Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

No i chyba jeszcze jedna ważna rzecz...dopłata do doby pobytu wynosi 70 złotych za dzień w pokoju dwuosobowym.
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: kryzny »

Byłam w Kudowie w Neptunie i więcej tam nie pojadę Woda w basenie ( właściwie to taka większa wanna ) traktowana chemikaliami tak szczodrze że jak panie włączą masowanie to robi się w tym baseniku piana dużej gęstości , poręcze lepią się ( jakaś maź ni to smalec ni to parafina ........ obrzydliwość ) Część kadry stara się jak może ...część bardzo się nie stara Pani zarządzająca obiektem ............hmmm powstrzymam się od komentarza chociaż paluszki świerzbią Część jedynek z łazienką na korytarzu Budynek usytuowany przy głównej drodze więc hałas mocno dokucza Jedzenie nie najgorsze ale warzyw czy owoców niestety nie uświadczycie Do centrum daleko Podsumowując Ja nie polecam Przy takiej cenie naprawdę można sobie załatwić przyzwoite lokum w dużo lepszych warunkach i w dużo lepszym miejscu
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Andrzej-WP »

jawa 53 pisze: 13 lip 2018 10:44 W czerwcu przebywałem na rehabilitacji ogólnoustrojowej w Neptun Kudowa- Zdrój.
Podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat pobytu.
Oczekiwałem na rehabilitację 21 miesięcy, propozycje miałem już po 15 i 19 miesiącach,
odmawiałem z powodu rehabilitacji w innym ośrodku i wyjazdu prywatnego.
Po przyjeździe wizyta lekarska: jakich zabiegów pan sobie życzy?- otrzymałem te co chciałem,
plus "wypełniacze": ćwiczenia w wodzie, ćwiczenia w odciążeniu, masaż ręczny, kriokomora, poizometryczna relaksacja mięśni,
okłady borowinowe, pole magnetyczne, prądy tens.
Zakwaterowanie, pokój dwuosobowy, jest kilka jedynek.
Wyżywienie, bardzo dobre i w wystarczających ilościach z własnej stołówki.
Kadra na bardzo dobrym poziomie, super masażyści , rehabilitanci, panie sprzątające i obsługa kuchni.

Teraz do tej beczki miodu dodam łyżkę dziegciu.
Po zakwaterowaniu stwierdzamy brak ręczników, interweniujemy w recepcji i otrzymujemy.
W połowie pobytu zdziwienie że chcemy wymienić pościel, ale wymieniono.
Basen, który jest na zdjęciach nie istnieje, jest tam składowisko gałęzi.
Wodospad z rzeczką nie działa.
Witam Cię serdecznie i pozwól ,że zapytam
Czy ogólnie jest Ok.
Pisałem Do Ciebie, Pana na prywatną pocztę, ale bez odpowiedzi. Rozumiem, czas urlopowy.
Ale pozwól ,że zapytam, czy możliwe jest pobyt , tak po 12-15 miesiącach. Z kim rozmawioać?

Pozdrawiam serdercznie

Andrzej
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: jawa 53 »

Witam Kolego Andrzeju-WP, nie mam nic na PW, odpiszę na forum, może jest więcej zainteresowanych.
Znasz moją opinię, dodam że jeżeli nie przeszkadza Ci cena 70zł/doba a zależy na dobrej rehabilitacji
to polecam, mankamentem jest odległość od miejsc rozrywki - na tablicy ogłoszeń jest nr do taksówkarza
który zawiezie i przywiezie z tańców w grupie wychodzi po parę złotych.
Co do terminu, większość ludzi była po 12-15 miesiącach, załatw sobie dopisek "pilne" i dzwoń do nich.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Andrzej-WP »

jawa 53 pisze: 24 lip 2018 08:49 Witam Kolego Andrzeju-WP, nie mam nic na PW, odpiszę na forum, może jest więcej zainteresowanych.
Znasz moją opinię, dodam że jeżeli nie przeszkadza Ci cena 70zł/doba a zależy na dobrej rehabilitacji
to polecam, mankamentem jest odległość od miejsc rozrywki - na tablicy ogłoszeń jest nr do taksówkarza
który zawiezie i przywiezie z tańców w grupie wychodzi po parę złotych.
Co do terminu, większość ludzi była po 12-15 miesiącach, załatw sobie dopisek "pilne" i dzwoń do nich.
Powodzenia.
Dzień dobry.
Dziękuję za list, odpowiedz.
W nawiązaniu do mojego postu, powiem Ci ,że mam napisane " PILNE" , które przesłąłem do Kudowy. Mnie chodziło o to czy wiesz z kom rozmawiać. Ja tam dzwoniłem , ale bez rezultatu. Może nie zanam telefonu " docelowego", tylko ogólny.
A tak z ciekawości, gdzie się najlepiej bawileś na tańcach. Gdzie jeżdziliście ( rozumiem,że daleko......). Czy miałeś tzw jedynkę. Czy większy. Czy było fajnie, Gdzie spedzaliście czas na rozmowy towarzyskie i inne...
Pozdrawiam serdecznie. Andrzej
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Andrzej-WP »

kryzny pisze: 15 lip 2018 18:12 Byłam w Kudowie w Neptunie i więcej tam nie pojadę Woda w basenie ( właściwie to taka większa wanna ) traktowana chemikaliami tak szczodrze że jak panie włączą masowanie to robi się w tym baseniku piana dużej gęstości , poręcze lepią się ( jakaś maź ni to smalec ni to parafina ........ obrzydliwość ) Część kadry stara się jak może ...część bardzo się nie stara Pani zarządzająca obiektem ............hmmm powstrzymam się od komentarza chociaż paluszki świerzbią Część jedynek z łazienką na korytarzu Budynek usytuowany przy głównej drodze więc hałas mocno dokucza Jedzenie nie najgorsze ale warzyw czy owoców niestety nie uświadczycie Do centrum daleko Podsumowując Ja nie polecam Przy takiej cenie naprawdę można sobie załatwić przyzwoite lokum w dużo lepszych warunkach i w dużo lepszym miejscu
Dzień dobry. Dziękuje za opinię, bardzo przydatna. Ale powiem ,że złożyłem tam wniosek. I czekam. Ale przeczytałem w Twojej ( Pani ) opinni ,że można , są lepsze miejsca za porównywalną cenę. Proszę o " kierunek" . Pozdrawiam serdecznie. Andrzej
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: jawa 53 »

Andrzej, nie znam innych telefonów niż ogólny.
Do miasta jest ok. 2 km. więc nie bardzo daleko.
Zabawić można się w Kosmicznej i Bristolu.
W Neptunie jest ładna altanka a w razie niepogody
fotele i kanapy na piętrach.
Polecam poczytać o Kudowej w dziale "Miejscowości uzdrowiskowe"
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa - Neptun Kudowa

Post autor: jacky6 »



Od pewnego czasu zastanawiam się, czy przy udziale w kasie jest opcja dozwolona w zakresie wyboru pokoju ?

:mrgreen: ... :ugeek:

Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Mam prośbę . Czy jest możliwe aby powstała taka niby lista obiektów w których nie ponosimy opłaty.Dziękuję
forumowicz

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: forumowicz »

Elu , chyba w tej opcji nie ma takiej opcji ;)
ODPOWIEDZ