Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Fionka »

W łódzkim można się starać o zwroty po 18 miesiącach od ostatniego pobytu.Trzeba dzwonić 2 razy dziennie bo tak wpływają do nich zwroty.Nie ma możliwości osobistego kontaktu z urzędniczkami zajmującymi się zwrotami , tylko droga telefoniczna.Zwroty załatwiałam w tym roku i po 19 miesiącach od poprzedniego pobytu wyjechałam do Ciechocinka .
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Czytając wasze wpisy dochodzę do wniosku, że każdy NFZ rządzi się swoimi prawami, każdy sobie je inaczej interpretuje, a tak naprawdę wiele zależy od tego człowieka z drugiej strony biurka. Od jego dobrego (lub nie) humoru i jego widzimisię. :( Sama jestem tego przykładem. Dzwoniąc po raz kolejny po zwroty, słyszę w słuchawce panią, która prawie krzycząc informuje mnie że cyt. ''niema żadnych zwrotów :!: , a tak w ogóle to my (kuracjusze) nie będziemy sobie wybierać dokąd i kiedy chcemy jechać '' Nie prosiłam ani o konkretne miejsce, ani o konkretny termin. Byłam już po weryfikacji, a jedyna moja prośba to przyspieszenie, lub opóźnienie mojego wyjazdu o 2 miesiące. Po zakończeniu rozmowy z ta panią, dosłownie po 2 minutach dzwoni telefon i inna już pani informuje mnie, że jest zwrot i pyta, czy jestem zainteresowana wyjazdem. :shock:
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Alicja1691 »

serendipity pisze:Było to pod koniec marca br.
Serendipity widocznie teraz się zmieniło , albo zmienili się pracownicy na zdecydowanie mniej uprzejmych :( Udany był chociaż ten wyjazd ze zwrotu ? bo nic się nie chwaliłaś .
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: serendipity »

Nie sądzę, żeby zmieniły się przepisy i jeszcze raz napiszę: jeśli komuś zależy na wyjeździe ze zwrotów, warto wysłać pismo do dś nfz, podając swój nr tel.

Alicja, nie chwaliłam się, bo wyjazd był na szybko, przymierzam się do napisania swojej opinii, ale mimo, że już jest trochę napisane o tym sanatorium (msw w Kołobrzegu), to tak naprawdę za bardzo nie mam się gdzie dopisać i pewnie będę musiała stworzyć nowy wątek.
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Alicja1691 »

serendipity pisze:Nie sądzę, żeby zmieniły się przepisy
Niestety przepisy nie regulują sposobu przydziału tzw. "zwrotów" i dużo zależy od uprzejmości i życzliwości pracowników danego oddziału NFZ , a z tym jak wiemy różnie bywa :(
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

We wniosku , który składamy do NFZ-tu jest miejsce na telefon , miałam raz przyjemność, że urzędniczka zadzwoniła i zaproponowała wyjazd z długim czasem oczekiwania (3 tygodnie).
Także zdarza się :)
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: brrrelok »

Witam
Czy ktoś z forumowiczów ze Śląskiego NFZ zna numery telefonów pod którymi można popytać o zwroty ?
Pozdrawiam
mega
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 02 sie 2016 17:43

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: mega »

tel. 32 735 05 22
czasami trudno się dodzwonić, ale jak się postarasz to się uda; :P
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: brrrelok »

dzięki :) jest tylko ten jeden numer ?
mega
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 02 sie 2016 17:43

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: mega »

To jest telefon do działu lecznictwa uzdrowiskowego, tylko ten numer jest na stronie internetowej NFZ, można tam pytać o różne rzeczy związane z wyjazdem do sanatorium ( w tym o zwroty).
ODPOWIEDZ