Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kuracjuszka wwe
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 mar 2017 22:51
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: Kuracjuszka wwe »

Zgadza się, wyjazd z ZUS-u. Gdzieś w jednym z wątków, kobietki pisały, ze wybierają się do Pustkowa ale na chwile obecna jakaś cisza zapadła. Mam nadzieję, że uda mi się troszkę odpocząć od codziennego zgiełku i ciągłego biegu.
lope123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 09 maja 2017 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: lope123 »

A inne miejsca dla onkologicznych?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: Fionka »

Chyba nie ma czegoś takiego jak dla onkologicznych , bo i raczydło dopada różne organy.Wyjątkiem są kobiety po Mastektomi.Pewnie dostaniesz tak jak pisałam sanatorium -reumatologia a to prawie każde ma taki profil.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: Atina »

Witaj
Nie ma takiego pojęcia jak "pacjent onkologiczny"jeśli chodzi o przydziały do sanatorium.
To tylko kwestia przydziału i miejsc gdzie Twój NFZ ma podpisane umowy.
Profil reumatologiczny jest "prawie" wszędzie :roll:
Pozdrawiam :)
lope123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 09 maja 2017 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: lope123 »

Czy ktoś ma. sanatoryjne doświadczenia będąc po przygodzie onkologicznej.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: Fionka »

I O jakie doswiadczenia Ci chodzi.Piszemy że nie ma pojęcia pacjent onkologiczny.Po stwierdzeniu choroby NFZ stosuje okres karencji a po tym okresie jeżeli dostajesz skierowanie i traktowany jesteś jak każdy inny pacjent.Dosadnie napisze. Na raka nie daja sanatorium.Jedyne co uwzględniają to zakazwykonywania niektórych zabiegów, oczywiscie jezeli wynika to z dokumentacji.Mnie NFZ przez ponad 8lat odrzucił wnioski mimo że onkolog nie widział przeciwwskazań. Po roku już wyjechałem nad morze ale bez zabiegów.Obecnie biore zawsze ostatni wypis ze szpitala i zaswiadczenie od lekarza jakich zabiegów powinnam unikac.Jeżeli maszobawy to porozmawiaj z onkologiem.
lope123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 09 maja 2017 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: lope123 »

wiesniaczkaela pisze:I O jakie doswiadczenia Ci chodzi.Piszemy że nie ma pojęcia pacjent onkologiczny.Po stwierdzeniu choroby NFZ stosuje okres karencji a po tym okresie jeżeli dostajesz skierowanie i traktowany jesteś jak każdy inny pacjent.Dosadnie napisze. Na raka nie daja sanatorium.Jedyne co uwzględniają to zakazwykonywania niektórych zabiegów, oczywiscie jezeli wynika to z dokumentacji.Mnie NFZ przez ponad 8lat odrzucił wnioski mimo że onkolog nie widział przeciwwskazań. Po roku już wyjechałem nad morze ale bez zabiegów.Obecnie biore zawsze ostatni wypis ze szpitala i zaswiadczenie od lekarza jakich zabiegów powinnam unikac.Jeżeli maszobawy to porozmawiaj z onkologiem.
Widzisz Ela, to co napisałeś jest właśnie doświadczeniem pacjenta onkologicznego. Zakaz wykonywania niektórych zabiegów czy wręcz pobyt sanatoryjny bez takowych. Nie uważasz że jest to jednak inne podejście (i słusznie) niż do kuracjuszy bez przygody onko. I o to właśnie spytałem i dziękuję za info.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: Pancernz »

Mogę jedynie podpowiedzieć o bogatym programie onkologicznym w Hotelu"Rosomak" w Ustroniu ,nie będę się rozpisywał kliknij na ich stronę by dowiedzieć się więcej ,pozdrawiam
lope123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 09 maja 2017 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: lope123 »

Dzięki,
Ciekawy namiar.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Gdzie może pojechać pacjent onkologiczny.

Post autor: Atina »

Pacjenci z onko...powinni w sanatoriach ,a także korzystając z innej formie rehabilitacji zapomnieć o tak zwanych zabiegach "prądowych" laser także :roll:
ODPOWIEDZ