Szpital uzdrowiskowy

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Piotrek45
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 08 lip 2019 03:38

Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Piotrek45 »

Przy jakim numerze dostanę skierowanie do szpitala uzdrowiskowego? Na dzień dzisiejszy mam numer 2500.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Felice »

Numer w przydziałach nie ma najmniejszego znaczenia. To nic innego jak statystyka. Przydział dostaniesz mniej więcej w takim czasie w jakim określił się NFZ w piśmie.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Muzyczka »

Piorek,
Ten czas co określił Ci fundusz to jest oczywiście w przybliżeniu ,ale tak jak ludzie też piszą na forum, że często ulega wydłużeniu , ale nie zawsze. Trzeba być dobrej myśli.
Nie wiem z jakiego jesteś funduszu, to znaczy z jakiego województwa.. Akurat w moim, tak kiedyś liczyłam, na poszpitalnym , to schodziło około 400 numerków miesięcznie w przybliżeniu oczywiście. Odbywało się to jednak z różnym nasileniem , raz szybciej , raz wolniej a i czasem był w wakacje i teraz jesienią zastój.. w Twoim przypadku mi się wydaje, że może to być do pół roku lub do 7 lub 8 miesięcy, więc bardzo dobry okres, bo będą wtedy letnie, ciepłe dni i tylko cieszyć się... Życzę powodzenia..
Serdecznie pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Andrzej1958 »

Moja żona od momentu złożenia dokumentów do wyjazdu czekała 5,5 miesiąca. Ale to lubelski NFZ.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Muzyczka »

Andrzej,
to zależy jakie jest skierowanie, jakiego typu, jeżeli kardiologiczne- szybciej.. i zależy jaki numer choroby, to ludzie jadą bardzo szybko, w przeciągu pięć, sześć miesięcy i dwa razy w roku nawet czasami, bo tak im się należy kardiologicznie według numeru odpowiedniego choroby...
Inne poszpitalne są na przykład w Małopolsce co 15 miesięcy lub i 16 mies. , a kiedyś było co 12 miesięcy.. A jeszcze wcześniej co pół roku... w zależności jaki numer statystyczny choroby, wszystko się wydłuża teraz, jeżeli chodzi o oczekiwanie...
Ponadto znam też takie osoby , które mają chorobę degradacyjną, cięższą, bywają często w szpitalu i mają skierowania na rehabilitację i muszą jeździć trzy cztery razy w roku na rehabilitację leczniczą....
Natomiast wcześniej pisałam, że szpital uzdrowiskowy, to też zależy jakie województwo.
I dopisuję, w zależności jaki numer statystyczny choroby I podkreślam, że kardiologiczne mają częściej..
Akurat w tym przypadku było pytanie co do numerku 2500 więc tak odpowiedziałam...
Serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Muzyczka »

🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Wszystkiego dobrego Forumowiczom ze szpitali uzdrowiskowych, z NFZ..
i nie tylko...
na Święta Bożego Narodzenia.... dużo zdrówka, radości, pomyślności i szczęścia...
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
ODPOWIEDZ