Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bart40 »

Czekalem i czekalem... Wkoncu zadzwonilem i juz wszystko wiem. Jako ze nieprzedluzam swiadzczen ktore koncza mi sie na koniec listopada, ZUS czeka az wroce do pracy i wtedy wystawia skierowanie ale termin niestety na styczen - luty dopiero....
krzysieekKKK20
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 29 kwie 2015 08:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: krzysieekKKK20 »

witam :) na ktory miesiac wyslaja do sanatorium ???
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witaj Krzysiek,
to wszystko zależy na jakie schorzenie masz chorobę... i ile już wydali wcześniej skierowań na leczenie w trybie stacjonarnym..a i czy na rehabilitację ortopedyczną czy na układ oddechowy czy na reumatologiczne lub inne schorzenie...i gdzie w którym ośrodku są miejsca... często wysyłają w danym województwie, czyli w pobliżu, a też jak inne rzadsze schorzenie czy choroba, to gdzie indziej w Polsce, bo tam mają swe ośrodki, tzn.z którymi mają podpisaną umowę...I też zależy czy dany pacjent jest na zwolnieniu L4 bo jeśli jest, to muszą wysłać do 182 dni....
Czasem czeka się 2 miesiące, czasami 3, 4 miesiące , i więcej, a i czasami 6 miesięcy.... To nie jest tak jak fundusz że jak widzisz po numerku że jest coraz bliżej końca, i potem dostajesz do domu przydział do sanatorium i masz wyjazd za 6-8 tygodni...
Reasumując to zależy, na przykład jeżeli wydali dużo miejsc- skierowań z zus-u do danego sanatorium i są miejsca już zajęte od pewnego czasu już, na przykład na 3 miesiące do przodu to dostaniesz wtedy na następny miesiąc jaki tam będzie wolny termin , czyli dokładnie za 4 miesiące....miejsca te co mają zakontraktowane z zus-em nie są z gumy i mają określoną liczbę, których pacjentów mogą przyjąć i potem musi być następny termin.... wszystko zależy...czasem też jak już bardzo blisko jest te 182 dni, kiedy ktoś jest na zwolnieniu to wtedy oni szukają miejsce chyba z Warszawy a nie z danego miejsca gdzie należysz do zus-u i gdzie mieszkasz....
A czy można spytać, dlaczego pytasz, o co dokładniej chodzi?
Serdecznie pozdrawiam ...
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Hm 3 tygodnie minęły, no nic czekam dalej, niby przerwa świąteczna była, może do końca tygodnia się dowiem gdzie i kiedy pojadę.
Motocyklista35+wawa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 04 lis 2019 12:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Motocyklista35+wawa »

Witaj a ja chciałem Augustów i mam
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: VVENUS »

Dzis otrzymałam skierowanie na rehabilitację w ramach prewencji Aleksandrów Kujawski na marzec 2020.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

a ja Gołdap - koniec lutego 2020
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: irenae »

Witaj ACIK61.
Przepraszam że tak późno się odzywam.
Jeśli chodzi o moje odwołanie to najpierw porozmawiałam z panią w ZUS, opowiadając jej moją sytuacje zdrowotną i problem z dojazdem do Gołdapi (3 przesiadki) prosząc ja o zamianę na miejscowość bliższa lub bez tylu przesiadek. Pani stwierdziła że niestety nie ma możliwości zamiany na inną miejscowość, ponieważ ma bardzo dużo takich osób jak ja. J a jednak trochę się uparłam i powiedziałam że w takim przypadku niestety jestem zmuszona zrezygnować. Wtety Pani w ZUS powiedziała że mam to wszystko opisać oprócz tego dołączyć do pisma zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza i skierowanie które otrzymała. (należy to zrobić jak najszybciej). Należy wysłąć pocztą -poleconym lub zawieść do ZUS jeśli masz blisko. Po 1 tyg. otrzymałam nowe skierowanie do KRYNICY M. i pismo w którym ZUS odpisał że moja sprawą zajął się główny lekarz orzecznik.
POzdrawiam IE. :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Irenae
Sprawa już załatwiona (niestety negatywnie) Powiedziałem to co Ty, że z mojej miejscowości dojazd (raptem c.a.270km) zajmie mi około ...12 godz. - odpowiedź - "inni z dalszych zakątków musza dojechać i dojeżdżają,więc napisałem pismo do głównego lekarza rehabilitacji w zus Opole, ale nakreśliłem tylko aspekty ogólnego stanu zdrowia, że mam inne choroby na które zbawienny wpływ miałyby borowiny, kąpiele w zdrojach, kuracje pitne.....niestety - pierwsza data i miejsce zostało podtrzymane. Więc jadę.....02.01.2020r. Osieczek ....hurrraaaaa :oops: Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Złożyłam o zmianę terminu i czekam, dla mnie Gołdap dobre zabiegi ma i swoją borowinę, ale nie mogę w tym terminie.
ODPOWIEDZ