Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tojka »

jeśli masz zwolnienie pooperacyjne, to tak szybko nie wyślą ;)
przy 182 dniach zwolnienia to raczej ok. 4-5 miesiąca lub jeśli złożysz wniosek o świadczenie rehabilitacyjne, to wtedy mogą wysłać.
ZUS wysyła na rehabilitacje w ramach prewencji rentowej, czyli chce, abyś wróciła do pracy, a nie pobierała pieniążki z "państwowej kasy" ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Raczej jeśli masz wezwanie co do zasadności zwolnienia to będzie tylko jego kontrola . ja po operacji kręgosłupa LS wyjechałem po około 4 miesiącach i sam pisałem o turnus rehabilitacyjny(bylem na świadczeniu rehabilitacyjnym ) .Jeśli chcesz skorzystać z turnusu możesz sama złożyć wniosek o turnus i wyjechać do 6 miesięcy od komisji .Składając samej masz możliwość wyboru miejsca i terminu wyjazdu . Zgadzam się z Tojką co do jej sugestii wyjazdu. trudno gdybać gdy nie wiemy co to była za operacja i jak będzie postępował powrót do zdrowia i rehabilitacja . w każdym razie w pierwszym okresie po operacji a zwłaszcza na zwolnieniu po operacyjnym (które trwa miesiac wypisane przez szpital) nie pojedziesz :)
Awatar użytkownika
Elinka5+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 282
Na forum od: 16 lut 2015 19:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Elinka5+ »

Witam
Czy ktoś się orientuje jak długo obecnie się oczekuje i dokąd wysyła ZUS z oddziału pomorskiego ?
Pozdrawiam :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

No i na drugą kontrolę wołają za dwa tygodnie, mam cd zwolnienia pooperacyjnego - rehabilitacji na poprzedniej nie dali, jak zapytałam wprost usłyszałam, że terminy w przyszłym roku, a podobno to dla mnie za późno. A potem czekałam na ksero i słyszałam jak kobietka wyszła z pokoju gdzie przydzielają wyjazdy i mówiła, że od 24.10 do Rymanowa jedzie. Czyli pewnie mnie doktor spławiła bo przecież w Rymanowie też narząd ruchu rehabilitują.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Witam
Msm pytanie do kuracjuszy y ZUS. Ma Ktoś takie doswiadczenie że był na rehabilitacji ZUS 4 razy pod rząd w każdym roku? Ja tak miałam.... W tym roku byłam czwarty raz (za każdym razem inne schorzenie) w następnym roku mam zamiar składać wniosek po raz. 5. NIE wiem tylko czy ZUS się na mnie nie obrazi i czy można tyle razy? :D :( :kwiat: . Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tadek 1 »

Witam
Właśnie w tym roku jadę po raz 3 z ta różnicą że za każdym razem na to samo schorzenie .Na poprzednich komisjach nie było problemu tym razem lekarz orzecznik był bardzo nie przyjemny,ale przyznał rehabilitację za rok będę składał może trafię na innego a jak na tego samego to trudno przecież mnie nie zabije.A na jakie schorzenia składałaś ?bo ja na kręgosłup.
Pozdrawiam :D :D :D :kwiat:
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ania »

Witaj
Dwa razy pod rząd byłam na oddechówce, trzeci raz na rehab. ruchowej . W tym roku byłam ponownie na oddechówce :) ( czwarty raz z ZUS ). Pozdrawiam
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bebe14 »

I ja dziś złożyłem do Zus zobaczymy co będzie .Poczekam na komisje złożyłem też trzy ostatnie wypisy że szpitala .Na zwolnienia za dużo nie chodże bo odmawiam lekarzom bo mam taką sytuację że akurat nie mogę . Do Nfz też zaniosłem wypis że szpitala w którym byłem w tym miesiącu może zmienią normalne na poszpitalne .Pesel na razie taki że puki co 3 z przodu zobaczymy co będzie ale chce tej zimy zadbać o siebie tym bardziej że czeka mnie niedługo szpital.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tojka »

ania pisze: 25 wrz 2017 21:36 w następnym roku mam zamiar składać wniosek po raz. 5. NIE wiem tylko czy ZUS się na mnie nie obrazi i czy można tyle razy? :D :( :kwiat: .
Jeśli masz "dobre papiery" to nie ma opcji, aby nie jechać co roku na prewencję rentową.
Ja staram się zadbać o następny wyjazd, już będąc na turnusie :) lekarz wpisuje mi na karcie wypisu: wskazana dalsza rehabilitacja w systemie stacjonarnym :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Witam, papiery są ważne, lecz patrzą także na ubytki zdrowia przy badaniu.Mnie 4 raz-brak celowości.
ODPOWIEDZ