Terminy po"nowemu"

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewapach
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 08 paź 2018 07:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Terminy po"nowemu"

Post autor: ewapach »

Witam! Czy ktoś rozgryzł już nowe przepisy odnośnie skierowań na rehabilitację sanatoryjną? Wróciłam właśnie z pobytu poszpitalnego ... Czy ze złożeniem nowego wniosku na wyjazd muszę rok odczekać, czy też są to niezależne procesy rehabilitacyjne?
forumowicz

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: forumowicz »

Na początku września 2018 wróciłam ze szpitala uzdrowiskowego i w sierpniu chciałam złożyć kolejny wniosek na poszpitalne. ;) Rodzinna nie chciała wypisać wniosku i musiałam czekać aż minie rok. :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: Felice »

W kwestii pobytów szpitalnych nic się nie zmieniło i ich karencja nie obejmuje.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: jania »

Jest tak jak pisze Felice.Po powrocie z leczenia w szpitalu uzdrowiskowym,kardiolog wystawił mi skierowanie na rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym.Wcześniej zadzwoniłam na infolinię,żeby się upewnić.W okresie 6 m-cy po operacji będę 2x w sanatorium.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewapach
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 08 paź 2018 07:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: ewapach »

Dziękuję za odpowiedzi, zobaczymy co powie mój neurolog. A słyszałam o tym, że podobno lekarz może skierować na leczenie uzdrowiskowe szpitalne, bez pobytu w szpitalu. Nie pojmuję tej zawiłości!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: Felice »

Schorzenie kwalifikuje na rodzaj pobytu ,a nie fakt czy się leżało w szpitalu.
forumowicz

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: forumowicz »

ewapach pisze: 08 gru 2019 21:46 Dziękuję za odpowiedzi, zobaczymy co powie mój neurolog. A słyszałam o tym, że podobno lekarz może skierować na leczenie uzdrowiskowe szpitalne, bez pobytu w szpitalu. Nie pojmuję tej zawiłości!
A owszem lekarz balneolog oceniający zasadność skierowania w NFZ biorąc uwagę zapisy pewnego Rozporządzenia ma do dyspozycji przydział zarówno do sanatorium uzdrowiskowego jak i szpitala uzdrowskowego i na zwykłe leczenie czy też na rehabilitację. I w zależności od schorzenia i jeszcze zarówno zapisów - wskazań i przeciwwskazań tak robi. I fakt, że wcale nie trzeba lezeć w szpitalu żeby potem dostać tzw. poszpitalne. Może być np. traktowane jako ciągłość leczenia po uprzednim pobycie na leczeniu uzdrowsikowym. Aha i rozumiem, że myślisz o lekarzu balneologu w NFZ, zwykły lekarz akurat już nie ma nic do powiedzenia w zakresie wskazania leczenia, może jedynie wypisać skierowanie, zwane błędnie przez większośc osób - wnioskiem.
mechanik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 31 sty 2018 21:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: mechanik »

a czy zasłużony dawca krwi może złożyć wniosek wcześniej? ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: jan19557 »

Skoro dostają przydziały szybciej niż inni, to na pewno okres 1,5 roku też ich nie dotyczy ale najlepiej zadzwoń do swojego NFZ-u i spytaj u źródła. Powodzenia.
Awatar użytkownika
ewapach
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 08 paź 2018 07:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Terminy po"nowemu"

Post autor: ewapach »

"To" przerasta moje możliwości pojmowania. Byłam w sanatorium poszpitalnym i tam miałam możliwość złożyć wniosek na kolejny pobyt.. termin oczekiwania zależał od stanu mojego zdrowia i posiadanej gr inwalidzkiej. Na kuracji było razem ze mną małżeństwo, lekarz kierujący wysłał ich na poszpitalne, razem, w tym samym czasie, to samo schorzenie!?!!😶😵 Zdumiewające
ODPOWIEDZ