Uzdrowiskowa rehabilitacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: MaryKate »

Też tak miałam zaznaczone we wniosku ,ale lekarz w NFZ przyznał reumatologię a jeszcze zapytam ile się czeka na rehabilitację w sanatorium moż krócej niż na uzdrowiskowe sanatorium dla doroslych .
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Ewucha »

Witam ja jestem po takiej rechabilitacji trwa ona 28 dni i okres oczekiwania jest krótszy ja miałam 11 miesiecy teraz też czekam a czas trochę się wydłużył bo 13 miesięcy zabiegów 96 wypisuje lekarz rodzinny a kwalifikuje nfz też mam M-51 pozdrawiam wszystkich
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: alka50+ »

Ewucha...a możesz napisać gdzie dostałaś??? i z jakim wyprzedzeniem. Może wiesz do jakich miejscowości kierują z naszego regionu. Mój numer do przydziału już niski.. i ciekawe jaką będę miała :o niespodziankę Dziękuję i pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Ewucha »

Witaj powiem tak ja jestem z zachodniopomorskiego czekałam 11 miesiecy dostałam Kołobrzeg sanatorium Bałtyk bardzo dobre sanatorium i obecnie czekam mam nr 2182 i zaznaczył lekarz morze i Kołobrzeg chciałabym powtórzyć Bałtyk przydział dostałam w grudniu na luty pomimo że to zima pogoda była ładna i byłam bardzo zadowolona zabiegi na miejscu basen no i tańce poprostu super pozdrawiam
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: alka50+ »

Dzięki..ale ja mieszkam w Kołobrzegu...no cóż lada moment się dowiem gdzie. W Bałtyku rehabilitacja to marzenie wielu osób. pozdrawiam. :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Dagna »

Dzisiaj dostałam zawiadomienie, że zakwalifikowali mnie na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne i czas oczekiwania wynosi około 26 miesięcy i aż usiadłam. Koleżanka razem składała i ma rehabilitację i czekać około 6 miesięcy. Różnica między wnioskami - jej wystawił ortopeda mi lekarz rodzinny. Czyli ważne kto kieruje a nie jaka choroba bo kody te same widziałam jej ksero.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Felice »

Również ważne jest jaki typ leczenia zaznaczony jest we wniosku.Jeżeli kieruje na rehabilitację to jest większa szansa,że funduszowy lekarz uzna to samo.Jeżeli na leczenie w sanatorium uzdrowiskowym to raczej nie wyskoczy przed szereg i z dobroci serca nie zakwalifikuje inaczej. Jednostki chorobowe i w jednym i w drugim mogą się pokrywać. Różnica w schorzeniach może bardziej odgrywać rolę w zakwalifikowaniu na szpital tudzież uzdrowisko.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Dagna »

Zaznaczona była rehabilitacja - koleżanka mi tak podpowiedziała, jak poprosiłam o takie zaznaczanie to pani doktor najpierw sprawdziła i w jakimś tam rozporządzeniu jest podane co się kwalifikuje na jakie leczenie/rehabilitację i czy szpital czy sanatorium i moje schorzenia tam były. Obie mamy zakwalifikowane jako profil leczenia: choroby reumatologiczne. To nic, ze zwrotów będę łapać bo za 2 lata nie wiadomo czy będę się poruszać samodzielnie nie mówiąc o dźwiganiu walizy :)
bea8
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 19 mar 2014 21:05
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: bea8 »

Witam czy ktoś moze wie do jakich sanatoriów NFZ wysyła na uzdrowiskowa rehabilitacje dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym (28 dniowa reumatologia ),wiem tylko o Bałtyku w Kołobrzegu.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Ewucha »

Witam w Mesko Kołobrzeg tez 28 dniowa rehabilitacja mój znajomy pojechał
ODPOWIEDZ