Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Komisja ZUS

Post autor: przedszkolanka »

emik pisze: 09 kwie 2019 22:20 Gratuluję,przedszkolanko.
Bardzo dziękuję :) Pozdrawiam cieplutko ;) :)
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: Joni123 »

Właśnie świeżo po orzeczniku ZUS Chorzów, pani orzecznik konkretna, wypytała o wszystko: co, gdzie, jak, kiedy, leki, inni specjaliści niż schorzenie z którym przyszłam. Potem skan dokumentacji. Waga i wzrost, wykształcenie, praca wykonywana, postukała na klawiaturze. Dziękuję Pani proszę pod pokój nr ... Dziękuję do widzenia.
Pani w pokoju nr ... w sumie bardzo miła Pani poinformowała mnie, że mam orzeczenie o rehabilitacji stacjonarnej, wręczyła to orzeczenie, poprosiła o podpis i finito.
Poinformowała, że miejsce i termin przyjdzie pocztą do około miesiąca.
Na moje pytanie czy jest możliwość wyboru miejsca i terminu, miła Pani oświadczyła, a ma Pani jakieś sanatorium na myśli??
Powiedziałam gdzie bym chciała jechać i kiedy, zapisała to na kartce i dopięła do orzeczenia. Zapytała tylko czy na pewno ZUS tam wysyła i tyle bo ona nie wie, gdyż termin i miejsce ustala centrala w Warszawie...
Mam nadzieję, że właśnie tam mnie wyślą gdzie chcę :D :serce:
Jerzy Nowak 75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 25 kwie 2019 22:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: Jerzy Nowak 75 »

hanys pisze: 04 kwie 2019 13:48 Bo to jest i szok i mówiąc brzydko "każdy **j na swój strój " ja decyzję usłyszałem z ust orzecznika jeszcze w gabinecie ale na pytanie o możliwość wyboru terminu czy miejsca usłyszałem że absolutnie nie a znam parę osób ktorym te same panie w tym samym pokoju pozwalały dobrać miejsce czy czas wg swoich planów. Czasem myślę czy sposób podejścia pan w Zusie nie wpływa ich cykl kobiecy... No wczoraj to mało mnie nie zjadła jak poruszyłem ten temat.. aż mnie zatelepalo że strachu jak zawarczała. Istny Doberman na wścieku
Miałem to samo przed wczoraj w Chorzowskim Zus .Pan orzecznik oschły jak wysuszony lisć .A Pani z pokoju bodajze 4 absolutnie zadnej informacji co do terminu i miejca .Ehh w ubieglym roku juz po zmianach niebylo problemu i mogłem wybrać Polanczyk teraz lipa....i liczenie na łud szczęścia....
Jerzy Nowak 75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 25 kwie 2019 22:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: Jerzy Nowak 75 »

Joni123 pisze: 19 kwie 2019 07:02 Właśnie świeżo po orzeczniku ZUS Chorzów, pani orzecznik konkretna, wypytała o wszystko: co, gdzie, jak, kiedy, leki, inni specjaliści niż schorzenie z którym przyszłam. Potem skan dokumentacji. Waga i wzrost, wykształcenie, praca wykonywana, postukała na klawiaturze. Dziękuję Pani proszę pod pokój nr ... Dziękuję do widzenia.
Pani w pokoju nr ... w sumie bardzo miła Pani poinformowała mnie, że mam orzeczenie o rehabilitacji stacjonarnej, wręczyła to orzeczenie, poprosiła o podpis i finito.
Poinformowała, że miejsce i termin przyjdzie pocztą do około miesiąca.
Na moje pytanie czy jest możliwość wyboru miejsca i terminu, miła Pani oświadczyła, a ma Pani jakieś sanatorium na myśli??
Powiedziałam gdzie bym chciała jechać i kiedy, zapisała to na kartce i dopięła do orzeczenia. Zapytała tylko czy na pewno ZUS tam wysyła i tyle bo ona nie wie, gdyż termin i miejsce ustala centrala w Warszawie...
Mam nadzieję, że właśnie tam mnie wyślą gdzie chcę :D :serce:
I tego życzę ja bylem wczoraj tam i niestety bez mozliwosci wyboru ehhh w ubieglym roku pani sama pytala gdzi bym chciał widać to zalezy od widximisie pań ktore tam siedzą...
Jerzy Nowak 75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 25 kwie 2019 22:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: Jerzy Nowak 75 »

przedszkolanka pisze: 09 kwie 2019 16:38 Witam. Dziś byłam na Komisji ZUS, pani doktor była bardzo miła, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, bo ostatnio, przeżyłam koszmar. Dziś było ok. Dostałam orzeczenie o potrzebie rehabilitacji w systemie stacjonarnym. Wyjazd w październiku. Pozdrawiam ;)
Eee a czy coś się zmieniło w przepisach że Zus ma obowiazek wyslać pacjenta max do 90 dni od pozytywnej decyzji orzecznika ??? pierwsze slyszę zeby kogos wysylali po 180 dniach ?
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Komisja ZUS

Post autor: przedszkolanka »

Jerzy Nowak 75 pisze: 26 kwie 2019 21:56
przedszkolanka pisze: 09 kwie 2019 16:38 Witam. Dziś byłam na Komisji ZUS, pani doktor była bardzo miła, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, bo ostatnio, przeżyłam koszmar. Dziś było ok. Dostałam orzeczenie o potrzebie rehabilitacji w systemie stacjonarnym. Wyjazd w październiku. Pozdrawiam ;)
Eee a czy coś się zmieniło w przepisach że Zus ma obowiazek wyslać pacjenta max do 90 dni od pozytywnej decyzji orzecznika ??? pierwsze slyszę zeby kogos wysylali po 180 dniach ?
Witam. Nie mam pojęcia, czy coś się zmieniło, prosiłam o termin wakacyjny, ze względu na pracę, pani powiedziała, że mają mało zakontraktowanych miejsc na narząd głosu i nie ma wcześniejszego wolnego terminu, dopiero październik. Była również w tamtym roku w sanatorium z ZUS , orzeczenie dostałam w marcu, a wyjechałam pod koniec lipca, więc chyba nie jest tak, że musisz wyjechać w ciągu 90 dni. Ale szczerze mówiąc nie znam tych przepisów. Pozdrawiam cieplutko :)
Jerzy Nowak 75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 25 kwie 2019 22:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: Jerzy Nowak 75 »

Wzajemnie pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Komisja ZUS

Post autor: Koralik_bis »

Komisję miałam w połowie grudnia, a jadę koniec maja, to ponad 90 dni :)
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

Komisja pod koniec marca a wyjazd początek września.
Jerzy Nowak 75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 25 kwie 2019 22:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: Jerzy Nowak 75 »

Hmmmm czyli może być październik lub listopad....
ODPOWIEDZ