Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Poszpitalne

Post autor: Dzia_dek »

Marza70 pisze: Moze ktos z Panstwa orientuje sie gdzie NFZ kieruje ze schorzeniami ginekologicznymi?(...)
Oprócz tych miejsc co wymieniła Ci Felice dołożę w kolejności alfabetycznej:
Ciechocinek, Duszniki Zdrój, Gołdap, Horyniec Zdrój, Iwonicz Zdrój, Lądek Zdrój, i Świeradów Zdrój.
Te informacje znalazłem w ZIP-ie. Fotka poniżej pokaże Ci gdzie.
Bez tytułu.jpg
Marza70 pisze:(...)Strasznie sie denerwuje bo nigdy nie bylam w sanatorium i nie wiem jak zniose rozlake z rodzinka.
Te Twoje obawy to pewnie miała większość osób, które wyjeżdżały po raz pierwszy. Wiadomo, że to coś nowego.
Rozłąka z rodziną też zniesiesz. Jest czasem potrzebna, nawet po to żeby nabrać dystansu do codzienności i trochę
od niej odpocząć. Pomyśl też o tym, że taki wyjazd, który poprawi Twoje zdrowie przysłuży się także Twojej rodzinie,
o którą się tak martwisz w związku z tym swoim wyjazdem. Trzeba wziąć się w garść, głowa do góry i do przodu. :)
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne

Post autor: Marza70 »

Bardzo dziekuje za informacje i dobre slowo :kwiat:
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne

Post autor: Marza70 »

Wlasnie dostalam list z kwalifikacja na leczenie poszpitalne,bez konkretnej daty,sredni czas oczekiwania do 5m-cy.Wczesniej powiedziano mi ze mam sie powoli pakowac bo wyjazd niebawem i tak tez zglosilam w pracy.Nie wiem co robic bo u mnie wyjazd po Nowym Roku odpada ze wzgledu na prace.Zrezygnowac?Czy sa szanse na ten rok??Jestem zalamana.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Poszpitalne

Post autor: Bunia »

Marza70
Przede wszystkim zadzwoń do swojego NFZ i dopytaj.
Są też zwroty,i może Ci się uda ze zwrotu.

Powodzenia :!: :kwiat:
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne

Post autor: Marza70 »

Witam.Dzwonilam dzis do NFZ i rozmawialam z pania ktora zapewniala mnie ze wyjade jeszcze w tym roku....terax to juz nie wiem co myslec i komu wierzyc??raz mowia tak,potem tak a w liscie jeszcze inaczej.Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: ulanie »

Marza70 pisze: 28 wrz 2018 16:20 Witam.Dzwonilam dzis do NFZ i rozmawialam z pania ktora zapewniala mnie ze wyjade jeszcze w tym roku....terax to juz nie wiem co myslec i komu wierzyc??raz mowia tak,potem tak a w liscie jeszcze inaczej.Pozdrawiam serdecznie.
Witaj Marzenko, ja też czekam na skierowanie poszpitalne od lipca i mogę oczekiwać 4 msc. Jestem 63 w kolejce, ale nic więcej nie wiem, a dzwonić do NFZ nie mam ochoty, więc czekam. Wszędzie szukam ale nie mogę znaleźć terminów turnusów rehabilitacyjnych w Busku, to bym se pokombinowała kiedy mogę wyjechać, no nic cierpliwie czekam. Pozdrawiam oczekujących :)
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne

Post autor: Marza70 »

Witam Ulanie :kwiat: ja juz tez nie mam zamiaru dzwonic bo kazdy mowi co innego.Jak bede wiedziala cos wiecej to zaraz napisze.Ps.Marza mi sie gory zima.Pozdrawiam
mama66
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 26 wrz 2018 21:52
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Poszpitalne

Post autor: mama66 »

Witajcie przyszłe :D kuracjuszki :D .Ja też czekam cierpliwie na przydział.Choć wyjazd :lol: teoretycznie powinien być do pół roku od operacji,czekam już 15 miesięcy. :kwiat: Czekamy,czekamy i dalej czekamy na przydział..... :serce: :serce: :serce: Małopolska ma bardzo długie okresy oczekiwania.Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: ulanie »

Witajcie, jestem 63 w kolejce i mam nadzieję, ze wyjadę w listopadzie :lol: byle nie w grudniu, bo jadę na 4 tygodnie. Szkoda, że nie wiem którego dnia w Busku w Krystynie, rozpoczyna się (październik- listopad 2018)turnus rehabilitacyjny :roll:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: BozenaMat »

No masz Ulanie........ nadal nic nie wiesz, a ja za 4 dni ruszam do Rymanowa :D
Wydzwoniłam zwrot, bo grudzień całkiem mi nie pasował :)
Może i Tobie uda się termin, który Ci pasuje. Życzę tego..... :serce: :kwiat:
ODPOWIEDZ