Konsultacje specjalisty ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: AgaC »

A może ten nowy pomysł ma związek z klauzulą sumienia? :) Masz wkladkę- won z sanatorium;)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: Dagna »

Każdy pretekst dobry żeby wniosek odrzucić, szukają widocznie haka ;) albo faktycznie upewniają się czy schorzenie da się rehabilitować. Pierwszy raz o czymś takim słyszę popytałam tu i tam i nikt znajomy nie miał dodatkowych badań. Może ktoś tu jeszcze zajrzy i coś dopisze.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: Dzia_dek »

AgaC pisze:A może ten nowy pomysł ma związek z klauzulą sumienia? :) Masz wkladkę- won z sanatorium;)
Aga czy Twój post to nawiązanie do wczorajszego artykułu w "wyborczej.pl"?
pt. "Sumienie masażysty, czyli klauzula dla fizjoterapeutów"
Dobrze to ktoś skomentował: "nawet Orwell tego nie wymyślił"
Dla zainteresowanych:
http://wyborcza.pl/1,75968,20091640,sum ... eutow.html
Quo vadis, Polsko. :( :(
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: AgaC »

Tak, chociaż na szczęście się z tego wycofali;)
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: bozenkagr »

witam wszystkich
W ubiegłym roku też zostałam wezwana na konsultacje do neurologa. Było to już po zwykłej komisji. Starałam się tylko o sanatorium w ramach prewencji. Na wizycie u neurologa okazało się, że byłam jedyną osobą starającą się "tylko" o sanatorium. Wszystkim pozostałym chodziło o rentę. Dodam, że skierowanie było od neurologa podparte wynikami tomografu. Wizyta była bardzo dziwna. Lekarka badała mnie bez słowa i przyszła odmowa nawet bez jednego słowa komentarza.
W moim przypadku pomyślałam się, że była to reakcja na skargę, skierowaną do ZUS w Warszawie na działanie oddziału w Rzeszowie.
Od 2 lat więc nie składam wniosków o sanatorium, z góry bowiem zakładam, że są skazane na przegraną.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
jovanka96
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 13 kwie 2016 14:47
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: jovanka96 »

Dziwny jest ten...ZUS :( Ja składałam 2 razy, 2 razy odmowa... z różnych przyczyn.....a to,że nie chodze na L4,.... a to,że mam prace umysłowa i... tez NIE :o
A składki płace takie same jak kazdy.....a o tym, ze mam problemy zdrowotne nikt nie wspomniał.... :evil:
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: bebe14 »

Też bym złożył ale czy dwie endoprotezy bioder ,kolano i kręgosłup wystarczy i do tego młody wiek Raz już się udało drugi raz za wcześnie po operacji teraz się zastanawiam
Awatar użytkownika
Anka1084
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 710
Na forum od: 22 gru 2016 16:46
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: Anka1084 »

Witam , wczoraj miałam komisje lekarska o przedłużenie zasilku rehabilitacyjnego ( wykorzystałam 10 ms) . Lekarz orzecznik po rozpoznaniu z dokumentacja i badaniu skierował mnie do drugiego pokoju a tam ku mojemu zdziwieniu dostałam kolejny termin z podkreśleniem lekarz konsultant Zus . Czy ktos z was tez tak miał? Co to moze znaczyć ?
graza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 139
Na forum od: 13 sty 2011 19:37
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: graza »

Witaj Anka1084
Miałam taka sytuacje przeszło rok temu .Byłam także na świadczeniu rehabilitacyjnym i dostałam drugi termin wizyty ze specjalista mojej choroby tj jeśli chorujesz i wniosek wypisywał Tobie neurolog to tej specjalizacji , ortopeda czy np psychiatra.Jest to dokładniejsze badanie pod katem tej choroby Pierwsza wizyta to lekarze(nijakiej specjalizacji).Przedłużono mi o 2 miesiące i wyjazd do sanatorium i na tym koniec Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Anka1084
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 710
Na forum od: 22 gru 2016 16:46
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: Anka1084 »

Dzieki graza za wyjaśnienie :D Mam nadzieje ze jeszcze mi przedłuża zasilek na dwa miesiące . Inaczej przepadnie mi szpital uzdrowiskowy a zalezy mi jeszcze na rehabilitacji . Rownież pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ