Przesunięcie terminu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: henrys66 »

Witam.Właśnie dzwoniłem w piątek do swojego NFZ-tu z pytaniem kiedy mogę się spodziewać skierowania , i pani poinformowała mnie że na kwiecień będę miał przydział.Wniosek składałem w grudniu licząc na maj czerwiec(w Lubelskim przewidywany czas oczekiwania to 18 m-cy).Ze względów rodzinnych i służbowych mogę wyjechać dopiero po 12 maja, w innym razie kwiecień brałbym w ciemno.Po przedstawieniu moich argumentów i prośbie o późniejszy wyjazd (a nie przyspieszenie) Pani powiedziała cyt." każdy chciałby jechać w ciepłych miesiącach i jest to okres optymalny" i że zaznaczy w systemie moje zgłoszenie a ja mam złożyć podanie - prośbę i dołączyć odpowiednie zaświadczenia.Po godzinie w przeglądarce pokazało się skierowanie na 3 marca.Może już ktoś przerabiał podobny temat w lubelskim NFZ-cie , proszę o podpowiedź.Pozdrawiam :oops:
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: maria123 »

Ojej! :shock: Wszystko to zaskakujące, pewnie skierowanie ze zwrotów ;) A do jakiej miejscowości :?:
Grazyna68
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 28 sty 2017 14:14
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: Grazyna68 »

Też przesuwałam termin wyjazdu o jeden miesiąc .NFZ wielkopolski .Miałam wyjechać w marcu do Swieradowa ,ale w związku z operacją męża nie mogłam .Dołączył am zaświadczenie ze szpitala i jadę w kwietniu do wojskowego w Ciechocinku. :D Wszystkich serdecznie pozdrawiam
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 117
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: krzycholu »

Witam
Na początku marca otrzymałem skierowanie do sanatorium w Ustroniu od 4 kwietnia.
Z powodu zaplanowanych wizyt u specjalisty nie mogłem jechać w terminie wyznaczonym przez NFZ.
Napisałem prośbę o przesunięcie terminu na sierpień dołączając zaświadczenie lekarskie.
Pismo wysłałem 9 marca,w chwili obecnej wpisując numer skierowania do przeglądarki pokazuje się kominikat- rozpatrywanie rezygnacji przez lekarza balneologa.
I tak jest od conajmniej 2 tygodni.
Jak myślicie co to może oznaczać i kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi i decyzji.
Pzdr
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: Wanda Maz »

Też składałam odwołanie ale w w przeglądarce pokazał się komunikat że skierowanie oczekuje na wyznaczenie miejsca czyli tak jakby nie było tego pierwszego skierowania.Na odpowiedź na odwołanie czekałam około półtora miesiąca.(rozpatrzono pozytywnie)
A może dobrze byłoby zadzwonić i spytać co oznacza taka informacja.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: Felice »

Zależy co w tym zaświadczeniu od lekarza było.
Być może weryfikują zasadność skierowania?
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 117
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: krzycholu »

No i d...a blada,dziś zajrzałem do przegładki i nowy komunikat -swiadczeniobiorca zrezygnował z leczenia....
W sumie to ja nie wysłałem do NFZ pisma z rezygnacja tylko prośbę o przesunięcie terminu na sierpień z dołączonym zaswiadczeniem lekarskim.
Jeśli NFZ ma takie podejście do pacjentów to ja dziękuję bardzo.
Przecież składając wniosek do sanatorium nie wiemy co może wydarzyć się za 24 czy za 26 miesięcy. W życiu różnie bywa i naprawdę nie wiadomo co los nam przyniesie -może np.trafić nam się choroba bliskiej osoby ,wesele itd.
Czekam na decyzje na papierze ale już NFZ mi podpadł...
W sumie nie ma tego złego -pojadę do słonecznej Chorwacji....
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: alka50+ »

Krzycholu...znam ten ból. Moj NFZ zrobił z moim skierowaniem to samo. Moją prośbe z zaswiadczeniem lekarskim potraktował jako rezygnację.
Dostalam na tym forum dobrą podpowiedz...aby napisać prośbę o włączenie chociaż części okresu oczekiwania które przepadło do nowego skierowania które zlożysz. Nie zrobiłam jeszcze tego więc nie wiem jaka reakcja ale od razu złożylam kolejny wniosek o sanatorium. Może spróbuj zawalczyć w ten sposób. Pozdrawiam.alka :)
Kuracjuszka-Alutka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 21 mar 2018 09:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: Kuracjuszka-Alutka »

Gratuluję tym którym się udała zmiana terminu.Nam niestety NFZ w Katowicach odmówił zmiany terminu.Dostalismy z mężem skierowanie na lipiec do Cieplic ale niestety z przyczyn osobistych nie możemy jechać (wesele córki i mąż nie dostanie tyle urlopu w lipcu).Prosiłam o inny póżniejszy temnin ale niestety- NIE!!!WSZYSTKO ZALEŻY OD CZŁOWIEKA, który tam pracuje.Nie wiem zazdrość czy lenistwo??Wystarczyło tylko przesunąć termin z lipca np na wrzesień .Wydaje mi się że dla chcącego nic trudnego.Co mogę zrobić???
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Przesunięcie terminu

Post autor: ANDY12345 »

Witam ludzie pracujący w NFZ są lekko mówiąc ograniczeni umysłowo. W tamtym roku miałem zaplanowaną operację i 3 tygodnie przed nią dostałem skierowanie na szpitalne leczenie rehabilitacyjne. Zwróciłem skierowanie wraz z zaświadczeniem że szpitala o planowanym zabiegu a nfz po ok. 2 miesiącach zawiadomił mnie ze wywala mnie z kolejki i jak chcę to muszą składać nowy wniosek. 1,5 roku temu czekałem 8 miesięcy teraz 11 a jestem już ponad rok po operacji parodia. W odwołaniu prosiłem o zaliczenie okresu oczekiwania zwłaszcza że jestem po ciężkiej operacji i nadal poruszam się ze wspomaganiem kul to ich to nie interesuj. CZujecie wzrost ciśnienia? an :shock: .
ODPOWIEDZ