Nie ma to ogólnopolskich przepisów .Pozdrawiam :kwiat:
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Niania »

Alicja ja to właśnie znalazłam w naszym NFZ...Newsletter DOW NFZ. I trochę sobie poczytałam o zadawanych pytaniach przez ludzi.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Anna-K »

Na dzień dzisiejszy w ofercie zwrotów szpitalnych było Świnoujście,Kamień Pomorski i 2 skierowania do Ustronia.
Nie zainteresowałam się żadnym z nich.Już mi aż tak bardzo nie zależy,więc mogę poczekać do swojego przydziału.
No chyba,że trafi mi się ze zwrotu to na co się nastawiłam.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Chmurka07 »

Aniu życzę Ci obyś dostała to na co się nastawiłaś ale weź pod uwagę również to, że przebierasz teraz jak w ulęgałkach a możesz dostac z kolejki to czym teraz gardzisz i będziesz musiała jechać bo innej opcji nie będzie.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Anna-K »

Biorę to pod uwagę i wiem,że tak może być.Z tą różnicą,że wtedy będzie to pora letnia,dzień długi i mogę jechać gdziekolwiek mnie skierują.
A póki co pogrymaszę trochę i tymi ulęgałkami poprzerzucam :lol: :lol:
ODPOWIEDZ