Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

Hurra, otrzymałam skierowanie na poszpitalne!Drodzy forumowicze, czym różni się leczenie w szpitalu uzdrowiskowym od leczenia sanatoryjnego?To mój pierwszy wyjazd w takiej formie.Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

czym różni się leczenie w szpitalu uzdrowiskowym od leczenia sanatoryjnego?
Za pobyt w szpitalu nie płacisz jak również klimatycznego,masz całodobowa opiekę lekarską i pielęgniarską....a poza tym to chyba niczym.Miłego pobytu.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3416
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Poszpitalne

Post autor: Dzia_dek »

Dodałbym jeszcze do tego, że pobyt (leczenie) w szpitalu uzdrowiskowym jest w ramach
zwolnienia lekarskiego (L4), a pobyt w sanatorium uzdrowiskowym jest w ramach urlopu
wypoczynkowego. Dotyczy to oczywiście osób czynnych zawodowo.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

Dziękuję!Jadę do Jana Kazimierza paw.A w Dusznikach-Zdroju. Jestem mile zaskoczona,że pozytywnie zaopiniowano wniosek w bardzo krótkim czasie.Rozumiem,iż pozostałe opłaty (telewizor) wnosi się podobnie,jak inni kuracjusze.Pozdrowiam i życzę miłego dnia. 8-)
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: krychna »

nusia pisze:Dziękuję!Jadę do Jana Kazimierza paw.A w Dusznikach-Zdroju. Jestem mile zaskoczona,że pozytywnie zaopiniowano wniosek w bardzo krótkim czasie.Rozumiem,iż pozostałe opłaty (telewizor) wnosi się podobnie,jak inni kuracjusze.Pozdrowiam i życzę miłego dnia. 8-)
Witam
Nusia jle czekałas na szpital uzdrowiskowy od złozenia wniosku do NFZ tu. :?:
Interesuje mnie bo ja też oczekuję na taką formę leczenia .
Pozdrawiam
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: rak1946 »

zalezy ktory raz jedziesz na poszpitalne jesli pierwszy do pol roku a jesli juz bylas to 12 miesiecy od ostatniego pobytu tak powiedziano w wielkopolskim nfz
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: krychna »

rak1946 pisze:zalezy ktory raz jedziesz na poszpitalne jesli pierwszy do pol roku a jesli juz bylas to 12 miesiecy od ostatniego pobytu tak powiedziano w wielkopolskim nfz
Witaj rak 1946 :)
Dziękuje za informację.Moj czas oczekiwania to około 7 miesięcy, :!: taką miałam informację w pismie z NFZtu.Wyjade pierwszy raz na leczenie szpitalne :!:
Pozdrawiam :kwiat:
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: nusia »

W tej formie po raz pierwszy. Od złożenia wniosku do terminu wyjazdu niecałe 2 miesiące. Dodam, iż dołączyłam bogatą papierologię(wypisy szpitalne,wyniki rezonansu,scyntygrafii itd.).Pozdrawiam.
kawoszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 maja 2017 14:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: kawoszka »

nusia pisze:W tej formie po raz pierwszy. Od złożenia wniosku do terminu wyjazdu niecałe 2 miesiące. Dodam, iż dołączyłam bogatą papierologię(wypisy szpitalne,wyniki rezonansu,scyntygrafii itd.).Pozdrawiam.

Nusia, to bardzo szybko :),ja też myślałam, że u mnie to szybciej pójdzie niż pół roku ( tak mi napisali ),ale jak na razie widzę moja kolejka stoi w miejscu...., a skierowanie złożyłam w kwietniu. Jestem po operacji kręgosłupa i też miałam dość bogatą papierologię :D
Miłego wypoczynku :)
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: krychna »

Kawoszka musimy uzbroic sie w cierpliwosc :!: Ja wysłałam do NFZtu tylko ostatni wypis ze szpitala.Nusia bardzo szybko otrzymała przydzial,ja czekam już prawie 3 mc i nadal cisza Obecny numer to 31 :!: :!:
Pozdrawiam wszystkich oczekujących :kwiat:
ODPOWIEDZ