Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kuracjuszka wwe
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 mar 2017 22:51
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Kuracjuszka wwe »

Elik11 pisze:
wiesniaczkaela pisze:Odpowiedz dstajesz od ręki jeżeli przyznano wyjazd .Proponują termin i ośrodek
Czy wszędzie tak jest, bo ja nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi, ma przyjść pocztą

pozdrawiam :)
"Elik11" nie wszędzie. W tym roku pierwszy raz jadę do sanatorium. Dokumenty złożyłam w miejscowym ZUS-ie. Po około m-cu dostałam odpowiedź pocztą, ze zostałam zakwalifikowana ( zaocznie) do leczenia sanatoryjnego z konkretnym miejscem (Aleksandrów Kujawski) i terminem (6.08.). Z racji tego, ze termin wyjazdy kolidował z obowiązkami służbowymi napisałam podanie o przesuniecie terminu na wcześniejszy . Pani w ZUSie powiedziała, że będzie ciężko ale to zależny od lekarza orzecznika, który ponownie będzie rozpatrywał moje dokumenty i podanie. Po 3 dniach dostałam odpowiedź z kolejnym miejscem (Pustkowo) i terminem (29.06.)
Tak więc wszędzie jest inaczej. Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Witam .Napisałam na swoim przykładzie i na podstawie przeczytanych postów .Składając po raz pierwszy w 2015 r najpierw zagłębiłam się w lekturę Sanatorium z ZUS od pierwszego wpisu i wywnioskowałam że tak właśnie to wygląda.Oczywiście należy wziąć pod uwagę że ZUS to instytucja w której logiczne rozumowanie niestety nas gubi.Mam nadzieję że decyzja będzie satysfakcjonująca.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witam :kwiat: Ja także otrzymałam skierowanie od ręki, w tym i minionym roku dostałam do wyboru kilka miejscowości w różnych terminach, decyzję musiałam podjąć na miejscu. Pozdrawiam :kwiat:
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Elik11 »

kuty pisze:Czy wszędzie tak jest, bo ja nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi, ma przyjść pocztą

pozdrawiam :)
Trochę dziwne, ja u nas w pomorskim otrzymałem przydział od razu. :shock:
Może to się wiązać z odmową. :([/quote]

No, niestety na miejscu nie otrzymałam odpowiedzi, ale pocztą przyszła odmowa ;/ byłam pierwszy raz na takiej Komisji, więc bez rozeznania.
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Elik11 »

Anka1084 pisze:
Elik11 pisze: Czy wszędzie tak jest, bo ja nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi, ma przyjść pocztą

pozdrawiam :)
Ela ja pierwszym razem stając na komisje mogłam sobie wybrac sanatorium , w tym samym dniu dostałam skierowanie , za drugim razem nie miałam zadnego wyboru . Decyzje pozytywna dostałam poczta po dwoch tygodniach .
Elik trzymam kciuki .
No, niestety ;/ ale dzięki
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Elik11 »

Kuracjuszka wwe pisze:
Elik11 pisze: Czy wszędzie tak jest, bo ja nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi, ma przyjść pocztą

pozdrawiam :)
"Elik11" nie wszędzie. W tym roku pierwszy raz jadę do sanatorium. Dokumenty złożyłam w miejscowym ZUS-ie. Po około m-cu dostałam odpowiedź pocztą, ze zostałam zakwalifikowana ( zaocznie) do leczenia sanatoryjnego z konkretnym miejscem (Aleksandrów Kujawski) i terminem (6.08.). Z racji tego, ze termin wyjazdy kolidował z obowiązkami służbowymi napisałam podanie o przesuniecie terminu na wcześniejszy . Pani w ZUSie powiedziała, że będzie ciężko ale to zależny od lekarza orzecznika, który ponownie będzie rozpatrywał moje dokumenty i podanie. Po 3 dniach dostałam odpowiedź z kolejnym miejscem (Pustkowo) i terminem (29.06.)
Tak więc wszędzie jest inaczej. Trzymam kciuki :)
Uznano brak celowości :cry: rozumiem, że jak już nie będę w stanie pracować, to dopiero wówczas mogę otrzymać skierowanie do sanatorium z ZUS :cry: Na rehabilitacje na miejscu czeka się u nas blisko rok, a i dojeżdżać muszę... póki co złożę do NFZ i będę czekać.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: emik »

Elik11, za jakiś czas spróbuj ponownie.
Ewela01
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 26 lut 2017 19:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ewela01 »

W czwartek jade do sanatorium leczyc narzad glosu. Od piatku strasznue kaszle. Czy to bedzie stanowic problem?
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: irenae »

Witam serdecznie

Bardzo proszę o informacje na jakich zasadach i kto może ubiegać się o sanatorium z ZUS ?
Jestem osobą pracującą, nie jestem na L-$. Należę do Wielkopolskiego Funduszu a u nas czeka się z funduszu 20 mies.
i można składać po 1 roku od powrotu (to razem czeka się 3 lata). PEFRO tez nie ma środków i można od nich otrzymać dofinansowanie co 3 lata.| Bardzo dziękuję z góry za odpowiedz.
IE pozdrawiam :D :D :D
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2561
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Mazrena »

irenae pisze:Witam serdecznie

Bardzo proszę o informacje na jakich zasadach i kto może ubiegać się o sanatorium z ZUS ?
Jestem osobą pracującą, nie jestem na L-$. Należę do Wielkopolskiego Funduszu a u nas czeka się z funduszu 20 mies.
i można składać po 1 roku od powrotu (to razem czeka się 3 lata). PEFRO tez nie ma środków i można od nich otrzymać dofinansowanie co 3 lata.| Bardzo dziękuję z góry za odpowiedz.
IE pozdrawiam :D :D :D
Do sanatorium z ZUS może jechać osoba pracując lub na świadczeniu rehabilitacyjnym.Pobiera się druk z ZUS lub strony internetowej i idzie do lekarza u którego się leczysz i on wypisuje wniosek, który składa się do ZUS i czeka na komisję. Tam lekarz orzecznik przydziela sanatorium o ile uzna że wskazane celem popawy zdrowia - oby pracownik nie poszedł na rentę :P - przyznaje sanatorium. W sanatorium z ZUS jedziesz na L$ lub urlop- wybór należy do Ciebie. L4 - wystawia lekarz w sanatorium za czas pobytu :)
ODPOWIEDZ