Stymulator serca

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Stymulator serca

Post autor: irenae »

Witam
Mam pytanie czy z sytymulatorem serca można jechać do sanatorium ?
Pozdrawiam IE :serce:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stymulator serca

Post autor: darek »

irenae pisze: 11 lis 2018 19:53 Witam
Mam pytanie czy z sytymulatorem serca można jechać do sanatorium ?
Pozdrawiam IE :serce:
Stymulator

To jest poważna Sprawa ,nalezy się zastanowić co powiedza ..inni

OCZYWISCIE Żart

Stymulator ,ale co dokładnie pytający ma ;
a) rozrusznik
b) defyblilator

Jeżeli ma wszczepione jedno z tych urządzeń NIE ma przeciwskazań -JEDNAK a zapewne ma informację uumieszczona we wniosku jest odpowiedni symbol o wszczepieniu Powinien poinformowac lekarza w sanatorium że MA
Dlaczego są Zabiegi ,które dyskwalifikują Pacjenta
Względy bezpieczeństwa , Zresztą jeżeli Ty jestes posiadaczem to wiesz bo Nawet do EKG używane są inne elektrody.

Stymulator zapewne jak wiesz OGRANICZA Życie w minimalnym stopniu ,ale Musisz Informować , mieć tzw Paszport Pacjenta ze stymulatorem - Musisz Informowac podczas pobytów na Lotnisku czy wchodzeniu przez Bramki bo wpływ pola Magnetycznego oraz możesz a nie Musisz piszczeć
PLUS oczywiście po zabiegu powinnać otrzymać tzw Branzoletkę na rekę z informacją ,że posiadasz wszczepiony -Ułatwia to Życie kilka lat temu Osobiście zrobiłem kampanię medialną wraz z jedną Firmą -informacje ukazały się chyba we wszystkich kolorowych tygodnikach poradnie Kardiologiczne były oplakatowane a i od kilku lat lekarze kardiolodzy- Rozrusznikowcy po zabiegu dają bransolety -
Jest wiele publikacji.

Sam mam już któryś Kardiowerter -defyblilator serca i jeżdżę aż za często :D
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Stymulator serca

Post autor: irenae »

Darek
Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedz,
Mam wszczepiony :stały układ stymulujący (tak brzmi nazwa na wypisie ze szpitala).

pozdrawiam IE. :serce:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stymulator serca

Post autor: darek »

Czyli masz wszczepiony popularny Rozrusznik:)
Popularny ponieważ od wielu lat Takie stymulatory są wszczepiane i dobrze służą Pacjentom.

Oczywiście każda ingerencja w Organizm może Ale nie musi spowodować ew odrzut .
Pewien znajomy miał wymieniane kilka bo skład z czego był wykonany powodował Alergie -ale skoro jesteś już w domu po zabiegu to Jest ok Alergia przeważnie pojawia się w pierwszych do 6 godzin i % ludzi uczulonych jest coraz Mniejszy.

Oczywiście mając Rozrusznik czy Defyblilator musisz Ograniczyć troszkę swą Aktywność choć Wszystko można przekraczać .
Jesteś ograniczona przy Rezonansach ,Tomografach -ale są juz nowoczesne i możesz mieć bez wyłączania wykonane Badania.

Niestety jest jeszcze JEDEN PROBLEM z którym tak producenci urządzeń Kardio jak i urządzeń bezpieczeństwa nie mogą sobie poradzić Fale elektromagnetyczne wysyłane przez urządzenia Bezpieczeństwa -Bramki na lotniskach , czy nawet niektóre bramki sklepowe jeżeli sa źle ustawione Piszczysz i zaczyna się Problem z Ochroną oraz jest tłumaczenie Oczywiście w takim przypadku ważne jest posiadanie tzw Paszportu czyli dokumentu producenta urządzenia z wypisem ze Szpitala plus Sławna Bransoleta
Musisz uważać również na Ręczne wykrywacze Metalu którymi posługują się służby porządkowe oraz Niewiem którego producenta jest Twoje urządzenia Musisz uważać podczas jazdy nawet jako Pasażer na tzw Suszarki czyli radary ręczne One też powodują przy śpieszenia Pracy serca :D
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Stymulator serca

Post autor: irenae »

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za informacje.


POZDRAWIAM IE, :serce:
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Stymulator serca

Post autor: irenae »

Witam
Muszę Was się poradzić, mam problem z Funduszem.
We wrzesniu złożyłam wniosek do Funduszu o sanatorium o profilu reumatologicznym.
W październiku przreszłam zabieg wszczepienia stymulatora. Po wyjściu ze szpitala wysłałam wypis ze szpitala do Funduszu aby mieli pełne dane o moim zdrowiu. Wtedy fundusz przysłał mi pismo aby kardiolog wypisał zaświadczenie o moim stanie zdrowia (jaki mam wszczepiony stymulator , podać stopień niewydolności serca wg. NYHA). Moje pytanie czy fundusz sam może mnie przekwalifikować na leczenie kardiologiczne, czy musi wypisać to mój lekarz ?

Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat, będe wdzięczna za odpowiedź.
Serdecznie dziękuje i pozdrawiam IE. :serce:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stymulator serca

Post autor: darek »

Tak

Ponieważ choroby wchodzące w Kardio są inaczej wyżej rozliczane.
Tak po wszczepieniu urządzenia lekarz powinien wpisać wydolność frakcji NYHA oraz inne pomiary( są w karcie wypisowej po wszczepieniu)

Twoje dotychczasowe schorzenie ustepuje obecnie Twoją Chorobą No-1 jest wydolność i choroby kardio

Dobrze by było aby Lekarz Kariolog nawet na podstawie wypisu ze szpitala wypisał Nowy ale dotyczacy starego wniosku Nowy dokument .
To tylko 1 karta czas max 5 minut ale dane zaktualizowane.

Zreszta po wszczepieniu Twoja jednostką chorobową od dziś jako No-1 Zostanie wg ICD-10 I50 jako choroba ZASADNICZA , natomiast reumatologia zostanie zakwalifikowana jako współistniejąca
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Stymulator serca

Post autor: irenae »

Darek

Dziękuje za informacje,Widzę ze jesteś chodząca encyklopedią w tej dziedzinie. Dziś byłam u kardiologa i zostawiłam te papiery z funduszu, mam przyjść po odbiór w poniedziałek, zobaczę co on z tym zrobi,
Ja dopiero raczkuje w temacie rozrusznika (22 paźdz. miałam wszczepiony rozrusznik).

pozdrawiam IE :serce:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stymulator serca

Post autor: darek »

No Nic nie zrobi.

Na wniosku napisze NOWY SYMBOL I50 od teraz teoretycznie każdemu lekarzowi gdy będzie się pytał o schorzenie podasz I 50 i po sprawie .

A Doktor jak będzie roztropny to wymieni wniosek z Nowym symbolem oraz BRAKIEM przeciw wskazań do leczenia a i powinien za wnioskować skoro Było wszczepienie 22-X o Rodzaj świadczenia -Uzdrowiskowe leczenie Szpitalne.
Niestety z tym symbolem masz OGRANICZENIE co do miejscowości ;Polanica Zdrój , Busko-Zdrój ,Kołobrzeg, Ustron
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Stymulator serca

Post autor: irenae »

Dziś do NFZ wysłałam kolejne zaświadczenie od lek. kardiologa z opisem mojego stanu zdrowia\( Blok przedsionkowo komorowy III stop. napadowy, brak przeciwskazań do rehabilitacji z wyjątkiem metody z zastosowaniem pola elektromagnetycznego, chory po implantacji stymulatora serca, itp).
Ciekawa jestem czy to Im wystarczy ???

pozdrawiam IE :serce:
ODPOWIEDZ