Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: jan19557 »

Ksero wypisu ze szpitala wskazane i to bardzo.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: darek »

Samosia pisze: 20 sty 2019 19:30 Witajcie..to ja jeszcze dopytam...czy aby dostac poszpitalne do wniosku trzeba dopinac np.wypis ze szpitala???Czy w NFZ maja jakis wglad do naszej dokumentacji???Czy np.na ten sam wypis ze szpitala mozna pojechac do sanatorium poszpitalnego kolejny raz???
Lekarz wnioskodawca ( Aby mógł POMÓC ) powinien ,prócz wypisu dołożyć nie zbędne badania.

Natomiast nie wiem na ile to Prawda -ale wydział NFZ Santoryjny nie ma wglądu w NFZ dotyczący Pacjenta ZiP mimo ,że dokonuje tam wpisu..odnośnie skierowań
Nie ma dostępu do wypisów Szpitali-Klinik ( lub lekarze Balonoldzy nie mogą potwierdzić )
W zeszłym roku prócz wypisu poproszono mnie o ..Uzupełnienie wniosku dodatkowym wypisem potwierdzającym
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1244
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: Samosia »

darek pisze: 20 sty 2019 20:32

Lekarz wnioskodawca ( Aby mógł POMÓC ) powinien ,prócz wypisu dołożyć nie zbędne badania.

Natomiast nie wiem na ile to Prawda -ale wydział NFZ Santoryjny nie ma wglądu w NFZ dotyczący Pacjenta ZiP mimo ,że dokonuje tam wpisu..odnośnie skierowań
Nie ma dostępu do wypisów Szpitali-Klinik ( lub lekarze Balonoldzy nie mogą potwierdzić )
W zeszłym roku prócz wypisu poproszono mnie o ..Uzupełnienie wniosku dodatkowym wypisem potwierdzającym
Dzięki za odpowiedż....rozumiem więc,że po raz drugi na tym samym wypisie nie można składać wniosu i trzeba będzie niestety do 2021r.czekać na kolejny wyjazd w kolejce :(
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: jan19557 »

Z NFZ-u na tym samym wypisie nie da się ale jeśli skierowanie wystawi szpital to ty możesz drugie skierowanie dostać od lekarza rodzinnego tylko nie mów o tym szpitalnym o ile się uda. Poza tym lekarz rodzinny może wystawić drugie skierowanie do ZUS-u i tam będzie rehabilitacja dużo szybciej a to z NFZ-u będzie sobie czekać w kolejce . Te instytucje nie mają ze sobą nić wspólnego jeśli chodzi o rehabilitację.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: Felice »

tylko nie mów o tym szpitalnym o ile się uda
Jan we wniosku jest pytanie o ostatni pobyt sanatoryjny. Myślę że nie ma co zatajać bo akurat w tej kwestii NFZ ma wgląd.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1244
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: Samosia »

Felice pisze: 20 sty 2019 21:02
tylko nie mów o tym szpitalnym o ile się uda
Jan we wniosku jest pytanie o ostatni pobyt sanatoryjny. Myślę że nie ma co zatajać bo akurat w tej kwestii NFZ ma wgląd.
A więc trzeba będzie siedzieć i czekać na kolejny wyjazd :cry:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ile razy w roku na leczenie poszpitalne?

Post autor: jan19557 »

Chyba nie czytasz co piszę. Więc powtórzę , masz jeszcze ZUS. To pytanie o którym pisze Felicja dotyczy tej samej jednostki chorobowej a jak masz dwie to już nie koliduje. W najgorszym przypadku nić nie ryzykujesz . Odrzucą ci jedno ze skierowań.
stokrotka11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 04 lis 2018 11:15
Oddział NFZ: Dolnośląski

Poszpitalne sanatorium

Post autor: stokrotka11 »

Witam wszystkich serdecznie mam pytanie do szanownego grona Czy mozna jechać dwa razy w roku z NFZ do sanatorium po szpitalu oczywiście :?: pozdrawiam
stokrotka11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 04 lis 2018 11:15
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Poszpitalne sanatorium

Post autor: stokrotka11 »

Doczytałam :lol:
ODPOWIEDZ