Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Bozena321 »

Marcepan pisze: 21 mar 2018 17:16 Witaj Bożena :) to super ze uprosiłaś. Ja tylko dostałam orzeczenie i mam czekać 14 dni. Ale Lądek to juz dosyć daleko.. Czyli jednak można. Ja pierwszy raz do sanatorium. Nigdy nie byłam ani zus ani z nfz. To może jak do nich napisze i poprosze o te górki to wezmą to pod uwagę :)
Kiedyś były inne zasady przydzielania :-) Ja wczoraj złożyłam wniosek i czekam na zaproszenie :-)
Kuracjuszka_08
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 09 lut 2018 19:22
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Kuracjuszka_08 »

Alusia 123 pisze: 21 mar 2018 18:12 Ja bylam w zeszłym roku , w IZC w Wysowej :D
😊 a słyszałaś może jak jest w Biawienie?
[/quote]

Niestety tu Ci nie pomogę bo nic nie wiem na temat biaweny :|
nikolka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 mar 2018 19:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: nikolka »

Witam
Jetem tutaj nowa ale od jakiegoś czasu czytam forum. Jadę kolejny raz z zusu , teraz jadę 1.06 do Palańczyka. I jeśli chodzi o odległość to się nie zgadzam - ja mam 400 km i żaden mój wyjazd nie był bliżej niż 200 km. Pozdrawiam wszystkich oczekujących. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: zbigniew165 »

Nikolka gratuluję Ci wyjazdu do Polańczyka o tej porze roku. Byłem w lipcu 2016 r i było super. Polańczyk ma swój urok no i widoki na zielone wzgórza Bieszczad oraz Zalew Soliński. Życzę udanych zabiegów i wypoczynku. Pozdrawiam. Na pewno będziesz odwiedzała Letnią Scenę Karczmy Zakapior, w której grają od 18.00 do 22.00 przez cały tydzień.
nikolka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 mar 2018 19:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: nikolka »

Dziękuję Zbigniew za dobre słowo. Nigdy nie byłam w tych okolicach. Może ktoś napisze na jakie zabiegi można liczyć w Polańczyku w Amer-Polu.Termin fajny, mam nadzieję ,że pogoda dopisze ale bardziej zależy mi na zabiegach. Jadę z Częstochowy i może ktoś wybiera się w tym terminie z tych okolic. Jadę autem , więc mogę kogoś zabrać, będzie raźniej. Tylko planuję jechać dzień wcześniej z uwagi na odległość.
Bosoporosie63
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 07 lut 2018 17:41
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Bosoporosie63 »

Cześć Wszystkim Oczekującym :)
Jak myślicie, skoro decyzję mam wydaną 27 marca to mogę liczyć na wyjazd jeszcze przed wrześniem czy już nie mam szans ? Mogę wyjechać chocby już :) ale wrócić muszę przed 1 IX i bardzo się boję, ze dostanę jakiś termin posierpniowy :( Analizuję przydzialy z pierwszych miesięcy tego roku, o których tutaj piszecie, i były to terminy 2-3 miesięczne, więc może .... ?
Nicolka, czy mogłabys napisać KIEDY bylaś przed obliczem orzecznika i ile czekałaś na przydział ? Tez jestem z Częstochowy i czekam na wyznaczenie terminu i miejsca. Na jak długie czekanie mam się nastawic ?

Pozdrawiam serdecznie.
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Bosoporosie, napisz prośbę do ZUS że bardzo prosisz o turnus do września br. i zanieś do tego pokoju z którego odbierałaś decyzję o przyznaniu turnusu rehabilitacyjnego, uzasadnij dlaczego
nikolka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 mar 2018 19:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: nikolka »

Witam.
Bosoporosie
Na komisji byłam 19.02 a 06.03 dostałam info z Zusu. Czas oczekiwania- równo 3 m-ce. Jestem ciekawa gdzie i kiedy dostaniesz.W zeszłym roku byłam podobnie na komisji jak Ty - powiem Ci,że wtedy terminy o tej porze były na lipiec i sierpień ale udało mi się z miłą panią w zusie znaleźć termin na przełomie czerwca i lipca.
Pozdrawiam Wszystkich oczekujących.
polonistka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 16 sty 2015 20:32
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: polonistka »

Witam. Orzecznik na komisji przyznał mi sanatorium. Czekam na uprawomocnienie decyzji.Mam pytanie, czy można interweniować w sprawie terminu wyjazdu, zależy mi na szybkim wyjeździe, jeżeli tak to gdzie dzwonić - czy na infolinię czy pod jakiś inny numer, jestem z wielkopolski. Z góry dziękuję za każdą informację.
xzibi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 08 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: xzibi »

618416043 to jest bezpośredni numer to pań w ZUS które przydzielają wyjazdy, panie są bardzo miłe i pomocne.Daj cynk jak pozytywnie załatwisz sprawy.
ODPOWIEDZ