Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
monika2501
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 08 mar 2012 16:13

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: monika2501 »

Witam,
ja pierwszy raz jestem na długim zwolnieniu lekarskim z powodu depresji (praca,mobbing itp..), które już mi się za kilka dni kończy a na komisji zus dostałam świadczenie rehabilitacyjne na kolejne 3 -ce. Po 3 tyg od komisji dostałam pocztą skierowanie do uzdrowiska uniejów park (choć wcale o nie nie występowałam) od 02/05. Jestem z W-wy i powiem szczerze, że jestem trochę w szoku bo nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy, ale to miło. Czy ktoś z was był może w tym uzdrowisku i może coś o nim powiedzieć? Nie ma zbyt dużo opinii od byłych kuracjuszy.
Dziękuje za ew. odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Witaj...
To nowe uzdrowisko na mapie Polski. Uzdrowisko Uniejów Park otworzyła warszawska firma Instytut Zdrowia Człowieka.Na ich stronie znajdziesz więcej informacji i zdjęć-obiekt składa się z trzech części. W hotelowej są pokoje i apartamenty dla 120 kuracjuszy, prosto z pokoi w szlafroku można przejść do części spa i rehabilitacyjnej. W pierwszej jest grota z saunami, "słoneczna łąka", czyli leżaki z lampami grzejącymi podczerwienią, i jacuzzi z wodą solankową. Część rehabilitacyjna to pomieszczenia z wannami, sala gimnastyczna i pomieszczenia z masą sprzętu do fizykoterapii.
Ale trzeba pamiętać, że warunki pobytowe to tylko jeden z powodów udanego pobytu, drugi to pogoda, a trzeci, najważniejszy, to towarzystwo, z którym
przyjdzie ci spędzić ponad trzy tygodnie. ;)
Życzę udanej rekonwalescencji. Powodzenia
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witam wszystkich zainteresowanych rehabilitacją z ZUS.
Właśnie jestem w trakcie turnusu ambulatoryjnego w szpitalu MSWiA. Dużo zabiegów, głównie ćwiczenia i fizykalne, masaże, ale jest też hydroterapia, a nawet gimnastyka w basenie na Głowackiego. Rehabilitanci są przygotowani, zaangażowani i bardzo mili. Edukują pacjentów tłumacząc jakie znaczenie ma dane ćwiczenie i co ważne nie zmuszją do wysiłku, jeśli ktoś ma problem z dysfunkcją ruchową. Pewien dyskomfort jest z powodu dużej liczby osób korzystających z rehabilitacji (z NFZ, oddziałów szpitalnych). Dzisiaj zaliczyłam tez trening grupowy relaksacyjny z psychologiem (przy muzyce). Do dyspozycji zusowców jest pokój wypoczynkowy, gdzie można wypić kawę, przeczytać prasę w tzw. chwili wolnej. ZUS funduje również ciepły posiłek w postaci zupy (do wyboru) z chlebem. Kuchnia serwuje też smaczne i niedrogie obiady, więc też można skorzystać. Kończymy ok. 14. Gdy wracam do domu jestem porządnie wyczerpana fizycznie. A jeszcze ta pochmurna pogoda rozstraja...W sanatorium byłaby możliwość uciąć drzemkę po południu, wyjść na spacer żeby się zrelaksować, a domu rzadko to się udaje. Zawsze jest coś do zrobienia.
Jeśli macie jakieś zapytania, chętne odpowiem. Pozdrawiam ;)
kristi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 198
Na forum od: 03 paź 2011 19:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kristi »

Witajcie dziewczyny napiszcie proszę co jest potrzebne do złożenia takiego wniosku do ZUS ,ja też pracuję i rzadko korzystam ze zwolnień a mam problemy z kręgosłupem.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witaj, Krysti :)
wniosek-skierowanie na rehabilitację w ramach prewencji rentowej pobierzesz ze strony ZUS. Mój wniosek podpisał lekarz rodzinny. Osobiście zaniosłam do ZUS - dział prewencji (dołożyłam jeszcze coś z dokumentacji medycznej - chyba opis rezonansu i tomografii komp) i za 2 tyg zostałam zaproszona na komisję (jednoosobowa). Komisje miałam na koniec lutego, a turnus ambulatoryjny od 13.04 do 18.05. Turnus trwa 24 dni robocze, ale z powodu weekendu majowego jest dłużej (w sanatorium sa 24 dni jak leci). Ponieważ mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (kręgosłup) mam w pracy 21 dni urlopu na rehabilitację (patrz: ustawa o rehabilitacji osób niepełnosprawnych), a na 3 brakujące dni wezmę zwolnienie. Większość uczestników jest na długich zwolnieniach (część w ramach kontroli zwolnień, lub na świadczeniach rehabilitacyjnych). Wolałabym gdzieś wyjechać, ale nie narzekam, nie jest źle. jeśli masz :?: chętnie odpowiem :) . Basia
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Do Kristi
Najlepiej będzie jak zadzwonisz do oddziału ZUS w swoim mieście bo w tym naszym kochanym kraju co miasto to inne wymagania. W łódzkim, obok wniosku ( jak już wcześniej było napisane znajdziesz go na stronie ZUS-u ) wystawionego przez lekarza, potrzebny jest druk N-10 ( wywiad zawodowy - też do ściągnięcia z sieci ) wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu i odprowadzaniu składek. O dokumentacji medycznej nikt nie wspomniał. Na pewno trzeba ją przygotować na komisję, ale gdzieś czytałem, że w przypadku załączenia "mocnej" dokumentacji decyzja o przyznaniu leczenia może zapaść zaocznie, bez stawania przed orzecznikiem na komisji.
Życzę powodzenia
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Tojka »

Żadnego zaświadczenie o zatrudnieniu i odprowadzaniu składek nie załączałam :shock:
Jestem z tych, które mają mocna dokumentacje medyczną
Za pierwszym razem miałam wizytę u orzecznika
za drugim razem wystarczył tylko wniosek :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

To tylko potwierdzenie faktu, że co kraj to obyczaj, co oddział to inne wymagania. Ja mam już wypełnione papiery i w następnym tygodniu składam w oddziale ZUS. Wtedy, już z autopsji będę mógł stwierdzić co ostatecznie jest wymagane do złożenia wraz z wnioskiem, w regionie łódzkim.
Pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
agat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 08 mar 2012 22:07
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: agat »

violet58 8-)
"To tylko potwierdzenie faktu, że co kraj to obyczaj, co oddział to inne wymagania. Ja mam już wypełnione papiery i w następnym tygodniu składam w oddziale ZUS. Wtedy, już z autopsji będę mógł stwierdzić co ostatecznie jest wymagane do złożenia wraz z wnioskiem, w regionie łódzkim."

Rozumiem, że jesteś z łódzkiego ZUS. To tak jak ja.
Jak będziesz już coś wiedział w sprawie skierowania koniecznie daj informacje na NS. Ja również chciałabym skorzystać z takiego skierowania.
Dobrze mieć przetarte szlaki. :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

witajcie niedzielnie. Ja także jestem z łódzkiego,z Piotrkowa tryb. i 26 kwietnia złożyłam wniosek do ZUS-U . Pani z Zus wzięła li i jedynie ode mnie wniosek wypełniony przez mojego neurologa, druk N10,o którym juz była mowa i zaświadczenie od kiedy i do kiedy pracuję /umowa na czas nieokreślony/, wyniki badań,opisy ,itp nie,.powiedziała,że dopiero mam wziąć na komisję, która będzie w Tomaszowie maz. Kiedy będzie komisja Pani nie potrafiła powiedzieć, więc czekam,czekam.. :) Boję sie o wynik tej komisji i jak będzie wyglądała , czy badają, czy tylko oglądają wyniki, nigdy nie korzystałam z takiego turnusu. :? Jak tylko będziecie cos wiedzieć dajcie znać , kochani, na forum. :)
A i najważniejsze - czy może komisja ,mimo wniosku lekarza ,odrzucić wniosek? a jeśli tak , to dlaczego odrzucają? :oops:
ODPOWIEDZ