Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
koralik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 14 kwie 2018 02:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: koralik »

:D dziękuję serdecznie za informację miłego weekendu pozdrawiam :kwiat:
robcio61
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 23 mar 2015 14:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: robcio61 »

Witam.
[Tak jak pisze bibi :) Sumuje się je , gdy przerwa między jednym a drugim zwolnieniem trwa krócej niż 60 dni łącznie, ale tylko wtedy, gdy niezdolność do pracy została spowodowana tą samą chorobą. ;)/quote].

Peonia 1959 ma rację ,ale tylko teoretycznie.W praktyce wygląda to mniej ciekawie.ZUS próbuje podciągnąc pod jeden okres zasiłkowy okresy niezdolności do pracy, pomimo przerwy pomiędzy nimi ponad 60 dni.Kluczem jest to, czy niezdolnośc do pracy została zakończona powrotem do zdrowia w znaczeniu medycznym.
W moim przypadku już trzy razy kombinowali jak nie dac zasiłku chorobowego.Za każdym razem piszą do lekarzy o wyjaśnienie , czy obecne zwolnienie ma związek przyczynowy z poprzednią chorobą.U mnie pierwsze zwolnienie dotyczyło kręgosłupa lędźwiowego ( 170 dni ), drugie
było na rwę barkową z porażeniem nerwów ręki ( tu było 182 dni ) trzecie było po operacji cieśni nadgarstka ( 60 dni ) a obecnie po operacji oka
(witrektomia ) na zwolnieniu jestem już ponad 30 dni i procedura ZUSowska znowu ruszyła.Chyba mnie nie lubi ten ZUS...
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Z dniem 30 kwietnia minie mi 124 dni chorobowego i wracam do pracy czyli mogę jeszcze chorować 58 dni czyli wyjazd do sanatorium i albo przed jak nie dam rady albo po. Na to samo zwolnienie będzie więc będą liczyć ciągłość. Słyszałam właśnie o tej przerwie 60 dni i bałam się, że jak pójdę teraz i wrócę na zwolnienie to ZUS mi nie wypłaci w ogóle chorobowego.
Molly43
Posty: 4
Na forum od: 03 kwie 2018 21:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Molly43 »

No to mogę się zacząć denerwowac😜. W piątek komisja w sprawie rehabilitacji. Za wiele dokumentacji medycznej nie mam - wypis ze szpitala plus zrobiłam xero karty w poradni. Tak sie złożyło ze dzienwczesniej mam kontrole u ortopedy. Czy warto go prosić aby jakoś potwierdził konieczność rehabilitacji? ( nie on wystawiał skierowanie). Czy tez co za duzo to przynosi odwrotny efekt?
Awatar użytkownika
Jerzy Nowak
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 22 mar 2018 16:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Jerzy Nowak »

Na dwoje babka wróżyła jak to mówi przysłowie. Moja historia choroby to dwie strony a4 z czego jedna to opis rezonansu druga to opisane schorzenie. Rezonans dwie wizyty u neurologa stwierdzona niewielka przepuklina na s1 i l5 zero zwolnień L4 na tą przypadłość wizyta na komisji i skierowanie do sanatorium. Druga strona medalu znajomy leczy się od 2 lat na dokładnie to samo co ja kilkanaście wizyt u lekarzy kartoteka jak u osiedlowego recydywisty 😂😂. Komisja Zus iiiiiii brak wskazań do stacjonarnej rehabilitacji....... Wszystko niestety w rękach a właściwie w głowie orzecznika Pozdrawiam i powodzenia życzę oraz powrotu do zdrowia 😀
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Molly , ja bym poprosiła , zaszkodzić nie zaszkodzi , a wspomóc może .

Nie stresuj się , będzie dobrze - powodzenia :)
Palka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 04 kwie 2018 12:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Palka »

Witam wszystkich :) Mam takie pytanie i wierzę że pomożecie - czy jakbym była na wypowiedzeniu w pracy to mogę jechać normalnie na zwolnieniu do sanatorium? Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Oczywiście , że możesz .
Molly43
Posty: 4
Na forum od: 03 kwie 2018 21:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Molly43 »

No i po bólu ;-)
Po krótkiej wizycie w gabinecie orzecznika dostałam rehabilitację stacjonarną ( mogłam wybrać ambulatoryjną ).
I teraz tylko pytanie gdzie "zsyła" mazowiecki ZUS na narządy ruchu :-) :?:
Teska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 12 kwie 2016 17:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Teska »

Witam. Mam pytanie: 16.08.2018 r. jadfę do Almy w Gdańsku z Tomaszowa Maz. - czy ktoś jeszcze ma ten termin?
ODPOWIEDZ