Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Petrosj »

Petrosj pisze: 16 paź 2018 10:38
zbigniew165 pisze: 05 paź 2018 22:58 W dniu przyjazdu dostajesz w recepcji druk do wypełnienia, do niego podpinasz bilet z pociągu/za expres nie zwracają/i bilet autobusowy-nie ma znaczenia czy PKS czy linia prywatna. Zanosisz wypełniony druk do odpowiedniego pokoju i po kilku dniach jest ogłoszenie na tablicy w holu, żeby zgłaszać się po pieniądze za podróż. Płacą od razu za przejazd w obie strony. Tak było w Ustroniu w Równicy. Pozdrawiam
Jak mogę podpiąć bilet powrotny (jeśli posiadam) skoro jeszcze go nie wykorzystałem ? Wykorzystam go dopiero podczas powrotu do domu.
U mnie inne będą bilety w strone TAM oraz w stronę POWRÓT, gdyż w stronę TAM w dniu wyjazdu nie kursuje bezpośredni autobus (wszystkie w formie SMS tzw e-bilety, innych przewoznik nie wystawia). Przejazd w jedna ze stron bedzie tańszy a drugi droższy, wiec x2 nie zda egzaminu.
Przewoznik ktorym bede wracał nie prowadzi obslugi kasowej (VOYAGER TRANSPORT), PKS-y do tego uzdrowiska nie kursują. Nie moge kupić papierowego biletu u kierowcy bo z uwagi na okres przed swietami Bozego Narodzenia musze miec gwarancje miejsca, wiec tylko rezerwacja przez internet wchodzi w gre. Chyba sie pogubią ze mną w ośrodku, albo zaczną mówić ze robię sobie problemy zamiast wsiąść i wysiąść - trzeba tylko miec do czego
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Petrosj wiem, że jedna z moich znajomych od stolika miała taki problem z biletem sms i załatwiła to, przy pomocy pań z biura skanując ten bilet sms z telefonu na papier przy pomocy komputera i drukarki. Może spróbuj to zrobić przed wyjazdem, to będziesz miał mniej kłopotów. Nie wiem jak się to robi, bo nie jestem aż tak mocny z obsługi i skanowania. Ta inna cena wyjazdu z sanatorium według mnie nie wchodzi w grę. ZUS ma takie przepisy, że zwracają cenę biletu z przyjazdu x 2 i to wszystko. Może nie mam racji i obym się mylił. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Hipokryt »

Rzeczywiście - może być problem gdy kupujemy przejazd przez net, więc nie mamy papierowego biletu a tylko kod i potwierdzenie transakcji na maila lub sms.
W takiej sytuacji proponuję zrobić papierowy wydruk i mieć go ze sobą. Najprościej wydrukować odebrany mail lub nawet screen ekranu kompa, tabletu lub komórki z taką informacją o zakupie biletu z podaniem trasy i ceny. Taki wydruk oddajemy w ośrodku i jest to akceptowane jako bilet.
Czasami jednak trafimy na promocję cenową u nowych przewoźników i uda nam się kupić bilet już za kilka złotych lub nawet za symboliczną złotówkę. Czy wtedy postąpić tak samo? Nie będzie to zbyt korzystne. Proponuję wtedy ubiegać się o zwrot kosztów przejazdu na podstawie ryczałtu (omawiane już na Forum) twierdząc, że przyjechało się własnym autem lub "okazją".
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: beatricze »

Witam
Jeżeli bilet kupujesz e-podróżnik nie ważne czy sms czy inny sposób , zawsze można otrzymać fakturę i to nią się okazać dopisując brakujące dane czyli: skąd wyjazd i dokąd, imię i nazwisko. Ja tak zrobiłam i nie było problemu. Troszkę to wygląda w każdym obiekcie inaczej, choć podobnie.
pozdrawiam
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Petrosj »

beatricze pisze: 06 paź 2018 22:20 Witam
Właśnie wróciłam z prewencji Zus, najkorzystniej mieć bilet na pociąg i na autobus i to w 2 strony.Bo inaczej drogę powrotna przelicza kilometrówkę i wychodzą marne grosze. Ja za 127 km dostałam 20 zł.
Powrotny bilet autobusowy moge im przedstawić ksero, bo bedzie mi potrzebny na powrót, co nie ? A jak bede miał tylko na telefonie, to nie wiem co im przedstawie
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Hipokryt »

Petrosj pisze: 17 paź 2018 23:27 A jak bede miał tylko na telefonie, to nie wiem co im przedstawie?
Hipokryt pisze: 16 paź 2018 15:51 W takiej sytuacji proponuję zrobić papierowy wydruk i mieć go ze sobą. Najprościej wydrukować odebrany mail lub nawet screen (zrzut) ekranu kompa, tabletu lub komórki z taką informacją o zakupie biletu z podaniem trasy i ceny. Taki wydruk oddajemy w ośrodku i jest to akceptowane jako bilet.
Czy coś pomogłem i wszystko jasne?
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Petrosj »

Ok
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: beatricze »

Witam
Pisze już kolejny raz jak bilet sms to faktura przychodzi i tym należy sie okazać piszac dane na odwrocie. Ja tak zrobiłam.
pozdrawiam
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Petrosj »

Ja wydrukowalem bilet z maila i mam spokoj.
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Buntownik »

Jak jechałem do Wysowej to jechałem pociągiem TLK drugą klasą bilet kupiony w dniu podróży,a później busem Voyager (tutaj miałem wydrukowany bilet z maila)w sanatorium wypełniłem odpowiedni wniosek dołączyłem te dwa bilety,na których dojechałem do sanatorium i gdzieś na 8-10 dni przed końcem turnusu na recepcji można było odebrać pieniążki okazując się dowodem osobistym.Oczywiście sanatorium naliczało podróż według cennika za podróż 2 klasy pociągiem pospiesznym czyli wszelkie ekspresy,pendolino do Krakowa odpada plus za busa voyager naliczali zgodnie z tym co było na bilecie sumę tych kwot przemnożyli przez dwa i wychodziła niezła sumka.Na powrocie można było wrócić autkiem z kimś z turnusu kto jechał w moim przypadku na stolicę.Druga opcja jest taka,że w przypadku intercity wykupując bilet z minimum 3 tygodniowym wyprzedzeniem mamy 30 % żniżki,ewentualnie można ogarnąć sobie w dobrej cenie flixbusa(dawny polski bus)lub innego busika lub poprzez e-podróznika-zawsze to kilkanascie złotych zostanie w kieszeni.
ODPOWIEDZ