TURNUS LETNI

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14422
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: TURNUS LETNI

Post autor: GIENIA »

Dzia_dek pisze: 13 gru 2018 11:38 Gienia ;) to jest co najmniej podejrzane. :o Ty pewnikiem znajomą królika. :shock: :lol: :lol:
:lol: :lol: to taka znajomość połowiczna ;) bo terminy super , ale miejscówki już nie do końca w moim typie :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14422
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: TURNUS LETNI

Post autor: GIENIA »

dodonka45 pisze: 07 mar 2018 00:13 Witam wszystkich kuracjszy !! Czy wiecie dlaczego nie ma miejsc w lato ? My tworzymy pewna grupe ,ktora poswieca swoj czas zeby skontrolowac jak sa przyznawane turnusy . Lato to dla znajomych lub za ,,COŚ,,/jak podejrzewamy/ przynajmniej oddzial swietokrzyski bo to sprawdzamy to prywatne bioro wczasowe. Uprzwilejowani na turnus letni czkaja rok a nawet 6 miesiecy i juz jada do atrakcyjnych miejscowosci. np. wnioski z marzec ,kwiecien2016 wyjazd koniec czerwca ,lipiec , sierpien 2017 na to mamy dowody nawet wyslalismy powiadomienie do oddzialu .Na każda 100 wnioskow 3-4 sa wyjazdy letnie a nawet 2po sobie jeden turnus Dalej bedziemy kontrolowac i zachecamy wszystkich do takiej akcji bedzie wreszcie porzadek i nie bedzie odrzutow i tak dlugich oczekiwan. Zbierzemy wszystkie dowody i powiadomimy prokurature lub CBA. Jezeli ktos by chcial dolaczyc do nas to podamy jak mozna sprawdzac caly system i oddział do ktorego nalezycie. Najprosciej to tak jezeli masz swoj nr. zwieksz go o 1 a od cyfry po mylsniku odejmij 4 a blizej zera 3 i następne tak samo kombinuj az zrozumiesz ich system Czekamy na odzew . Przeczytajcie artykol z Wyborczej 2016 jest w internecie jak nas kuracjuszy pomawiaja o to ze my chcemy turnusy letnie a z zimowych rezygnujemy że to my chcemy miec wczasy . Nam tlumacza ze malo jest turnusow letnich bo jada komercyjni nieprawda NFZ przez caly rok na kazdy miesiac ma tyle samo miejsc do danych osrodkow z ktorymi podpisali umowy.
Żal mi ludzi z tych sąsiednich mi okolic .... :roll: ale żeby w Kielcach taka korupcja :?: :shock: ;) u nas w sąsiednim Wam Krakowie przydzielają uczciwie i bez śladu korupcji :)

ps... pani Skrzypczak się kłania ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: TURNUS LETNI

Post autor: darek »

dodonka45 pisze: 12 gru 2018 22:53 Zostalam skrytykowana że piszę glupoty że wszystko jest ok . A ja jestem pewna swojej racji. POmyslcie dlaczego po moich wpisach NFZ zmienił zasady przegladarki skoro nie mial nic do ukrycia , przecież nie było zagrozenia RODO bo danych nikt nie odczytal.Ale zmienili zeby nie mozna bylo sprawdzac nieprawidlowosci . I dalej znajomi beda korzystac z przywilejow. My będziemy czekac na zlozenie wniosku 12 mies. a potem na wyjazd co najmniej 18,choc rechabilitacja przydalaby sie co roku . :twisted:
Myślę ,że wraz ze Swymi Znajomymi masz taką siłę ,że w niedługim czasie powołasz KOMISJĘ dotycząca pobytów w Sanatoriach.

Sugerujesz że czekasz 12 miesiecy na złożenie oraz 18 na wydanie wniosku

POWIEDZ to ludziom na Ślasku czy w Warszawie gdzie okres wynosi 12 + 36 razem 48 czyli co 4 lata.

Co do twej teorii spiskowej
Pragnę Cie poinformować ,że Pewien Obiekt posiadający 420 łóżek na okres od 01-09 do 25-06 wynajmuje pod NFZ jako obiekt sanatoryjny natomiast w okresie WAKACJI oddaje-sprzedaje NFZ tylko 50 resztę 370 ma swej dyspozycji i taki układ jest od ponad 10 w obiekcie w KOŁOBRZEGU

KOMISJA ŚEJMOWA ?
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: TURNUS LETNI

Post autor: beatricze »

Witam darek
Zgadzam się z Tobą co do drugiej części nie tylko tak ma kołobrzeg ale wszystkie sanatoria. Natomiast co do okresu oczekiwania to nie porównuj wielkości mazowieckie do świętokrzyskiego. To i tak okres ten nie dużo więcej. A kobieta się poprosu wkurzyla bo koleżanka pewnie jeździ częściej ni ona i zazdrości. Ale napewno tak nie jest do końca jak ta Pani pisze.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14482
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: TURNUS LETNI

Post autor: ANDY12345 »

Zawsze były i będą kombinacje . Kto by nie korzystał mając znajomości. Rządziciele piszą ustawy a na następny dzień je poprawiają. Pisać nie umieją czy są ograniczeni ? :lol: :lol: :lol: .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: TURNUS LETNI

Post autor: zbigniew165 »

Ponownie muszę zgodzić się z Darkiem. W Świnoujściu, gdzie ostatnio byłem dowiedziałem się z wiarygodnego źródła, że w sezonie letnim w sanatoriach Świnoujście S.A. przebywa ok 200 kuracjuszy, a od 1 października do 30 kwietnia jest kuracjuszy 800 tylko tych biorących zabiegi w Zakładzie Przyrodo-Leczniczym RUSAŁKA. W sezonie letnim fizjoterapeuci z Rusałki wybierają swoje urlopy, bo nie mieli by co robić. Sanatoria są wtedy Ośrodkami Wypoczynkowymi, a plażowicze zabiegów nie potrzebują. Łatwo policzyć, że przez 5 miesięcy w tym uzdrowisku nie schodzą nam numery w przeglądarce i wydłuża się czas oczekiwania na skierowanie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14482
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: TURNUS LETNI

Post autor: ANDY12345 »

To jest okres urlopowy i pracownicy też chcieliby wyjechać, odpocząć. To że właściciel chce zarabiać to nikt nie może mu zabronić. Nie wiemy ile kosztuje go utrzymanie ośrodka, a jak jest prowadzony na bardzo dobrym poziomie to powinniśmy my kuracjusze się cieszyć. Nie wiemy też na jaką kwotę opiewa kontrakt z NFZ czy ZUS i żeby utrzymać standard musiałby dopłacać. Że nie możemy być w środku lata, to nie znaczy że po wakacjach już nie możemy pojechać. W ostatnich kilkunastu latach w pracy ciągle miałem problemy z urlopem. Albo praca bo zlecenia bo terminy, a jak już można to pogoda fatalna, a do faraonów mnie nie stać. Postawmy się z drugiej strony, tam też pracują ludzie a potępiajmy machlojki i kombinatorstwo.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

TURNUS LETNI w Kołobrzegu...

Post autor: jacky6 »


Wszak to gołym okiem widać, że większość "obiektów marzeń' to tzw. SPA.
W martwym sezonie wypełniają swoje obiekty kuracjuszami z NFZ.
W wysokim sezonie pozostawiają cząstkę funduszowym klientom, którą zagospodarują znajomkowie z funduszy.
Nie da się ukryć, że konkurencja rośnie i z czasem dziadowskie obiekty nie spełnią norm funduszu a w międzyczasie zaistnieje wiele nowych obiektów, które zagospodarują wymagane miejscówki.
Tylko wyobraźni potrzeba.

:mrgreen: :ugeek:


Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: TURNUS LETNI

Post autor: darek »

dodonka45 pisze: 07 mar 2018 00:13 Witam wszystkich kuracjszy !! Czy wiecie dlaczego nie ma miejsc w lato ? My tworzymy pewna grupe ,ktora poswieca swoj czas zeby skontrolowac jak sa przyznawane turnusy . Lato to dla znajomych lub za ,,COŚ,,/jak podejrzewamy/ przynajmniej oddzial swietokrzyski bo to sprawdzamy to prywatne bioro wczasowe. Uprzwilejowani na turnus letni czkaja rok a nawet 6 miesiecy i juz jada do atrakcyjnych miejscowosci. np. wnioski z marzec ,kwiecien2016 wyjazd koniec czerwca ,lipiec , sierpien 2017 na to mamy dowody nawet wyslalismy powiadomienie do oddzialu .Na każda 100 wnioskow 3-4 sa wyjazdy letnie a nawet 2po sobie jeden turnus Dalej bedziemy kontrolowac i zachecamy wszystkich do takiej akcji bedzie wreszcie porzadek i nie bedzie odrzutow i tak dlugich oczekiwan. Zbierzemy wszystkie dowody i powiadomimy prokurature lub CBA. Jezeli ktos by chcial dolaczyc do nas to podamy jak mozna sprawdzac caly system i oddział do ktorego nalezycie. Najprosciej to tak jezeli masz swoj nr. zwieksz go o 1 a od cyfry po mylsniku odejmij 4 a blizej zera 3 i następne tak samo kombinuj az zrozumiesz ich system Czekamy na odzew . Przeczytajcie artykol z Wyborczej 2016 jest w internecie jak nas kuracjuszy pomawiaja o to ze my chcemy turnusy letnie a z zimowych rezygnujemy że to my chcemy miec wczasy . Nam tlumacza ze malo jest turnusow letnich bo jada komercyjni nieprawda NFZ przez caly rok na kazdy miesiac ma tyle samo miejsc do danych osrodkow z ktorymi podpisali umowy.
Pozwoliłem sobie skopiować cały post i odnieść się do..

Każdy płacący składki po odbytym pobycie i kwalifikacji schorzenia w klinice ,szpitalu ma możliwość dalszej REHABILITACJI .
Daje Pani tutaj przykład wniosek złożony marzec-kwiecien -wyjazd lipiec sierpień
Gdyby Pani znała standardy kierowania to wiedziała by Pani nawet bez swej domniemanej grupy ze skierowanie na turnus tzw POSZPITALNE otrzymuje się do 6 miesiecy od ...
Czyli tutaj nie widzę PROBLEMU -oczywiście moze Pani ze swa grupą śledczą złozyć donos że -ale tutaj wszystko jest w świetle prawa reguł .
Pisze Pani o atrakcyjnych miejscowościach ???
Co i dla Kogo Wielu Forumowiczów zachwyca się .... Buskiem Zdrój -bo siarka , bo zabiegi , bo tańce bo park bo...
Byłem raz i do dzis nie wiem jak wytrzymałem tam ..20 dni bo uciekłem schudłem ponad 15 kg i ciągle miałem torsje - takich jak ja na Moim turnusie było 3 .

Krynica -Zdrój wile osób gdyby nawet chciało to tam nie pojedzie bo Osoby Kardiologiczne z podwyższonym Ciśnieniem tam po prostu schodza .

Podobnie jest z innymi miejscowościami NIE ZAWSZE to co chcemy jest ZALECANE dla Naszego ZDROWIA.

Są schorzenia czy grupy schorzeń z wypisanymi czy też zaleconymi miejscowościami i tylko tam w przypadku skierowania -wniosku i Akceptacji Niezależnego doktora w NFZ Balenologa udaje się Pacjent.

Kolejna sprawa ,która juz pośrednio Pani wytłumaczyłem w miejscowościach o zwiększonej atrakcyjności co poparło kilka innych Osób na forum w okresie wakacyjnym ogranicza się liczbę kuracjuszy z NFZ
TWARDE Prawo rynku

i ostatni temat prawdopodobnie został zmieniony system operacyjny w NFZ i zmienił się system logowania jest on łatwiejszy bo nawet na Forum wiele Osób miało problem z wpisywaniem literek z szablonów .

Oczywiście może Pani odwołać się do swego Posła w regionie aby złozył Interpletację w Sejmie dotycząca nurtującego Pania PROBLEMU zapewne pomoże
ODPOWIEDZ