Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Tak i przyjdzie walec i wyrówna wszystkie ........ i będzie raj i nastanie sprawiedliwość ...... :roll:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Proszę wpisywać posty zgodnie z przyjętym tematem, nie zaśmiecać !
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

To właśnie robimy, proponujemy zmiany :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: zawiela »

Kotek1972 pisze: 18 lis 2018 16:43 Wykorzystywali tylko ci co mają układy z lekarzami POZ, jak piszą na forach internetowych ,że wraca z sanatorium i :roll: składa kolejny wniosek, nie myśli , :shock: że , blokuje innym pacjentom kolejkę którzy potrzebują rehabilitacji , bo ktoś ma bóle kręgosłupa czy kolana ale nie dostanie urlopu bo pracuje w prywatnej firmie czy jest nauczycielką , jedyną uczącą matematyki w gminnej szkole ,tylko wakacje zostają jako czas wolny na wyjazd ale czy otrzyma przydział ? , inny pacjent jest po operacji czy innych poważnych zabiegach operacyjnych ,z problemami zdrowotnymi które wymagają rehabilitacji i też będzie składał skierowanie. Inni piszą ,że złożył/ ła :evil: wniosek w ZUS i NFZ jednocześnie. Mało tego, pisze np ; że " we wniosku mam wpisane nadmorskie i "celuję " Kołobrzeg pytając się jednocześnie na jednym z forum internetowym - gdzie najlepiej grają w Kołobrzegu ? Skończy się patologia wnioskowa.Wszystkich będzie obowiązywał 12 miesięczny czas od ostatniego wyjazdu do sanatorium,nie będzie weryfikacji.To tylko lekarz NFZ będzie decydował o miejscu wyjazdu. Kotek1972 :ugeek:
Wykorzystywali Ci ,co mają układy??? Co Ty pleciesz.Co kraj ,to obyczaj.Tak samo jak z województwami.W podlaskim,wracasz z sanatorium i składasz kolejne skierowanie,bo masz problemy ze zdrowiem.Każdy ma jakieś dolegliwości.
Boli coś Tobie,że próbują konkretną miejscowość? Nie udało się Tobie czy co???? Zazdrość zżera? O co kaman?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Felice »

Kotek twoja wypowiedź też nie jest na temat wiodący.
Wypowiadamy się na temat proponowanych zmian,a nie układów.
Według mnie proponowane zmiany wniosą niewiele. potrzebne są radykalne działania,dokładniejsze weryfikacje wniosków,rozgraniczenie chorób przewlekłych,przypadków nagłych i profilaktyki.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Drogi , nie nie drogi :?

Kotku w bardzo ironiczny sposób odniosłam się do Twojej wypowiedzi , w temacie wypowiedziałam się wcześniej .
Rozwijać swojego postu nie będę - tyle i aż tyle :)
violator
Posty: 2
Na forum od: 18 lis 2018 22:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: violator »

ANDY12345 pisze: 18 lis 2018 12:37 Niestety jedni jeżdżą bo mają wczasy za darmo a drudzy muszą czekać. To nic nie zmieni bo kto ma dojścia to będzie to wykorzystywał, a orzecznicy to loteria trzeba mieć szczęście albo..... nie wie co.
Nie takie wczasy za darmo bo po sezonie koszt dla 2 osób to około 1000zł .No i pewien rygor jest w sanatorium, cisza nocna, do 22 trzeba wrócić do ośrodka;).
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Nie mogę powiedzieć ile procent ludzi wykorzystuje w ten sposób pobyt, ale kolega mi mówił że jego siostra drugi raz w przeciągu roku wsadziła swego męża do sanatorium chociaż nie jest chory i nie chciał tam jechać. Będąc niedawno w sanatorium spotkałem osobę która jeździ co roku bo lekarz ją kieruje -jej słowa i następne dwie które w ogóle nie chodziły na zabiegi i chwaliły się tym. W zeszłym roku wysyłając skierowanie do sanatorium wypisane przez szpitala po operacji (bo myślałem że będzie szybciej) dostałem odpowiedź że przyjmą mnie w 2021 roku. Na pewno wielu z nas spotkało się z takimi przypadkami. Możemy tylko potępiać bo większego wpływu na to nie mamy. W najgorszej sytuacji są osoby które potrzebują jej jak najszybciej a nie stać ich na leczenie prywatne. Wczasy trochę w domyśle do NFZ dopłacają ale z ZUS już za nic . Dobrej nocy życzę an.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

ANDY12345 pisze: są osoby które potrzebują jej jak najszybciej a nie stać ich na leczenie prywatne.
W każdym miescie można otrzymać skierowanie na rehabilitację na miejscu .
To dobry sposób ,ale rozumiem że wszyscy chcą się koniecznie rehabilitować na wyjeździe :?
Kuracjusz54
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

To następna fikcja. Pierwszy raz na komisji ZUS styczeń 2014r miałem dostać reh. ambulatoryjną - do tej pory czekam :lol: . Realizacja reh. szpitalna ambulatoryjna na NFZ czekałem ponad rok. 2017 przyznanie sanatorium szpitalne zgłosiłem że nie mogę jechać bo mam operację - wywalili z kolejki a po 2 miesiącach zawiadomienie że jak chcę to mogę ponownie składać i od nowa czekać. W tym roku udało mi się wyjechać ale ze zwrotów. Żeby zarejestrować się do placówki reh. stanąć w kolejce ok. 4.00 w grudniu. Mam wielonarządowe zmiany dlatego zmuszony jestem do zarejestrowania zabiegów na co najmniej pół roku. Jeden specjalista da najwyżej 2 skierowania - znowu odstać do lekarzy. Czy to wystarczy ? Jak widzę pajaców którzy jadą żeby się nachlać albo na wczasy bo na żadne zabiegi nie chodzą (a spotkałem się z wieloma takimi przypadkami) to mnie krew zalewa. Na pewno wielu z Was spotkało się z takimi przypadkami. an :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ