Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: rak1946 »

wielkopolskie nfz kolejka stoi w miejscu albo skacze do gory no coz trzeba spokojnie czekac na swoja kolej ;)
kawoszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 maja 2017 14:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: kawoszka »

Witam :) Zostałam zakwalifikowana na uzdrowiskowe leczenie szpitalne, w tej chwili mój numerek wynosi 158 chociaż miałam już wcześniejszy, nie wiem od czego to zależy, że numerki raz rosną, raz maleją? Czy ktoś może się orientuje, kiedy mogę spodziewać się skierowania do sanatorium?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: krychna »

Witaj kawoszka :)
Ja tez czekam na szpital uzdrowiskowy, zaczynałam od numeru 102 obecny mój numer to 35 :!:
Z moich obserwacji wynika że główny spadek numerów jest co trzy tygodnie :!: :!:
Między głównymi spadkami numerki skaczą 2 do góry jeden w dół.Wczoraj miałam duży spadek z 62 na 35 numer i zapewne odstawią mnie na bocznice na 21 dni :oops: W pismie z NFZ tu masz napisane jaki jest okres oczekiwania .
Pozdrawiam Ciebie :kwiat: :kwiat:
kawoszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 maja 2017 14:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: kawoszka »

Krychna, a mając 35 numerek wiesz już gdzie pojedziesz i kiedy? Myślałam, że już coś wiadomo sporo wcześniej? Tak, wiem, że czeka się do 6-mcy tylko byłam ciekawa kiedy NFZ przysyła skierowanie, czy można się spodziewać trochę wcześniej niż 2 tygodnie przed wyjazdem ? Ja zaczynałam od numeru 273. Teraz obserwując to praktycznie stoję w miejscu, są to posunięcia o 2 miejsca w jedną lub drugą stronę. Zastanawia mnie dlaczego np. raz miałam numerek 150 i nagle podskoczyło o kilkanaście numerków w górę skąd taka duża różnica ?......
Pozdrawiam :)
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: krychna »

Kawoszka w przeglądarce nadal widnieje ze czekam na wyznaczenie miejsca i terminu.Tak jak wcześniej pisałam większe spadki są co około 21 dni .Mysle ze NFZ ma zakontraktowana jakąs pule na dany miesiąc stad jest duży spadek,a póżniej to numerki skaczą bo ktoś dosłał wniosek ktoś inny odmówił wyjazdu.Poczatkiem czerwca minie mi 3 mc oczekiwania ,w tym czasie miałam 2 razy duże spadki numerów .Kawoszka pomimo ze masz dużo wyższy numer wyjściowy to masz krótszy czas oczekiwania :!: :!: mój NFZ informował mnie o 7 miesiącach oczekiwania.
Pojadę
pierwszy raz do szpitala uzdrowiskowego to nie wiem z jakim wyprzedzeniem otrzymam informacje :!:
Cztery razy byłam w sanatorium to zawsze mialam okolo 1.5 mc wcześniej powiadomienie gdzie i od kiedy zaczynam rechabilitację.
Pozdrawiam :)
kawoszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 maja 2017 14:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: kawoszka »

Krychna, ja skierowanie złożyłam w połowie kwietnia, w piśmie z NFZ miałam 273 numer, w przeglądarce w dniu otrzymania pisma miałam już 226 numer było to na początku maja. Pewnie to zależy od regionu jaki NFZ ma kontrakt i tak dalej.... Ja też pierwszy raz jadę do sanatorium szpitalnego z NFZ, wcześniej byłam 2 razy z ZUSu, ale oni maja trochę inne zasady. Jedynie co można zrobić to cierpliwie czekać.
Koleżanka z którą byłam na rehabilitacji startowała z numeru grubo ponad 600 i jak się nie mylę pojechała za ok 3mc, ale było to zimową porą, może to tez jest różnica, dlatego miałam nadzieję, że skoro mam wcześniejszy numer wyjściowy, szybciej to u mnie pójdzie...
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Kawoszka,a jaki określili ci czas oczekiwania? Numerki to systemowa sprawa i generalnie niewiele znaczą.
Nfz jak kwalifikuje to mniej więcej określa termin i ten głównie jest zgodny z faktycznym wyjazdem.
Wszystko też zależy od profilu. Koleżanka w mazowieckim dostała w miesiąc od złożenia a na reumatologie czeka się około 8 miesięcy.W jej profilu widocznie jest mniej skierowań.
kawoszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 maja 2017 14:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: kawoszka »

Felice, czas oczekiwania napisali mi ok.6 mcy, a profil mam reumatologia.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

To tak pewnie pojedziesz.
gabimaga
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 19 lip 2016 21:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poszpitalne

Post autor: gabimaga »

Jak i co napisać w odwołaniu do NFZ? Może mi ktoś podpowiedzieć, podać wzór na priv.
Na po szpitalu, z N99, ginekologiczne dostałam leczenie sanatoryjne z numerkiem 30000. Chcę napisać odwołanie na leczenie szpitalne bo za 2 lata to co tam będzie leczyć.
ODPOWIEDZ