Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Niania »

Wienia2 pisze:
gumisia pisze:Jadę do Wistomu w Kołobrzegu od 29 kwietnia :)
bozenag pisze:a ja dzisiaj wzięłam Inowrocław Kujawianka od 21.04 nie wiem czy dobrze zrobiłam :(
Dziewczyny gratuluję zwrotów. :D Kolejnym dwóm osobom z małopolskiego funduszu udało się wydzwonić fajne miejsca. :) Terminy macie wiosenne tylko pozazdrościć.Miłego pobytu :)
Za rok o tej porze może i ja będę wydzwaniać :roll: :?:

Ja również dziewczyny Wam gratuluje wyjazdu.
Nie ważne że ze zwrotu.
Bawcie się dobrze , super zabiegów dużo słonka na niebie oraz wspaniałego miłego towarzystwa...
pozdrawiam i do usłyszenia po powrocie ;)
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: MaryKate »

Dzwoniłam prze tydzień na początku nic nad morze nie było , potem przez trzy dni Ustka dwa różne sanatoria , ale w we wtorek miałam szczęście i od razu wziełam Wistom , mam to co chciałam , tak że warto dzwonić bo sa zwroty , myśle że będe zadowolona.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: MaryKate »

gumisia pisze:Dzwoniłam prze tydzień na początku nic nad morze nie było , potem przez trzy dni Ustka dwa różne sanatoria , ale w we wtorek miałam szczęście i od razu wziełam Wistom , mam to co chciałam , tak że warto dzwonić bo sa zwroty , myśle że będe zadowolona.
dziękuje wszystkim za kibicowanie , może któs w tym czasie też będzie przebywał w Kołobrzegu :)
bozenag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 241
Na forum od: 22 lip 2014 15:28
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: bozenag »

Dziękuję wszystkim za kibicowanie ;) już popakowana i jutro rano wyjazd ;) zawsze mam obawy co do lokatorek mam nadzieję że będzie ok dzwoniłam o jedynkę ale nie ma :( biorę trójkę w takim razie pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 589
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: Gratulacje :!: :!: wspaniałych wyborów dla moich krajanek.
Życzę wspaniałego towarzycha,pogody,trafionych zabiegów :kwiat: :kwiat:
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewlinka7 »

Witam wszystkich wprawionych w boju o tzw "zwroty" Forumowiczów
- doradźcie proszę jak mam się zabrać za załatwianie takiego wyjazdu "ze zwrotów"- dopiero raz byłam w sanatorium z NFZ i nie mam doświadczenia w tym temacie a zależy mi, by pojechać późną wiosną lub latem ze względu na napięty grafik jesienny w domu:) Obecnie moje skierowanie trafiło do weryfikacji do lekarza kierującego - wniosek składałam w październiku 2015 r. a mój ostatni pobyt w sanatorium to przełom marca - kwietnia 2015, Dodatkowo na skierowaniu mam zaznaczone "tereny podgórskie" - nie wiem czy to ma znaczenie jeżeli chodzi o tzw. zwroty -czy w takim przypadku mogę też "polować na wyjazd nad morze, czy niestety nie?? No i czy możecie doradzić jakieś fajne miejsca i sanatoria - zależy mi na dobrej rehabilitacji dot. neurologii (głównie zabiegi wodne i okłady borowinowe - dla mnie super, bo po dwóch operacjach kręgosłupa bez ciągłej i konkretnej rehabilitacji wisi nade mną widmo - kolejnej..).
Doradźcie coś - proszę i pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów, zarówno tych "niedzielnych - jak ja" jak i tych odwiedzających tą stronę regularnie:):)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2242
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Ewlinko7 ....
ja jestem tym forumowiczem odwiedzającym forum regularnie. Uzalezniona, hihi.
W sprawie zwrotów najpierw dowiedz się w twoim NFZ jakie sa zasady, bo w każdym są inne. Dlatego też, każdy z nas ma inne w tej sprawie doświadczenie.
Ale są zasady, które narzucają przepisy jak to, że kolejny wyjazd nie może być wczesniej niż 18 miesięcy od ostatniego powrotu z sanatorium. I w moim NFZ jak mija te 18 miesięcy to już moge dzwonić i pytać. Ale w innym to ..... i tutaj sa różne "to".
Jak juz masz zwrot to zazwyczaj jest bardzo krótki termin do wyjazdu.
Pozdrawiam
Bogutka
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Witaj Ewlinko. :kwiat:
Ze zwrotów w naszym NFZ-ie możesz pojechać dopiero po 18 miesiącach od ostatniego pobytu. Zwroty załatwiasz telefonicznie. Z tego co piszesz właśnie mija 2 lata od ostatniego pobytu, więc jak wrócisz do przeglądarki to próbuj. Czy Ci się uda (jeśli chodzi o wybór terminu)to już inna bajka. Więcej na priv. Niema znaczenia czy masz napisane góry, czy morze, dają co chcą. Znajomi mieli napisane morze, a dostali Ustroń.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

Ja już dwa razy byłam ze zwrotów.Dzwonisz codziennie .....aż trafisz na miejscowość która Ci odpowiada.
Za pierwszym razem byłam w Inowrocławiu (do wyjazdu 2 tygodnie),a za drugim w Kołobrzegu(do wyjazdu trzy dni).
W tym roku też będę próbowała we wrześniu.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2242
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Ja zwrotu nie wydzwonilam ... tak też bywa. Było tylko morze i nic innego a ja w gory chce. Nad morzem mieszkam. Za rok w marcu będę dzwoniła znowu. Uda się to fajnie ...
Bogutka
ODPOWIEDZ