Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

ANDY12345 pisze: 19 lut 2019 06:41 Może nie pech tylko orzeczników jest dużo i trafiasz innego, a urzędniczki są dwie może trzy dlatego trafiasz bardzo często na tą jedną :( , powodzenia to też ludzie tylko przepisy ich blokują :o
Tu akurat,czynnik ludzki a nie przepisy.W tym roku akurat bylo miło.Zmian kadrowych nie zaobserwowałam :lol:
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: henrys66 »

Po komisji, niestety odmowa.Komisja trzyosobowa czas to 15 minut i argumentacja że ZUS nie finansuje rehabilitacji w ramach prewencji na górne drogi oddechowe i dla mnie jednego komisja wyjątku nie zrobi. :roll: .Złożyłem wniosek na narządy ruchu i jako choroba współistniejąca górne drogi oddechowe , czekam na komisję. :D
Apolinary
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 25 wrz 2016 08:03
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Apolinary »

Długo czekaliście na zaproszenie na komisję od złożenia wniosku? bo mi się kończy drugi tydzień i cisza.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Około 3-4 tygodni trzeba czekać, przynajmniej u mnie.
RENATA 73
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 151
Na forum od: 29 lis 2018 21:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: RENATA 73 »

W Warszawie też ok 3- 4 tygodni czekania
Pozdrawiam serdecznie 😉
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

henrys66 pisze: 19 lut 2019 19:30 Po komisji, niestety odmowa.Komisja trzyosobowa czas to 15 minut i argumentacja że ZUS nie finansuje rehabilitacji w ramach prewencji na górne drogi oddechowe i dla mnie jednego komisja wyjątku nie zrobi. :roll: .Złożyłem wniosek na narządy ruchu i jako choroba współistniejąca górne drogi oddechowe , czekam na komisję. :D
Powinieneś podziękować lekarzowi który wystawiał Ci skierowanie . Troszkę nie douczony . My nie musimy wiedzieć , na jakie schorzenia , jak forma rehabilitacji.Lekarz powinien .Za czym złożysz następny wniosek ,upewnij się czy ZUS sfinansuje rehabilitacje.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Lekarz chyba nie winien , wniosek złożony na narząd ruchu i układ oddechowy objęte prewencją co widać na załączonym obrazku. Ciekawa argumentacja komisji, chyba że górne drogi oddechowe nie należą do układu ;) :D - sprzeczał się nie będę- nie jestem lekarzem. :) :lol:
Atak btw, nie bardzo wiem jakie to inne są prowadzone przez ZUS, może ktoś coś.... ;) :D
wniosek.jpg
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Fionko, nie raz spotykamy się z niechciejstwem lub ignorancją najgorzej jeżeli są to ludzie którzy mają Nas leczyć. 2 lata temu z NFZ wrócił mój wniosek na leczenie szpitalne. I co ? w rejestracji wsadzono go do kartoteki i święty spokój, tak mi przepadło leczenie po operacji. Jak my sobie nie przypilnujemy sprawy to nikt tego za Nas nie zrobi. I jeszcze jedno zanim wyjdziemy od lekarza przeczytajmy co napisał bo niestety zdarzają się błędy "lekarskie" :shock: :evil:
RENATA 73
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 151
Na forum od: 29 lis 2018 21:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: RENATA 73 »

Witam serdecznie
Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego ,15.03 wyjeżdżam na turnus rehabilitacyjny z ZUS .Mam pytanie czy mogę też złożyć teraz dokumenty na wyjazd z NFZ
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Rehabilitacja ZUS i sanatorium z NFZ to są dwa odrębne tematy .

Jak najbardziej, składaj :)
ODPOWIEDZ