Zus Rybnik

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Zus Rybnik

Post autor: madzia »

Witam. Mam pytanko,gdzie wysyła Zus Rybnik na prewencję rentową(sanatorium)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Zus Rybnik

Post autor: stokrotka »

To zależy z jakim schorzeniem.Na pewno narządy ruchu do Stróży.Mają też w ofercie Ustroń.
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zus Rybnik

Post autor: madzia »

Stróże?a gdzie to?przyznano mi wczoraj sanatorium narzad ruchu,ale znów trzy tygodnie w niepewności,
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Zus Rybnik

Post autor: stokrotka »

madzia , jeśli przyznano sanatorium to masz wypisaną miejscowośc i termin wyjazdu.
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zus Rybnik

Post autor: madzia »

Ale to sanatorium z zus,a teraz trzeba czekać na decyzję ze stolicy o terminie i miejscu.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Zus Rybnik

Post autor: stokrotka »

Wiem co to sanatorium z ZUS ,bo też jeździłam.Dlaczego musisz czekać na decyzję ze stolicy ? :o
Aby uzyskać skierowanie składasz wniosek w ZUS.Wniosek który wypisał lekarz,następnie czekasz na wyznaczenie terminu żeby spotkać się z lekarzem orzecznikiem ZUS.Wtedy też dostaniesz ew. nie dostaniesz skierowanie do sanatorium.Wszystko zależy od decyzji orzecznika.
Jak decyzja jest pozytywna -od razu masz skierowanie,a tam wypisana miejscowość i termin.
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zus Rybnik

Post autor: madzia »

Od tego roku wszystkie decyzje w sprawie wyjazdu podejmuje Centrala. Orzecznik tylko wydaje Ci informację ,że przysługuje sanatorium i czeka się 3tygodnie na termin i miejsce.Trochę się pozmieniało.pozdrawiam
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Zus Rybnik

Post autor: stokrotka »

To coś nowego :o
Mam wniosek,ale jeszcze nie złożyłam w ZUS. Teraz się zastanawiam czy oddać go? Moje schorzenie to tylko kilka miejscowości.
Z tego wolałabym z racji odległości aby były brane pod uwagę dwie.A z tym może być różnie.

Zerknęłam na stronę ZUS i tam nic takiego nie ma o czym piszesz. Więc jak to jest ?

"Jeżeli lekarz orzecznik wyda orzeczenie o potrzebie przeprowadzenia rehabilitacji, otrzymasz skierowanie. Termin i miejsce rehabilitacji uzgodnisz z pracownikiem Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji ZUS.
Czas oczekiwania na rehabilitację wynosi około 8 tygodni."
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zus Rybnik

Post autor: madzia »

Od nowego roku - 3 tygodnie po komisji i otrzymuje się skierowanie do konkretnego sanatorium z datą od kiedy. A w dniu komisji lekarz mówi i daje decyzję informująca czy przyznał czy nie sanatorium. Ostateczną decyzję podejmuje główny orzecznik ! i do 3 tygodni dostajesz decyzję gdzie kiedy
gosiulek2002
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 88
Na forum od: 21 lip 2010 12:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zus Rybnik

Post autor: gosiulek2002 »

Od nowego roku się zmieniło w Zusie,teraz jest tak jak pisze madzia,czeka sie trzy tygodnie na termin i miejsce.
ODPOWIEDZ