Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
moniqa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 07 lis 2017 19:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: moniqa »

A na jakie leczenie Cię wysłała pani z NFZ? Są różne rodzaje leczenia i nie na wszystkie obowiązuje te 18 miesięcy.
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Moniko na UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH czyli normalny pobyt 21 dniowy w sanatorium .
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Bibi tak jak napisałam - 18 miesięcy to ZALECENIE a nie sztywny nakaz. Własnie może się zdarzyć, że balneolog podejmie decyzje o wcześniejszym terminie wyjazdu.
Bogutka
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Kotek1972 polecam przeczytanie parę stron postów wcześniej. Zajmowałem się tym tematem,pisząc do wszystkich OW w kraju. Odpowiedzi otrzymałem od połowy z nich,powołując się na obowiązujące przepisy. Ogólnie wygląda to tak. Minimum 18 miesięcy,to jest czas jaki ustawowo jest wymagany by móc skorzystać z rehabilitacji sanatoryjnej. Czas oczekiwania w poszczególnych OW jest różny,zależny od ilości zgłoszeń i wynosi od 18 mięsiecy w podkarpackim do 33 w śląskim. Zwroty też zależnie od stanu świadczeniobiorców.
Są OW NFZ,które trzymają się przepisów i można starać się o zwrot po upływie 18 miesięcy od ostatniego pobytu,bez względu na t oczy wniosek przeszedł weryfikację,a są i takie np. śląski OW,gdzie nie można się starać wcześniej niż po 22 miesiącach od momentu złożenia i weryfikacji.Każdy OW NFZ kieruję się teoretycznie dobrem pacjenta i nie ma możliwości przeskoczenia interpretacji urzędników,nawet jeśli działają się zgodnie z prawem i wytycznymi. Ujmując najprościej....najlepsze zwroty są miedzy listopadem i lutym....To jest walka z wiatrakami,a wygrany jest zawsze silniejszy.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

J.w i tego trzeba się ...trzymać :)
Edi1234
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 20 mar 2018 21:44
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Edi1234 »

Dwa razy byłam w sanatorium ze zwrotów,pierwszy raz Kołobrzeg i drugi Świnoujście,było super☺
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Będę wydzwaniała po zwrot dla mojej mamy. Magiczne 18 miesięcy już ma ale .... chęci jeszcze nie ma. Ot kapryśna mamusia.
Bogutka
daroo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 90
Na forum od: 31 paź 2013 11:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: daroo »

u nas magiczna liczba to 24m,dopiero mozna dzwonic po zwrot,czyli maj jest moj :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Daro podnieśli w śląskim? Ostatnio jak otrzymałem od nich oficjalne pismo było 22 miechy,a do tego dostałem pismo iż w tym wypadku OW NFZ nie ma obowiązku wydawać zwrotów ,ponieważ i tak kolejka jest za duża,więc robią niejako łaskę. Jedynie można otrzymać zwroty na nietypowe jednostki chorobowe ,jeśli takowe zostaną zwrócone,ale tutaj to tylko chyba sytuacja losowa. Zawsze można dzwonić,pytać i powoływać się grzecznie,acz stanowczo na paragrafy...
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Danka51 »

Dzisiaj o dziwo dodzwoniłam się do NFZ i przemiła Pani odpowiedziała że po 18 m-cach można pytac o zwroty.
Proponowała nawet teraz na święta , ale to nie wchodzi w rachubę.Dni są już dosyć długie więc będę działać.
Moż coś ciekawego się nawinie .Podobno można coś sensownego upolować.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ